Одберете локација на пристап

Во последниве денови сме сведоци на можеби уште една катастрофа кога се во прашање реформите во здравството, бидејќи министерот преценил дека оваа реформа му е потребна на нашето здравство а тоа е јавно- приватно партнерство. Ми
Далеку сме ние од сѐ и некако бавно се движиме по скалата нагоре за подобар живот, но сепак постои нешто што најмногу ме вознемирува а верувам и многу други граѓани а тоа е насоката по којашто се движат работите во нашето образо
По 11 годишното игнорирање на проблемот со загадувањето на воздухот, по една деценија непреземање ништо и системско уништување на зеленилото од страна на криминалното ВМРО-ДПМНЕ, денес, низ сеопфатна системска акција се преземаат мерки против сит
Не знам сѐ уште во кој свет одредени луѓе живеат, а така ќе го прашам и претседателот Иванов, коментира премиерот Зоран Заев прашан дали има коментар за претседателот Ѓорге Иванов, кој кога беше прашан дали очекува апсење, неговиот одговор беше &bd
Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергејт претседателот Никсон бил фатен како ги користи ЦИА и ФБИ за добивање на избори преку слушање на шт
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали треба да се прифатат двете иницијативи поднесени од страна на Светскиот македонски
Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гледа како крадецот однесе 38 чоколади „Милка“ од 300 грама. Линк до видеото на порталот
Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Заев на ТВ-дуел. Избери време и медиум, таму ќе дојдам кајшто ти ќе кажеш. Јас и тој очи во очи, па нар
Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, најбитен телефонски повик што го обавил Хорхе бил со шефот на американското воено разузнавање, кој отка
Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, меѓу кои следната недела ќе престојува и во Скопје. Заменикот на шефот на американската дипломатија в

ГОЛЕМА АКЦИЈА: Ај да собереме сите по еден долар, да го охрабриме Бил да си го смени името назад во Веле. И да се пресели од Канада во Македонија, за да ни го брани идентитетот со 300е плата!

Повеќе

(ВИДЕО) Погледнете кој стар пријател на Македонија му дојде на гости на Заев вчера во влада

Поранешниот американски амбасадор, Филип Рикер неочекувано дојде на гости во Скопје како дел од делегацијата на командата на америчката војска стаци...

Повеќе

(ФОТО) СКОПЈЕ ИЗГОР ЛЕТО, КОГА Е ВРУЌИНА, НЕ СЕ ПАЗИ НА МОДА...

Повеќе

ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ: Многу ми се глупи изјавите дека на Заев ќе му пропаднел референдумот ако СДСМ не се опраел, абе ало, ако пропадне, нас ќе ни пропадне, референдумот е за нас, не за Заев!!!

Нова колумна на Горан Михајловски на СДК.МК во која анализира за комарците но и за референдумот: Затоа ми се глупави сите прозивки до Заев и негови...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА ЗА АЛБАНСКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ: По влезот на Албанија во НАТО, албанското земјоделие е во невиден подем!

Република Албанија стана членка на НАТО во 2009 година. Тоа за странските и домашните инвеститори значи стабилност и сигурност на нивните инвестиции...

Повеќе

(ВИДЕО) КОМАНДАНТОТ НА АМЕРИКАНСКАТА ВОЈСКА ВО ЕВРОПА НА ГОСТИ КАЈ ЗАЕВ: Одлуката да влезете во НАТО ќе ви донесе голем бенефит!

Повеќе

(ВИДЕО) РАДМИЛА: Јас верувам во моите сограѓани, знам дека се подготвени за ново поглавје од историјата на нашата земја!

Повеќе

НЕМА ДРУГ НАЧИН ДА ГИ ЗАМОЛЧАТ МРЧАТОРИТЕ: Градот ги кани граѓаните утре да присустуваат на полетувањето на авионот кој ќе прска против комарци

Град Скопје ја повикува јавноста во 05.00 часот на спортскиот аеродром Стенковец, да присуствува на полетувањето на авионот кој треба да го изврши п...

Повеќе

СТЕФАН БОГОЕВ НЕ ЗАПИРА НИТУ ЛЕТОВО: Нов спортско-рекреативен центар во Карпош

Stefan Bogoev Yesterday at 1:10 PM· Заврши реконструкцијата на спортските терени во училиштето „Војдан Чернодрински”.Ас...

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ: Гневниот Арсим Зеколи ги надмина Ванковска и Апасиев, за него руско-фашистичкиот покрет БОЈКОТИРАМ бил легитимен отпор на општеството против забеганата криминална власт на СДСМ?!?!

Во најнова колумна на Дојче Веле, Арсим Зеколи продолжува да тресе невидени глупости секако со многу висок софистициран речник, он е нешто како Апас...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Одбележување на помен на загинатите бранители на АРМ во конфликтот во 2001 година, пред спомен обељежјата во с.Лјубанци, с. Волково и к.Илинден 10.08.2018 година Скопје

Metodi Hadji Janev 1 hr· Одбележување на помен на загинатите бранители на АРМ во конфликтот во 2001 година,...

Повеќе

(ВИДЕО) ТРТ МИЦКО, САМО БУРЕК ДА СЕ ЈАДЕЛО...

Повеќе

ИНТЕРЕСНО ПРАШАЊЕ ЗА ОВИЕ КОИ ЌЕ БОЈКОТИРААТ, ИМА ЛИ НЕКОЈ ДА ОДГОВОРИ?!

Повеќе

Приказната за Стевчо: Човекот кој требаше да го наследи Бранко на лидерската позиција во СДСМ и тоа по личен избор на папата, но проклети да се милионите...

Се сеќавам на една средба пред спорните локални избори во 2013-та кога Стевчо не собра нас новинарите на една вечера во Камник. Не знам што му беше...

Повеќе

ЗАЕВ МУ ОДГОВОРИ НА БОЈКО БОРИСОВ КОЈ ЈАВНО ГО КРИТИКУВАШЕ ЗА ИЗЈАВАТА ЗА ИЛИНДЕНСКОТО ВОСТАНИЕ: Извини брату, извинете браќа Бугари, политичарите прават грешки, но нашето пријателство е искрено и на долг рок

Зоран Заев 2 hrs· Гледам во пријателска Бугарија се отвори јавна дебата и се постави дури и прашањето з...

Повеќе