Одберете локација на пристап

Почитувани, На17 јуни 2019година воХотел Александар Палас,се одржазавршна конференција во рамки напроектот„Родово рамноправна ЕУ интеграција? – градење капацитети на женските граѓански организации“ насловена „Интегрир
- Не е фер да бидеме сменети сега кога е најлесно да се работи, ние работевме во најтешки можни услови когса и нашите животи беа на мета, постоеше реална можност да бидеме физички елиминирани по нарачка на оние кои ги гоневме а кои се големи ѕверки
- Бомбите кои ги објавува Ел Чека не се дел од архивата на СЈО. Тоа значи дека тие се дел од поголемата архива која ја имаат тие што прислушкувале. СЈО има само мал дел од таа архива, тоа е она што успеале да го извлечат свиркачите Ѓорѓи Лазаревски
-Поигрување со чувствата на семејствата на жртвите во случајот Монструм заради собирање лајкови на фејсбук е чиста психопатија, ако има некој нови докази нека дојде во СЈО или ОЈО а не да си прави забава на социјални мрежи! Фатиме Фетаи на 1 ТВ.
- Врховен суд донесе одлука дека СЈО не смее да гони после 30 јуни 2017-та, и сега поради таа одлука можно е нашиот процес ИМПЕРИЈА да падне на суд, па водевме сметка да не го оштетиме буџетот на државата ако не му дадеме на Камчев да патува па пор
Обвинителката Фатиме Фетаи во вечерашното интервју за 1 ТВ откри кој бил можниот мотив на Врховниот суд да донесе начелно правно мислење според кое СЈО не смее да води истраги и предистраги по 30 јуни 2017 година. -Нашиот став е јасен. Т
Mост во центарот на градот, тунели под скопското Кале и кружен тек за да се поврзат булеварот Свети Климент Охридски со булеварите Никола Карев и Македонско-Косовска бригада, ќе бидат предвидени со договорот за изработка основен проект и инфрас
Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција го најави стартот на мерката - организиран одмор на работници со ниски приходи чии месечни примања во семејството не го надминуваат нето износот од 22.000 денари, која е во рамки

Ректорот на УКИМ: Остро ја осудувам изјавата на Ванковска, која алудира на нетрпеливост и создава чувство на омраза

Ректорот на УКИМ, Никола Јанкуловски е длабоко потресен од трагедијата кај Ласкарци, каде во автобуска несреќа загинаа 14 лица. Тој исто така израз...

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Идиотската реакција на Ванковска по трагедијата во која загинаа 14 луѓе, е израз на таа заробеност во јазикот како произведена и компримирана стварност. На тој коњски или кобилски поглед на стварноста кој во медицината се означува со различни дијагнози од кои во народот е одомаќена лудоста како вообичаена етикета

Смрдежи Идиотската реакција на Ванковска по трагедијата во која загинаа 14 луѓе, е израз на таа заробеност во јазикот како произведена и компримира...

Повеќе

Да ви раскажам како владата, СДСМ и Заеви реагираа на моите жестоки критики до премиерот овие денови!

Овие денови жестоко распалив по владата и по премиерот Заев, барав со денови, тој да донесе одлука да се повлечат сите вработувања на роднини на прате...

Повеќе

Спасовски: Покренати се пет постапки за говор на омраза. Таков говор на омраза апсолутно ме прави понижен и поразен кога доаѓа дури од универзитетски професор

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски очекува утре да има првични сознанија околу истрагата за вчерашната автобуска несреќа на...

Повеќе

(ВИДЕО) И ДЕМОКРАТИЈАТА ВО АЛБАНИЈА СЕ ПРЕТЕРА: Еди Рама го маваат со јајца, со димни бомби, со солзавец, го фарбаат со боја, и тоа во сред собрание!

На денешната седница при гласањето за прием на Македонија во НАТО во албанскиот парламент се обрати и албанскиот премиер Еди Рама, кој високо ги оце...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ Е ОПАСНО ДА ПУКНЕ ГУМА НА АВТОБУС ИЛИ КАМИОН, ОСОБЕНО АКО ВОЗИЛОТО СЕ ДВИЖИ БРЗО НА АВТОПАТ

Повеќе

Зегин донира 20.000 евра за семејствата на загинатите патници, и нуди помош во лекови

Компанијата Зегин по тешката сообраќајна несреќа којашто се случи вчера на патот Скопје – Тетово ќе додели еднократна помош во износ од 20.000...

Повеќе

Таравари: Сум видел многу болка, но ништо не може да се спореди со оваа трагедија

Ова е едно од најстрашните искушенија во нашиот град, рече градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, кој се обрати на Комеморативната седница по ...

Повеќе

Џафери изрази сочуство: Длабоко сум трогнат и вознемирен

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери изрази сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа што...

Повеќе

ДУРМО ТУРС: Вчерашниот кобен ден е голема трагедија за компанијата, за повредените, за семејствата на починатите и за целата држава. Немаме зборови за сочувство на загинатите и семејствата. На повредените им посакуваме брзо оздравување

Од автобуската компанија „Дурмо турс“, чиј автобус вчера се преврте кај Карпалак на автопатот Скопје-Тетово изразија сочув ство до семеј...

Повеќе

МАЈКАТА НА БОКИ 13-КА СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА НА ФУНКЦИЈАТА ПО ЖЕСТОКИТЕ РЕАКЦИИ НА ЈАВНОСТА!

Новоизбраниот член на Комисијатаза заштита на правото на слободен пристап до информации Јасминка Јованоска, која е сопруга на еден од сопствениците ...

Повеќе

Татко очајно моли за помош: Син му бил во автобусот на смртта, а сега го нема никаде

Татко веќе повеќе од 15 часа е во потрага по својот син Седат Реџепи, кој вчера бил во автобусот кој што излета од патот и се преврте, пренесеТВ21. ...

Повеќе

Претседателот Иванов посети семејства на загинати во автобуската несреќа

Претседателот Ѓорге Иванов денеска во Гостивар ги посети семејствата Узеири,Трпевскии Исмаили, чии членови се меѓу загинатите патници во вчерашната ...

Повеќе

Браво за доктор Ридван Бајрами – Хирург работеше 27 часа непрекинато за да им помогне на повредените лица од вчера

Лекарите и медицинскиот персонал цела ноќ дежураа, а многумина од нив иако не повикани самите доаѓале и се пријавувале за да работат и да помогнат ш...

Повеќе

ВИСТИНАТА ЗА ТИТО ЗА КОЈА КОМУЊАРИТЕ СЕ ПРАВАТ МУТАВИ: ОВА Е ТАЈНАТА НА НЕГОВОТО ЕКОНОМСКО ЧУДО - КРЕДИТИ КОИ ЌЕ ГИ ВРАЌААТ ИДНИТЕ ГЕНЕРАЦИИ УШТЕ 22 ГОДИНИ ДО 2040-ТА ГОДИНА!!!

Граѓаните на Србија ќе ги исплаќаат долговите на Јосип Броз Тито уште 22 години. Последните кредити од 70-ите и 80-ите години на минатиот век доспев...

Повеќе