Одберете локација на пристап

А у меџу времену во Ресен... pic.twitter.com/zSNRyBgsTl — Ким Јонг-ун (@kim_jong_glaven) February 23, 2019
21.02.2019 ... 19:15 “Е ова го немаше ни во режимот на Груевски. Линч во притвор!“ 21.02.2019 ... 22:07 “Независна комисија да ги истражи двете тепања во затворот Шутка!“ 22.02.2019 ... “Е мои бедни апологети, поарно
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 17 март во Охрид треба да го одржи своето изборно Собрание на кое единствен кандидат е актуелниот вршител на должноста, Мухамед Сејдини, но државата нема да дозволи да се одржи такво Собрание, најави
Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања со четири гласа „за“ и четири гласа „против“ не изгласа да му предложи на Собранието да му се симне пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, за кого судија на претходна
Во моментот на гласањето доцна во сабота навечер не беше приустен пратеникот Агим Шаќири од ДУИ, односно од владејачкото мнозинство - Трајко Вељаноски (архивска фотографија Ѓ. Личовски) Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања
ИЗлатна Бубамара на популарностаназдрави за 95 годиниСКОПСКО. На препознатлив и уникатен начин, организаторот Ranko Petrovik ја честиташе годишнината и потсети зошто#СКОПСКОе неизбежен дел од сите наши значајни моменти. На честитките возврати и
Донацијата се совпадна со 25 годишнината од воспоставување дипломатски односи. Договорите за грант ги потпиша амбасадорката Кеико Ханеда со министрите за здравство, образование и за локална самоуправа - (Фото: СДК.МК) Јапонија додели грант
За жал морам да констатирам дека политичките игри и препукувања помеѓу премиерот Заев и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, влијаат негативно на меѓународниот углед на нашата земја.За време на мојот разговор со ко-претседате
Мактел: Професоре, ваша реакција на именување на екс амбасадорот во Македонија, Филип Рикер за нов помошник државен секретар за Европа и Азија, практично на местото на Вес Мичел кој се повлече од приватни причини: Пендаровски: Филип Рикер е еден о

ФАТЕН БОМБАШОТ КОЈ ПРАТИ ПАКЕТИ СО БОМБИ ДО ЦНН И ВОДСТВОТО НА ДЕМОКРАТИТЕ ВО САД, ИЗГЛЕДА БАШ КАКО ШТО ОЧЕКУВАВМЕ ДА ИЗГЛЕДА ЛУДАКОТ

Човек од Флорида, Цезар Сајок, кој живее со мајка му и е банкротиран, но некако нашол пари да направи бомби и да ги прати на главните раководители н...

Повеќе

ВМРОВСКИ ПОП ПО НАРАЧКА ИЛИ ВОДАЧ НА НЕКАКВА СЕКТА: КОЈ Е ОТЕЦ ИВИЦА ТОДОРОВ?!

Страшни работи се зборуваат за отец Ивица Тодоров. Го гледаме секој ден како повикува на света војна против СДСМ, странците, Албанците... Дали е ВМ...

Повеќе

БОМБА НА МИТКО ЈАНЧЕВ: Не може мене Мицкоски да ми понуди да се вратам во ВМРО ДПМНЕ, бидејќи имам намера јас да ја водам партијата, јас ќе бидам идниот лидер на ВМРО ДПМНЕ!

"Не сум излезен од партијата, не може мене Мицкоски да ми понуди да се вратам, бидејќи имам намера јас да ја водам партијата“, ова за 1ТВ го и...

Повеќе

БОМБА НА ФОКУС: Груевски побарал од Јово Превара во Врховниот суд да му го одложи одењето во затвор

Поранешниот премиер Никола Груевски, односно неговите адвокати, во средата до Врховниот суд поднеле Барање за вонредно п...

Повеќе

СОЦИО-ЕКОНОМСКО ВЛИЈАНИЕ НА ПИВАРА СКОПЈЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Околу 6000 луѓе вадат леб од Пивара Скопје, над 21 милион евра платени даноци во буџетот, стотици илјади евра годишно донирани во хуманитарни цели!

Линк до целата студија за 2016-та година, овде.

Повеќе

АЈДЕЕ МИЦКО САМ СИ ПРИЗНА ВО ИНТЕРВЈУ ЗА МКД.МК: Не сме веќе на власт, не може да крадеме милиони евра, и затоа мораме да ја продадеме партиската зграда, која исто ја украдовме од парите на народот, ама сега ќе си ги лапнеме паричките

Човекот сам си призна дека веќе не се на власт и не може да крадат?!?! И затоа ќе ја продаваат партиската зграда?! Која сите знаеме дека е пљачка од...

Повеќе

(ВИДЕО) ТЕУТА АРИФИ СЕ ФАТИ ЗА РАБОТА

Повеќе

И ЛИЛА СЕ ПРЕТЕРА СО ТОА ЦВИКЕРИТЕ

Повеќе

Владата на Република Македонија ја одржа 97-та седница: ПО НЕКОЛКУ ДЕЦЕНИИ ТЕРОР НА ДБК, НЕМА ВЕЌЕ ПРИСЛУШКУВАЊЕ - формирана е Комисија за пренос на техничките уреди и на документацијата од МВР–УБК во ОТА

Владата на Република Македонија ја одржа 97-та седница: Формирана е Комисија за пренос на техничките уреди и на документацијата од МВР–УБК во ...

Повеќе

ТРИОТО КОСТОВ, ИЉОВСКИ И ШТЕРИЕВА РАСТУРА: Комерцијална Банка со добивка од 28 милиони евра за 9 месеци, се очекува делење дивиденда од 10 евра по акција!

Во периодот од 01.01-30.09.2018 година Банката од своето работење оствари позитивен финансиски резултат во износ од 1.728,9 милиони дена...

Повеќе

НОВ ДРЖАВЕН ПРАЗНИК НА 8-МИ НОЕМВРИ: ШУТКА НЕ ТИ БЕГА НИКОЛААА, НИКОЛААА, НИКОЛААААА!

Повеќе

Демократскиот сојуз бара Декларација за национално помирување со која ќе се помират левицата и десницата за гревови уште од 1945-та

Демократскиот сојуз смета дека помирување помеѓу левицата и десницата, како и пошироко национално помирување, треба да се одвива преку Парламентот...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО ПОТРАГА ПО РЕЈТИНЗИ, КАНАЛ 5 ГО ДОПРЕ ДНОТО! БАЧЕВ ЦЕЛ СААТ ГИ НАВРЕДУВАШЕ АЛБАНЦИТЕ: КАКО МОЖЕ ШИПТАР ДА БИДЕ ГОСПОДИН, ТИЕ ДВЕ РАБОТИ НЕ ИДАТ ЗАЕДНО?!

Повеќе

БРАВО ЗА АМЕРИКАНЦИТЕ: Само од Амбасадорскиот фонд за културна заштита на Амбасадата на САД во нашата земја, досега се издвоени 1,3 милиони долари за реконструкција на споменици на културата!

Зоран Бојаровски October 24 at 2:55 PM· Само од Амбасадорскиот фонд за културна заштита на Амбасадата н...

Повеќе

ВО ЃОРЧЕ НЕМА ОДМОРА ДОК ТРАЕ ОБНОВА: Во Волково деновиве интензивно се тампонираат улици и се чистат мини-депонии

Повеќе