Одберете локација на пристап

А у меџу времену во Ресен... pic.twitter.com/zSNRyBgsTl — Ким Јонг-ун (@kim_jong_glaven) February 23, 2019
21.02.2019 ... 19:15 “Е ова го немаше ни во режимот на Груевски. Линч во притвор!“ 21.02.2019 ... 22:07 “Независна комисија да ги истражи двете тепања во затворот Шутка!“ 22.02.2019 ... “Е мои бедни апологети, поарно
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 17 март во Охрид треба да го одржи своето изборно Собрание на кое единствен кандидат е актуелниот вршител на должноста, Мухамед Сејдини, но државата нема да дозволи да се одржи такво Собрание, најави
Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања со четири гласа „за“ и четири гласа „против“ не изгласа да му предложи на Собранието да му се симне пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, за кого судија на претходна
Во моментот на гласањето доцна во сабота навечер не беше приустен пратеникот Агим Шаќири од ДУИ, односно од владејачкото мнозинство - Трајко Вељаноски (архивска фотографија Ѓ. Личовски) Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања
ИЗлатна Бубамара на популарностаназдрави за 95 годиниСКОПСКО. На препознатлив и уникатен начин, организаторот Ranko Petrovik ја честиташе годишнината и потсети зошто#СКОПСКОе неизбежен дел од сите наши значајни моменти. На честитките возврати и
Донацијата се совпадна со 25 годишнината од воспоставување дипломатски односи. Договорите за грант ги потпиша амбасадорката Кеико Ханеда со министрите за здравство, образование и за локална самоуправа - (Фото: СДК.МК) Јапонија додели грант
За жал морам да констатирам дека политичките игри и препукувања помеѓу премиерот Заев и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, влијаат негативно на меѓународниот углед на нашата земја.За време на мојот разговор со ко-претседате
Мактел: Професоре, ваша реакција на именување на екс амбасадорот во Македонија, Филип Рикер за нов помошник државен секретар за Европа и Азија, практично на местото на Вес Мичел кој се повлече од приватни причини: Пендаровски: Филип Рикер е еден о

ЉУПЧЕ НИКОЛОВСКИ: Оваа година имаме 1045 апликации за мерката „Млад земјоделец“, речиси двојно повеќе од лани!

Ljupcho Nikolovski 11 hrs· Оваа година имаме 1045 апликации за мерката „Млад земјоделец“, речиси ...

Повеќе

БРЕЕЈ, И СКОПЈЕ СЕ ПРЕТЕРА СО ТОА ЗАЛЕЗОТ

ФОТО: Жарко Трајановски

Повеќе

КУМАНОВО НА 11-ТИ НОЕМВРИ ЌЕ СЛАВИ 499 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ

Maksim Dimitrievski October 24 at 8:16 PM· 11ти Ноември - 499 години КУМАНОВО

Повеќе

Вице Заев: Николовски има три дена да ги докаже обвинувањата за криминална коалиција со Мијалков, во спротивно ќе го тужам!

Господине Заев, како ги коментирате изречените квалификации на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски искажани после седницата на Цен...

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТАР КОЛЕВ СЕ ПОВЕЌЕ СЕ НАМЕТНУВА КАКО ЛИДЕР НА ОПОЗИЦИЈАТА: ВМРО-ДПМНЕ ја испушти шансата да застане на столбот на опозицијата во Македонија и да пласира сериозни политики, кои ќе го разнишаат владеењето на СДСМ, ГДУ ќе го стори тоа!!!

Повеќе

БОМБА ОД МИТКО ЈАНЧЕВ: Подготвен сум да бидам лидер во ВМРО-ДПМНЕ но само на тим од високоетаблирани луѓе со јасна визија!

Поранешниот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев, мирно ја прими одлуката за негово разрешување од функцијата. Се уште нема добиено официјален...

Повеќе

Продолжуваат будалаштините на Стојменов и Мирчевски, откако го поканија 100 пати им текна дека човекот не ваљал за на ТВ: За Бачев повеќе место во нашата телевизија нема

Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев, не престанува со скандалите. Овој пат го злоупотреби просторот овозможен од Канал 5 во емисија...

Повеќе

(ВИДЕО) МИТКО ЈАНЧЕВ РАСПАЛИ ПО МИЦКОВСКИ И НИКОЛОВСКИ: Овие како опозиција се понашаат диктаторски, па какви ли монструми ќе бидат ако народ им даде власт?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) МАСАКАР НА 1 ТВ: БОРЈАН ЈОВАНОВСКИ ГО ИЗЕДЕ АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВСКИ СО СЕ КОНДУРИ ВО ТЕЛЕФОНСКО ИНТЕРВЈУ!

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ДЕНЕСКА ВО ШОК: ТРАЈКО ВЕЉАНОВСКИ ФАТЕН НА ДЕЛО КАКО ГЛАВЕН ОРГАНИЗАТОР НА УПАДОТ И КЛАНИЦАТА НА 27-МИ АПРИЛ!!!

На снимка од собраниските камери која во моментот се презентира во Кривичниот суд на рочиштето за “27 април”, се гледа кој се влегол во ...

Повеќе

ИВОР МИЦКОВСКИ ЗНАЕ ДА БИДЕ ГЕНИЈАЛЕН: Фактички, Апасијада ти доаѓа како пејоратив од Бачевизмот. Јебан регрес!

Ivor Mickovski October 21 at 5:53 PM· Aпасијада. Под ова име треба се групираат сите ставови на демек ...

Повеќе

ФОТКА КОЈА ГО ШОКИРАШЕ СВЕТОТ: Синот на убиениот новинар Кешоги прима сочувство од џелатот на неговиот татко, диктаторот на Саудиска Арабија!!!

Говорот на телото зборува доволно. Тој го убил татко му, го исекол на парчиња и го закопале во шума во Истанбул, а го викнале детето да му изразат ...

Повеќе

(ВИДЕО) Добро Тодоров кај бевте овие 10 години со овие критики кон ВМРО ДПМНЕ?!, го прашува куртонката од Канал 5. ЕЕЕЕЕЈ ГО ПРАШУВА КУРТОНКАТА ОД КАНАЛ 5 ОВА ПРАШАЊЕ?!?!

Куртонката од Анал 5 го прашува Тодоров кај бил овие 10 години да го критикува ВМРО ДПМНЕ?! Еј, новинарката на КУРТОН ЕМИЛ СТОЈМЕНОВ ТВ тоа го прашу...

Повеќе

СДСМ: Антизападниот Мицкоски бега од јавноста, но не може да ја сокрие поврзаноста со криминалите на неговиот Никола Груевски

Повеќе

ИНЦИДЕНТ ВО ДУШЕВНА БОЛНИЦА ДЕМИР ХИСАР: Агенцијата за обезбедување Секјурисат вечерва фатила дилери на дрога, предадени на МВР!

Вечерва се случил инцидент во душевната болница во Демир Хисар. Мактел дознава дека агенцијата Секјурисат која го обезбедува објектот фатила тројца ...

Повеќе