Одберете локација на пристап

А у меџу времену во Ресен... pic.twitter.com/zSNRyBgsTl — Ким Јонг-ун (@kim_jong_glaven) February 23, 2019
21.02.2019 ... 19:15 “Е ова го немаше ни во режимот на Груевски. Линч во притвор!“ 21.02.2019 ... 22:07 “Независна комисија да ги истражи двете тепања во затворот Шутка!“ 22.02.2019 ... “Е мои бедни апологети, поарно
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 17 март во Охрид треба да го одржи своето изборно Собрание на кое единствен кандидат е актуелниот вршител на должноста, Мухамед Сејдини, но државата нема да дозволи да се одржи такво Собрание, најави
Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања со четири гласа „за“ и четири гласа „против“ не изгласа да му предложи на Собранието да му се симне пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, за кого судија на претходна
Во моментот на гласањето доцна во сабота навечер не беше приустен пратеникот Агим Шаќири од ДУИ, односно од владејачкото мнозинство - Трајко Вељаноски (архивска фотографија Ѓ. Личовски) Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања
ИЗлатна Бубамара на популарностаназдрави за 95 годиниСКОПСКО. На препознатлив и уникатен начин, организаторот Ranko Petrovik ја честиташе годишнината и потсети зошто#СКОПСКОе неизбежен дел од сите наши значајни моменти. На честитките возврати и
Донацијата се совпадна со 25 годишнината од воспоставување дипломатски односи. Договорите за грант ги потпиша амбасадорката Кеико Ханеда со министрите за здравство, образование и за локална самоуправа - (Фото: СДК.МК) Јапонија додели грант
За жал морам да констатирам дека политичките игри и препукувања помеѓу премиерот Заев и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, влијаат негативно на меѓународниот углед на нашата земја.За време на мојот разговор со ко-претседате
Мактел: Професоре, ваша реакција на именување на екс амбасадорот во Македонија, Филип Рикер за нов помошник државен секретар за Европа и Азија, практично на местото на Вес Мичел кој се повлече од приватни причини: Пендаровски: Филип Рикер е еден о

НОВАТА ВЛАСТ НЕМА МИЛОСТ НИ КОН СВОИТЕ: Командир на шумска полиција фатен како зема мито -заврши во притвор!!!

Битолската полиција приведе командир на шумската полиција поради постоење сомневае дека примал поткуп. СВР-Битола до надлежното обвинителство подне...

Повеќе

САМИТОТ ВО ИСТАНБУЛ ДАДЕ РЕЗУЛТАТИ: Заедничка декларација на Ердоган, Путин, Меркел и Макрон по Самитот за Сирија во Истанбул

ИСТАНБУЛ (АА) - Ва заедничката декларација објавена по четирилатералниот самит за Сирија во Истанбул, лидерите на Турција, Русија, Франција и Герман...

Повеќе

БОМБА НА ЗЛАТКО МАРИН: Стопирањето на зградата кај Мајчин Дом ќе значи комплетен крах на буџетот на општината, за жал кога требаше, јавноста никаде ја немаше да го спречи спорниот ДУП!

Случајот „Мајчин дом“ или почетокот на градбата на деветкатницата во скопски Аеродром прекуноќ ја сензибилизира атмосферата во оваа најг...

Повеќе

Гостивар во шок: Петмина мажи силувале дете, полицијата апсеше, по дел се трага

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица за кои постои сомнение дека во повеќе наврати изв...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ТРИУМФ НА ЕРДОГАН: Во Турција се отвора најголемиот аеродром во светот

Во Истанбул на 29 октомври ќе биде отворен најголемиот аеродром во светот, што се простира на површина од околу 76 квадратни километри. За изградба...

Повеќе

ОПШТИНА БИТОЛА КОНЕЧНО НОСИ ЦЕЛОСНА ИНФРАСТРУКТУРА ВО НОВАТА НАСЕЛБА ВО ПОРАНЕШНАТА КАСАРНА НА АРМ

Интензивно се работи на реализацијата на проектот со кој ќе се обезбеди комплетна инфраструктура на просторот на поранешната касарна во Битола. Де...

Повеќе

ВЛАДАТА ДА ПОМОГНЕ: ТРЕБАШЕ ДА БИДЕ ЕЛИТНА НАСЕЛБА ЗА МЛАДИ БРАЧНИ ПАРОВИ, А ПО 6 ГОДИНИ УШТЕ НЕМАМЕ ВОДА И ПРИСТАП, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИ НА НАСЕЛБАТА ЈАКА ВО ОПШТИНА ИЛИНДЕН!

До сега се продадени над 300 парцели, голем број куќи се изградени, дел се градат, платените се комуналиите, но обврските кои и следуваат на Општи...

Повеќе

ДИНЕВСКИ: Ваквата амнестија за која се залага ВМРО ДПМНЕ всушност значи директно рушење на една од темелните вредности на Уставот на РМ (член 8 ) - владеење на правото! Или уште попрецизно: погреб на правната држава!

Aleksandar Dinevski 9 hrs· Законот за амнестија што го понуди ВМРО ДПМНЕ исклучиво за злоделата сторени на "Крвавиот четврт...

Повеќе

(ВИДЕО) ТАЖНАТА СУДБИНА НА КРАЛОТ НА ЖИВОТНИТЕ: Живеат во логори и се ловени за големи пари од богати авантуристи од цел свет!

Повеќе

ИМА РАЗЛИКА: ПОЧНА ПОСТАПКАТА ЗА ИЗМЕНА НА ЗАКОНОТ ЗА АБОРТУС, ВОЛЈАТА НА ЖЕНАТА ЌЕ БИДЕ НА ПРВО МЕСТО, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО!

Во јуни 2013, невладините организации протестираа пред Собранието против донесување на Законот за прекин на бременоста што го предложи тогашниот м...

Повеќе

ЛЕВИЦА ТВРДИ ДЕКА ИМАЛО МАСОВНИ ПРОТЕСТИ ПРЕД СОБРАНИЕ: Секој ден имало 10 нови протестирачи, за 100 дена тоа се дури 1000 протестанти!!!

Повеќе

Зимското сметање на времето почнува ноќеска, помеѓу 27 и 28 октомври, часовниците треба да ги пoместите еден саат наназад

Зимското сметање на времето почнува ноќеска, помеѓу 27 и 28 октомври 2018 година. Во 3:00 часот завршува летното сметање на времето и почнува зимс...

Повеќе

Пивара Скопје доби големо признание од спортските новинари на Југоисточна Европа за поддршка во развојот на спортот

Пивара Скопје доби големо признание од спортските новинари на Југоисточна Европа за поддршка во развојот на спортот. На Самитот кој викендов се одрж...

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТАР АРСОВСКИ: Ќе биде голема неправда и штета ако Хорхе не одговара за своите безброј будалаштини и злодела!

Повеќе

МАСАКАР ВО АМЕРИКА: Убиени 11 Евреи во синагога во Питсбург, ранети 4 полицајци, напаѓачот се предал и е во болница!

Осомничениот е средовечен белец, Роберт Боуерс, жител на Питсбург, Пенсилванија, САД. Убиени се 11 Евреи во синагога додека течела церемонија на ...

Повеќе