Одберете локација на пристап

НОЌНО РАБОТЕЊЕ СО ЗАСИЛЕНО ТЕМПО НА БУЛЕВАРОТ КОЧО РАЦИН Со засилено темпо се извршуваат градежните работи од проектот за реконструкцијата на булеварот Кочо Рацин, на потегот од булеварот Кузман Јосифовски Питу до улицата Свети Кирил и Методиј во
Јас како пратеник деновиве ги следам работите околу настанот наречен ,,РЕКЕТ,, и не можам да ги разберам коментарите што се пишуваат деновиве. Никој не поставува прашање кој е Режисер и како Италјанците дојдоа до ова видео, тоа треба да се ист
Зоран Милошески „Заев не е светец, уште помалку е безгрешен. Како што, впрочем, не е никој од нас. Но, ставањето равенство помеѓу него и клептоманот и мизантроп Груевски, е неиздржано и бесмислено. Оти тие двајца се
Интересен феномен. Со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок, напиша обвинителката Ленче Ристовска на својот Фејсбук профил, не назначувајќи дали статусот е посветен некому.
CRUISE SHIPS EMPLOYMENT with KouzonThe possibility for working at Royal Caribbean Cruises Line, Celebrity Cruises, Norwegian Cruises Line, MSC Cruises, Viking Ocean Line and many, many more is now much closer to you!If you have ever dream about hav

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Сочувство до блиските на Биљана, несомнено се работи за блага мила душа, но што правиме со оние кои сеуште му служат на ЗЛОТО а кои одбиваат да се самоубијат?!

Branko Trickovski 18 hrs· Нечовечноста убива Преовладува ставот дека Беличанец ја убиле вантрешните конфликти ме...

Повеќе

ИЗЈАВА НА МИЦКОВСКИ КОЈА ЌЕ СЕ РАСКАЖУВА НА ПИЈАНКИ ПРЕД КООПЕРАЦИЈА ГОДИНИ И ГОДИНИ КОГА ЌЕ ГО НЕМА ВО ПОЛИТИКАТА!!!

Повеќе

СВЕСНА ЛИ Е ОВАА ЖЕНА КОЛКУ Е ЗАБЕГАНА - НА ДЕНОТ НА РОМИТЕ СЕ ПОФАЛИ ДЕКА ИМАЛА РОМКА СЛУГИНКА: Мојата ќерка ја одгледа Ромка, рече Силјановска по повод Денот на Ромите

Ако станам претседателка на Република Македонија едно од моите први обраќања ќе се однесува на ромската заедница. Се разбира дека ако мојата ќерка ј...

Повеќе

ВНИМАВАЈТЕ - НИ СЕ СЛУЧУВА ПОДЛА ПР ОПЕРАЦИЈА ОД КОЈА ЌЕ ВИ СЕ КРЕНЕ КОСАТА НА ГЛАВАТА: Пред нашите очи го ретушираат ГРУЕВИЗМОТ и тоа го прават поранешни најголеми борци против тој режим!

Некои разочарани борци за слобода, значи поранешни борци против режимот на Груевци, кои се лути на Заев и владата поради икс причини, или лошо поделен...

Повеќе

БРАВО: По повод Светскиот ден на здравјето – 7-ми Април, Рудник САСА донесе одлука да вложи 2,7 милиони денари во набавка и инсталација на нов систем за затоплување на здравствениот дом во Мaкедонска Каменица

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ВО БИТОЛА: Не знам дали е зборот МРЧЕЊЕ македонски збор ама народот го користи и одлично ја дефинира нашата опозиција!

Не знам дали е тоа на струмички или македонски, не знам, го имаме во нашиот речник🤓 pic.twitter.com/b1Ziq9FMSJ — Кики (@akotiudramedna) Apri...

Повеќе

(ВИДЕО) ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ГОГА, НЕМА ДЕН ДА ПОМИНЕ БЕЗ ГАФОВИ: Вчера три гафа на Гафкова во минута!!

Три гафа на Гафкова во минута!1 Во САД и Австралија имало НЕКОЛКУ РЕГИОНИ со име Македонија! Ало google maps?2 Македонци го преживеале Титаник?3 &bd...

Повеќе

(ВИДЕО) ТОА СЕ ТИЕ ПАТРИОТИ: Куртонот и куче на војната, Васко Ефтов од кабинетот на српскиот министер за одбрана ја брани Србија од клетата Северна Македонија!

Повеќе

(ВИДЕО) ЦНН: ТРАМП ЛАЖЕ ПО ЦЕЛ ДЕН СО ДЕЦЕНИИ, ЛАЖЕЊЕТО ЗА НЕГО Е НАЈНОРМАЛНА РАБОТА, ОН ЛАЖЕ И КОГА ТРЕБА И КОГА НЕ ТРЕБА, ТОЈ Е ПАТОЛОШКИ ЛАЖОВ

Повеќе

(ВИДЕО) ЏИМ КЕРИ ДО ВНУКАТА НА МУСОЛИНИ: Таа секогаш може да ја гледа историјата од друга перспектива, на пример фотката на кога нејзиниот дедо виси обесен може да ја сврти наопаку и тогаш тој изгледа како да скока од радост!

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВО ПРЕД 50 000 БИТОЛЧАНИ: Прво нешто што ќе направам кога ќе станам претседател е што ќе го потпишам новиот закон за СЈО, тие ќе апсат и членови на СДСМ и ДУИ не само ВМРОВЦИ!

Законот за Специјалното јавно обвнинителство кој ќе биде донесен после изборите ќе го потпишам веднаш штом влезам во претседателскиот кабинет. Без п...

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВО ЈА ПЕЦНА МАЛЦЕ СИЉАНОВСКА ЗА НЕЈЗИНИТЕ ЛАПСУСИ: Ова е Битола нели?!

Еве да слушнеш јавно исмевање до професорката, на митинг, и не од некој од штабот на, туку директно од @SPendarovski pic.twitter.com/YCMl7jZ3dv &md...

Повеќе

ЕВЕ ЈА ТАА ГРАДЕЖНА МАФИЈА ЗА КОЈА СИТЕ ЗБОРАТ: Газдата на Кубус призна на телевизија дека изградил цел спрат нелегално во сред Карпош спроти СЈО!!!

Цел еден спрат со 9 стана од зградата на Кубус на улица Даскал Камчев број 1 е изграден илегално!!! НА ДИВО! И тоа го утврдил стечаен управник пора...

Повеќе

ЕМИЛИЈА ЛАЗАРЕВСКА: Неколку митинзи ја изморија и збунија Гога, како ќе го издржи секојдневното темпо на средби, патувања и говори ако стане Претседател на РСМ?

-Споредбата со Франција треба да биде духовита? Пак ќе кажам, за мене е тажно што професорката решила да ја заврши професорската к...

Повеќе

Заев со сочувство за Беличанец: Не постојат зборови за утеха освен искреното и длабоко сочувство со болката

Премиерот Зоран Заев, испрати порака на сочувство за ненадејната смрт на актерката Билјана Беличанец, која почина синоќа, одземајќи си го животот. ...

Повеќе