Одберете локација на пристап

Во последниве денови сме сведоци на можеби уште една катастрофа кога се во прашање реформите во здравството, бидејќи министерот преценил дека оваа реформа му е потребна на нашето здравство а тоа е јавно- приватно партнерство. Ми
Далеку сме ние од сѐ и некако бавно се движиме по скалата нагоре за подобар живот, но сепак постои нешто што најмногу ме вознемирува а верувам и многу други граѓани а тоа е насоката по којашто се движат работите во нашето образо
По 11 годишното игнорирање на проблемот со загадувањето на воздухот, по една деценија непреземање ништо и системско уништување на зеленилото од страна на криминалното ВМРО-ДПМНЕ, денес, низ сеопфатна системска акција се преземаат мерки против сит
Не знам сѐ уште во кој свет одредени луѓе живеат, а така ќе го прашам и претседателот Иванов, коментира премиерот Зоран Заев прашан дали има коментар за претседателот Ѓорге Иванов, кој кога беше прашан дали очекува апсење, неговиот одговор беше &bd
Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергејт претседателот Никсон бил фатен како ги користи ЦИА и ФБИ за добивање на избори преку слушање на шт
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали треба да се прифатат двете иницијативи поднесени од страна на Светскиот македонски
Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гледа како крадецот однесе 38 чоколади „Милка“ од 300 грама. Линк до видеото на порталот
Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Заев на ТВ-дуел. Избери време и медиум, таму ќе дојдам кајшто ти ќе кажеш. Јас и тој очи во очи, па нар
Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, најбитен телефонски повик што го обавил Хорхе бил со шефот на американското воено разузнавање, кој отка
Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, меѓу кои следната недела ќе престојува и во Скопје. Заменикот на шефот на американската дипломатија в

ХУМАНИТАРЕН КОНЦЕРТ СО СВЕТСКИ ДИЏЕИ НА ПЛАЖАТА ОРЕВЧЕ, ПЕШТАНИ

Ljubisa Arsic 8 hrs· Покана за ПештанциПочитувани пештанци, драги мои пријатели и соседи, вашата плажа Оревче вечерва г...

Повеќе

(ФОТО ТРАГИКО) ЗА ФИКУСОТ ХОРХЕ, АМЕРИЧКИОТ ГЕНЕРАЛ Е ПОНЕВАЖЕН ОД КЛИСАРОТ ТАЛЕ ОД ПРИЛЕП КОЈ РЕВНОСНО СЕ ЈАВУВА ЕДНА ДЕЦЕНИЈА ВО СИТЕ КОНТАКТНИ ЕМИСИИ НА ТВ И РАДИО И ГО БРАНИ ВЕМЕРЕТО!

Повеќе

ДОБРА ИДЕЈА ЗА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ДА ГО СПАСИ ВАРДАР ОД ПЛАСТИКА И ЃУБРЕ

Повеќе

АЛО, ЛЕВИЦА, СЕ СЛУШАМЕ ЛИ: Венецуела пред и по социјализмот, РАЗЛИКЕ СУ ДРАСТИЧНЕ И ЈЕЗИВЕ!!!

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СО ЧЕСТИТКА: Честит ден на млади - мои млади! Да сте гласни критичари, будна авангарда и први предводници на убавата македонска иднина!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) 17 ГОДИНИ РАМКОВЕН ДОГОВОР: Еве кој дојде на прославата

Oliver Spasovski 2 hrs· Денес присуствував на трибината „Патот до Брисел преку Охрид“, која се од...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ОДГОВОРИ НА ПРОЗИВКАТА: Би му порачал на мојот пријател Румен Радев дека со гол популизам не се гради пријателство меѓу две држави и народи

- Македонија и Бугарија се големи пријатели и така треба да остане, би му порачал на мојот пријател Румен Радев дека пријателство и партнерство не с...

Повеќе

ЗАЕВ СО МОЌНА ПОРАКА: ДОСЕГА РАЗРЕШИВМЕ 20 ДИРЕКТОРИ НАЗНАЧЕНИ ОД НАША СТРАНА, ПОРАКАТА Е ПРАТЕНА, НЕМА ДА ИМА МИЛОСТ ЗА НИКОГО КОЈ СЕ ОГРЕШИЛ ВО РАБОТЕЊЕТО

- Над 20 функционери се досега разрешени, кои сме ги поставиле ние на функција. Пораката е јасна - нема милост за никого кој се огрешил. Така е и за...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ПО ПОВОД 17 ГОДИНИ РАМКОВЕН ДОГОВОР: НА 30-ти септември сите ќе имаме шанса да ставиме камче во мозаикот кој ќе значи сигурна и светла иднина за земјата

Повеќе

(ФОТО) СИНГАПУР НА ДЕНОТ!

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО ЌЕ БИДЕ ИДЕН ПРЕМИЕР НА БРИТАНИЈА: Глутница новинари го чекаа Борис Џонсон пред неговиот дом цел ден за да го изедат за коментарот за бурките дека личеле на поштенски сандачиња, он ги послужи со чај и кафе, облечен во бермуди

Линк до видеото, овде.

Повеќе

КОЈ ОВДЕ НЕ ПОЛУДИ, НЕ Е НОРМАЛЕН!!!

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: Иако со години се против рамковниот договор, ја блокираа територијалната организација и сега законот за јазици, ВМРО ДПМНЕ ќе присуствува на прославата за 17 години Охридски рамковен договор!

Повеќе

ВЛАДАТА ГО ПОНИШТИ ТЕНДЕРОТ ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА АВИОНСКИ ТРАНСПОРТ НА ПАТНИЦИ, ЕДИНСТВЕНИОТ КОЈ СЕ ЈАВИЛ БИЛ ВИЗЕР, ПОРАДИ ТОА СЕ УКИНУВААТ ТРИ ЛИНИИ НО СЕ ВОВЕДУВА ЕДНА НОВА

Владата го поништи тендерот затоа што имало само еден учесник, но најави набрзо нов тендер. Како резултат на тоа Визер укинува две линии, кон Лу...

Повеќе

ВИКТОР КАНЗУРОВ СО УБИСТВЕНА КОЛУМНА: ЛИДЕРОТ НА ВМРО ВАЉЕВО, МИЦКО КРСТИЌ, ГИ МРАЗИ ИДЕИТЕ НА ВМРО!!!

Војводата Мицко Крстић не може да ги спомене државата (Југославија), п(П)артијата и (тоталитарниот) систем, кои, во 1951 година ги убија петмината с...

Повеќе