Одберете локација на пристап

Сашо Мијалков повеќе не е член на ВМРО-ДПМНЕ, не сме запознаени со деталите и причините за неговото приведување. Раководството на партијата подолго време нема комуникација со Мијалков, вели портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовскиза ТВ21. Опозици
Според извори на Либертас од луѓе блиски на екс првиот човек на УБК, братучедот на побегнатиот Никола Груевски, од пред извесно време поседувал лична карта со адреса на хотелот Мериот. Хотелот за претходно се веруваше дека е сопственос
sometimes puppies need to relax too. pic.twitter.com/AuGhGksXxd — puppie🐕 (@activepuppie) November 20, 2018
Универзитетскиот професор и прв шеф на македонската дипломатија, Денко Малески, кој во последно време се спомнува повторно како можен адут на СДСМ за престојаните претседателски избори, изјави дека не знае дали владејачките партии би можеле да изгр
Сашо Мијалков во затворот Шутка е сместен во обична ќелија со други притворени лица кои не се поврзани со ниеден од предметите на СЈО. „Обвинетото лице Сашо Мијалков не е сместен во хашките ќелии, како што ги нарекувате. Тој е смес
1 ТВ јавува дека само неколку минути пред да биде уапсен, во гаражите на хотел Мериот влегле неколку возила на амбасадата на Унгарија што ги испаничило СЈО па веднаш побарале упат за притвор по брза постапка за началникот. Многу бргу хотелот бил о
-Денеска од страна на комисијата за евалуација ACES Europe, градот Куманово беше прогласен за град на Спортот за 2019 година. Остваривме средба со комисијата, а потоа имаше посета на неколку спортски настани и објекти, како и центарот за деца со п
Сега кога затворот Шутка е полна со големи сомови - олигарси и началници, брат Љубе барал од Заев да го стави директор на затворот Шутка, дознава Мактел од неофицијални извори. Заев не ја прифатил таа идеја, му рекол, брату, дај донеси некоја стра

МОЌНА ФОТКА ОД ФРАНЦИЈА НА 100 ГОДИНИ ОД ЗАВРШУВАЊЕТО НА ПРВАТА СВЕТСКА ВОЈНА: ДУХОТ НА ОБЕДИНЕТА ЕВРОПА ЌЕ ПОБЕДИ!

Фантастично.pic.twitter.com/9xrbY0Bn45 — КраФТ (@kraft_mk) November 10, 2018

Повеќе

Третиот мобилен телефон Samsung Note 9 е во рацете на Надка Ѓорѓиева од Штип. Честитки!

Третиот мобилен телефон Samsung Note 9 е во рацете на Надка Ѓорѓиева од Штип. Честитки!Вклучете се бидејќи Ве чекаат уште 2 патувања за цело семеј...

Повеќе

ДЕНЕСКА Е ЕДЕН ОД МОИТЕ НАЈСРЕЌНИ ДЕНОВИ ВО ЖИВОТОТ

Цел ден денеска сум како во длабок зен будизам навлезен, како во транс. Цел ден шетам по ридови на Попова Шапка, буљам у тоа травата зелена, како на ...

Повеќе

АЈМО НАРОДЕ, СЕ ИЗМАЧИВМЕ, АМА БЛИСКУ СМЕ ДО ЦЕЛТА!

Повеќе

ЕУРОМАКС РЕСОРСЕС ИМ ДАВА ПОДДРШКА НА ПРОТЕСТИТЕ НА ЕКОЛОШКИТЕ ЗДРУЖЕНИЈА ВО СТРУМИЦА: Борбата за здрава средина не е во судир со нашиот рудник!

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) УСПЕШЕН НАСТАП НА ЛДП НА КОНГРЕСОТ НА ЛИБЕРАЛИТЕ ВО МАДРИД ЗА ДОБРОТО НА МАКЕДОНИЈА

Повеќе

Костадин Митров е третиот добитник на ваучер од Kares во висина од 10.000 денари. Честитки!

Костадин Митров е третиот добитник на ваучер од Kares во висина од 10.000 денари. Честитки!Вклучете се во нашата наградна игра. Ве чекаат уште 2 пат...

Повеќе

БРАВО ДЕЧКИ ОД СДММ, СРЕЌЕН РОДЕНДЕН, ПАРТИЈАТА ИМА СВЕТЛА ИДНИНА СО ВАС!!!

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО СДСМ ЌЕ ВЛАДЕЕ УШТЕ 10 ГОДИНИ, И ЕВЕ ЗОШТО ТОА Е ДОБРА ВЕСТ!

Повеќе

Викендов не возете на Водно и во Центар

Поради одржување на неколку спортско-рекреативни манифестации на подрачјето на главниот град во текот на викендов (10 и 11.11.), Одделението за безб...

Повеќе

МИЛЕНКО ПЛАЧЕ: НЕ Е ФЕР ГРУЈО ДА ИДЕ У ЗАТВОР САМ БЕЗ САШО МИЈАЛКОВ!

Повеќе

И ГЕРО СЕ ПРЕТЕРА СО НОВИНАРСТВОТО, ЗА ОВА СИГУРНО ЌЕ СЕ ПРЕДАВА НА ВИСОКАТА ШКОЛА ПО НОВИНАРСТВО

Повеќе

ОВОЈ ДА НЕ СЕ СПРЕМА ЗА БЕГСТВО: Груевски не е достапен на својот мобилен телефон, ниту пак е активен на фејсбук

Откако во текот на вчерашниот ден поранешниот премиер Никола Груевски не се појави во истражниот затвор „Скопје“, се појавија шпекулации...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЛИТИЧКАТА КАРИЕРА НА ГРУЈО СУБЛИМИРАНА ВО 20 СЕКУНДИ!

Hold on mate, I got this! pic.twitter.com/oKRc5DIhp4 — viral viral (@xxlfunny1) November 9, 2018

Повеќе

СТОРИЈА ОД 1994-ТА, ПРУГАТА УШТЕ СЕ ГРАДИ, ПРАШАЊЕ Е КОГА ЌЕ СЕ ЗАВРШИ!

Повеќе