Одберете локација на пристап

Во последниве денови сме сведоци на можеби уште една катастрофа кога се во прашање реформите во здравството, бидејќи министерот преценил дека оваа реформа му е потребна на нашето здравство а тоа е јавно- приватно партнерство. Ми
Далеку сме ние од сѐ и некако бавно се движиме по скалата нагоре за подобар живот, но сепак постои нешто што најмногу ме вознемирува а верувам и многу други граѓани а тоа е насоката по којашто се движат работите во нашето образо
По 11 годишното игнорирање на проблемот со загадувањето на воздухот, по една деценија непреземање ништо и системско уништување на зеленилото од страна на криминалното ВМРО-ДПМНЕ, денес, низ сеопфатна системска акција се преземаат мерки против сит
Не знам сѐ уште во кој свет одредени луѓе живеат, а така ќе го прашам и претседателот Иванов, коментира премиерот Зоран Заев прашан дали има коментар за претседателот Ѓорге Иванов, кој кога беше прашан дали очекува апсење, неговиот одговор беше &bd
Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергејт претседателот Никсон бил фатен како ги користи ЦИА и ФБИ за добивање на избори преку слушање на шт
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали треба да се прифатат двете иницијативи поднесени од страна на Светскиот македонски
Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гледа како крадецот однесе 38 чоколади „Милка“ од 300 грама. Линк до видеото на порталот
Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Заев на ТВ-дуел. Избери време и медиум, таму ќе дојдам кајшто ти ќе кажеш. Јас и тој очи во очи, па нар
Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, најбитен телефонски повик што го обавил Хорхе бил со шефот на американското воено разузнавање, кој отка
Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, меѓу кои следната недела ќе престојува и во Скопје. Заменикот на шефот на американската дипломатија в

СДСМ: Од загаден и нефункционален град со криминални проекти како Скопје 2014 во времето на ВМРО-ДПМНЕ, Скопје се гради по нов концепт кој работи за граѓаните

Градот Скопје и граѓаните на главниот град 11 години беа жртва на криминалите на ВМРО-ДПМНЕ. Наместо инвестиции за подобрување на квалитетот на живо...

Повеќе

(ВИДЕО) СДСМ ПРИЛЕП: Заради злоупотребите на екс градоначалникот Ристески се распаѓа салата Партизан

Повеќе

СДСМ: Договорени тендери и провизии се одлика на ВМРО-ДПМНЕ, јавните набавки денес се спроведуваат отчетно по еднакви услови за сите

Повеќе

Договорот со Грција е фер шанса и влог во македонската иднина, граѓаните ќе кажат ДА бидејќи разбираат дека сега е моментот

Повеќе

(ВИДЕО) КАЊЕ ВЕСТ Е ВИСТИНСКИ ГЕНИЈ, ОСВЕН СВЕТСКИ УСПЕШЕН РАПЕР, ТУКУ И СОПСТВЕНИК НА 2 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ВРЕДНА МОДНА ЛИНИЈА ЗА ЧЕВЛИ И ОБЛЕКА

Повеќе

(ВИДЕО) ТЕВДОВСКИ: Јавноста во моментов има целосен увид на тоа како се трошат народните пари

Повеќе

СДСМ: Не е точно дека долгот се зголемил за 32 милиони евра, откако ВМРО ДПМНЕ го создаде јавниот долг бележи намалување, за прв пат после 9 години

Повеќе

ИНТЕРВЈУ со Благој Бочварски: Јас сум градоначалник на сите граѓани на Општина Штип, ќе докажам дека со искрен и чесен пристап може да живееме во еден поубав град

„На 1 септември некаде околу 14 часот добив телефонски повик од централата на партијата во Скопје и бев информиран дека имам одлука на мојот е...

Повеќе

ТУРСКИ ХАКЕРИ ХАКИРАА ТВИТЕР АКАУНТИ НА ВИДНИ АМЕРИКАНСКИ НОВИНАРИ КАКО РЕАКЦИЈА НА ПАДОТ НА ЛИРАТА

Објавија и нивни приватни пораки јавно на твитер:

Повеќе

(ВИДЕО) СДСМ: Членството во ЕУ носи повеќе инвестиции, нови европски фондови, повеќе пари и подобар животен стандард

Повеќе

(ВИДЕО) Либерална Партија бара нови избори заедно со референдумот, за да може подобро да се испазари за да упеца некоја фотеља, откако тотално го промашија пазарот и останаа со празни раце

Повеќе

УШТЕ ЕДНО РЕМЕК ДЕЛО НА МЕРСЕЛ БИЉАЛИ: И јас сум за бојкот!

До денес останува голема мистерија како тоа дури 14 години пред да се случи „Титаник“, еден американски писател со име Морган Робертсон ...

Повеќе

ЧЕСТИТО ДЕН НА МЛАДИТЕ, ВЛАДАТА СЕ ОБВРЗА ДА СЕ ГРИЖИ ЗА НИВНОТО ЗДРАВЈЕ

Венко Филипче Page Liked·1 hr· Го унапредуваме здравјето на сите млади лица во Република Македонија....

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХАХА, ЗА КУРТОНОТ МОМИРОВСКИ, ТОА ШТО СТЕВЧЕ НЕ БИЛ ЗАДРЖАН ВО ПРИТВОР ТУКУ САМО МУ БИЛ ОДЗЕМАН ПАСОШОТ, ЗНАЧЕЛО ДЕКА БИЛ НЕВИН?!?!

Повеќе

ОВИЕ СЛЕПЦИ НЕ РАЗБИРААТ ДЕКА БОЈКОТОТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ Е ВО КОРИСТ НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА?!?!

Се чини ќосињата и разните ВМРОНИ се како коњи со заслепувачки оглав, цепаат право и не гледаат лево десно. По изјавите на Заев, Шеќеринска и Деско...

Повеќе