Одберете локација на пристап

Во последниве денови сме сведоци на можеби уште една катастрофа кога се во прашање реформите во здравството, бидејќи министерот преценил дека оваа реформа му е потребна на нашето здравство а тоа е јавно- приватно партнерство. Ми
Далеку сме ние од сѐ и некако бавно се движиме по скалата нагоре за подобар живот, но сепак постои нешто што најмногу ме вознемирува а верувам и многу други граѓани а тоа е насоката по којашто се движат работите во нашето образо
По 11 годишното игнорирање на проблемот со загадувањето на воздухот, по една деценија непреземање ништо и системско уништување на зеленилото од страна на криминалното ВМРО-ДПМНЕ, денес, низ сеопфатна системска акција се преземаат мерки против сит
Не знам сѐ уште во кој свет одредени луѓе живеат, а така ќе го прашам и претседателот Иванов, коментира премиерот Зоран Заев прашан дали има коментар за претседателот Ѓорге Иванов, кој кога беше прашан дали очекува апсење, неговиот одговор беше &bd
Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергејт претседателот Никсон бил фатен како ги користи ЦИА и ФБИ за добивање на избори преку слушање на шт
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали треба да се прифатат двете иницијативи поднесени од страна на Светскиот македонски
Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гледа како крадецот однесе 38 чоколади „Милка“ од 300 грама. Линк до видеото на порталот
Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Заев на ТВ-дуел. Избери време и медиум, таму ќе дојдам кајшто ти ќе кажеш. Јас и тој очи во очи, па нар
Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, најбитен телефонски повик што го обавил Хорхе бил со шефот на американското воено разузнавање, кој отка
Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, меѓу кои следната недела ќе престојува и во Скопје. Заменикот на шефот на американската дипломатија в

(ВИДЕО) ШОКАНТНО ВИДЕО КОЕ ГИ ШОКИРАШЕ СРБИТЕ И БОСАНЦИТЕ: Ние Србите никогаш не сме биле геноциден народ во историјата, Ратко Младиќ не зацрни за век и веков, тој а најголем штетник на Србија!!!

Повеќе

ПЕТРЕ ПРАВИ СЕ ШТО МОЖЕ ЗИМАВА ДА НЕМАМЕ ЗАГАДЕН ВОЗДУХ ВО СКОПЈЕ: Почна бесплатното чистење на 100 оџаци во Скопје

Кандидатите кои ја посетуваат обуката за оџачари во средното училиште „Здравко Цветковски“ излегоа на терен и почнаа бесплатно чистење н...

Повеќе

Против комарци во Скопје се прска со нов речиси безвучен италијански авион „Партенавија“

Аероклубот „Скопје“ е ангажиран од Град Скопје за прскање против комарци и за таа цел се користи авион од италијанскиот производител &bd...

Повеќе

(ВИДЕО) Шокантна новинарска сторија во САД: Саудиска Арабија и Обединети Арапски Емирати имале план за инвазија и анексија на Катар, но Рекс Тилерсон ги спречил и за тоа бил казнет со отказ од Трамп!

Повеќе

ВЛАТКО КОСТОВ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ФФМ ОД ОФС ТЕТОВО!

ВЛАТКО КОСТОВ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ФФМ ОД ОФС ТЕТОВО! ВЛАТКО КОСТОВ, МАРКАНТНА СПОРТСКА ЛИЧНОСТ ВО МАКЕДОНИЈА , ВЛЕГУВА ВО ТРКАТА ЗА ПРЕТСЕДА...

Повеќе

(ВИДЕО) ХОРОР, КАДЕ БЕ ВАКА ЌЕ ИДЕМЕ ВО ЕУ И НАТО: Воз се појави од нигде никаде на сред пат?!

Линк до видеото, овде.

Повеќе

ОХРИД НА ДЕНОТ, СЛИКАНО ОД ВЕЛЕСТОВО

Повеќе

СКОПЈЕ НА ДЕНОТ, ФОТКА ОД СКОПСКА ЦРНА ГОРА

Повеќе

СТЕФАН БОГОЕВ: Животниот стандард во Бугарија се зголеми од 34% од просекот на ЕУ во 2007 на 53% во 2016 година.

Стефан Богоев‏@sbogoev Членството во Европската унија ќе придонесе за зголемување на животниот стандард на сите граѓани. Животниот станд...

Повеќе

ДОКТОР ЕНСЕР ЈУСУФОВСКИ ОД ГДУ: Што се тоа успешни реформи во здравството?

Почитувани колеги, пријатели, пациенти и сограѓани дали знаете во последно време што претставува успешна реформа во здравството во нашата чудесна Ма...

Повеќе

ДА СЕ НАДЕВАМЕ И ЗА ГОДИНАВА ДЕКА ЌЕ БИДЕ ТАКА: Во 2017 година постигната највисока откупна цена на винското грозје

Министерот за земјоделство,шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски заедно со претставници од Владата на Република Македонија, одржа работен сос...

Повеќе

ДОДЕКА НИЕ СЕ РАСПРАВАМЕ ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ, ГРУЈО СЕ СПРЕМА ЗА СВОИТЕ ПРЕДИЗВИЦИ

Повеќе

ДОГОДИНА, НАМЕСТО ВИЕ ДА ИМ ДАДЕТЕ НА УЈП ЗАВРШНА СМЕТКА, ТИЕ ВАС ЌЕ ВИ ЈА ДАДАТ ПОПОЛНЕТА СО ЗЕМЕНИ ПОДАТОЦИ ОД ВАШИТЕ БАНКОВИ СМЕТКИ

Управата за јавни приходи електронски ќе ги добива од банките податоците за граѓаните неопходни за пополнување на Годишната даночна пријава, која од...

Повеќе

СО 700 000 ДОЛАРИ ДОНАЦИЈА ОД НОРВЕШКА ЌЕ СЕ ГРАДИ ГРАДИНКА ВО ШУТКА

Dudush Kurto Kucoo August 1 at 12:10 PM· Чест и задоволство ми е денес да сведочам како градоначалник н...

Повеќе

(ВИДЕО) ПО 30 ГОДИНИ, ВО ШУТКА ВИДОА АСФАЛТ, ДВА ДЕНА СЕ СЛАВИ СО МУЗИКА И СКАРА! БОНУС: Двете главни улици им се викаат Волт Дизни и Вашингтонска, абе цареви се!

Повеќе