Одберете локација на пристап

„Фич“: Фундаментите на банкарскиот сектор на Северна Македонија и натаму се здрави „Фундаментите на банкарскиот сектор на Северна Македонија и натаму се здрави“ – истакна агенцијата „Фич“ соопштувајќи дека
Односите помеѓу Македонија и Бугарија ќе станат навистина пријателски, кога ние ќе го погледнеме минатото со реални очи, а нашите роднини и пријатели во Бугарија ќе ја прифатат сегашноста и кога сето тоа нема да се користи за евтини популистички дн
За тоа колку е тешко да успееш во политиката како жена, борејќи се со улогата на мајка, домаќинка, сопруга, политичарка, успешен професионалец... Респект за жените во политиката, форумот на жените на СДСМ го имаа најубавиот момент во денешната три
Дванаесетгодишниот Мартин кој денеска напладне се загуби на кејот на Вардар е пронајден. На фејсбук беше објавено дека Мартин последен пат бил виден на кејот на Вардар во Аеродром, кај продавницата „Вучко“, но подоцна бил пронајден кај
Премиерот Зоран Заев воинтервју за Нова ТВзборува за реформите во правосудството, но одговара и на критиките дека народот е разочаран што правда во Македонија се уште нема. – Не можам да бидам задоволен, бидејќи не ми се задоволни ниту граѓа
Град Скопје Во текот на изминатата ноќ непознати сторители запалиле шест контејнери во населбата Ново Лисиче. Во текот на првите десет месеци од 2019 година се опожарени над сто садови за одлагање на комуналниот отпа
Леле што ќе правиме, СДСМ не прегази, аман не ги слушајте снимките на Камчев, сконцентрирајте се на нашите спинови, срно ни се пишува, РЕКЕТ ни пропадна како проект џабе со месеци се утепавме пишувајќи глупости, ПР тимот на СДСМ уште еднаш ни го на
Пред година-две на фејсбук и твитер укажував на лицемерието на Ивор Мицковски и на поклопувањето (случајно или не) на неговите ставови со ставовите на ДПМНЕ… Многу мои пријатели тогаш ми се спротивставија и ме убедуваа дека Ивор Мицковски е
- Веднаш по нова година со пари кои ги обезбедивме заедно со владата, започнуваме со изградна на нова Универзална Сала во Скопје! Петре Шилегов ги изненади присутните во салата Борис Трајковски.
Од оваа сала која го носи името на Борис Трајковски, ние ја испраќаме пораката дека има разлика, ние ги почитуваме вредностите, на вистински начин, искрено. Да беше жив ќе се радуваше на успехот и членството во НАТО но сигурно ќе беше раз
Премиерот Зоран Заев на денешната трибина „На прав пат“ се осврна и на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ и нагласи дека СДСМ ја вратил Македонија на мапата на светот. Кога беа на власт никој не знаеше каква е нашата иднина, не знаеја и тие. С

ФОРМИРАН ЦЕНТАР ЗА РАЗВОЈ НА ПЕЛАГОНИСКИОТ РЕГИОН

Повеќе

СТЕФАН БОГОЕВ НА ТРОШОК НА ОПШТИНАТА ПРАТИ 100 СИРОМАШНИ ДЕЦА И ОДЛИЧНИ УЧЕНИЦИ И СПОРТИСТИ НА ОДМОР ВО ГРЦИЈА

Повеќе

СДСМ Е ВО СИГУРНИ РАЦЕ: Погледнете како работи Бочварски, Штип од ден на ден заличува на европска метропола!

Повеќе

ШЕКЕРИНСКА: Драго ми е што денеска ја примивме и новата група од 125 професионални војници

Повеќе

РЕНАТА ДЕСКОСКА: Денеска ја потпишав Сингапурската конвенција за медијација со која праќаме сигнал до странските инвеститори дека ги прифаќаме меѓународните инструменти со кои гарантираме сигурност на странските инвестиции!

Повеќе

ЧЕЛИЧНАТА ЛЕЈДИ РАСПАЛИ - Шекеринска: Ако Героски е пријател со Пешевски, дали е виновен за Груевски?

„Нема свети крави, никој не е заштитен и никој не е под закрила на власта“, е коментарот на министерката за одбрана Радмила Шекеринска...

Повеќе

УШТЕ ЕДНА ЛАЖНА ВЕСТ ДЕМАНТИРАНА: Каревци биле уредно поканети и биле дел од протоколот за Илинден – потврдува член на семејството!

Pozdrav do infomax Не е точно. Во принцип внуците од Никола на 02.08.одат во споменикот Македониум и полагаат цвеќе. Сега го исконтактирав Бо...

Повеќе

МУХАМЕД ЗЕКИРИ: Денеска се приклучив јавно на караванот #МојДДВ и ја поддржав мерката поврат на 15 % од пресметаниот ДДВ

Muhamed Zeqiri / Мухамед Зеќири Денеска се приклучив јавно на караванот#МојДДВи ја поддржав мерката поврат на 15 % од пресметаниот ДДВ. МојДДВ...

Повеќе

АЈ НЕКА Е СО СРЕЌА: Распишан тендерот за новиот Клинички центар, вреден пола милијарда евра!!!

Министерство за здравство денеска го распиша тендерот за изградба на нов универзитетски Клинички центар на гринфилд локација по моделот „клу...

Повеќе

АМАН БЕ ВМРОВЦИ, БИВАШЕ ЛИ ТОЛКУ ДА СТЕ АПАШИ: При претрес кај поранешниот градоначалник на Кавадарци пронајдени над 1000 монети со археолошка вредност

Полицијата денеска во Кавадарци при претрес во домот на поранешниот градоначалник на Кавадарци, Александар Панов пронашла над 1000 монети со археоло...

Повеќе

КОЈ МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО ПОВЕРУВА: МИЛЕНКО ГО СТАВИ ГЕРО ВО ЛИСТАТА НА ВМРОВСКИ ХЕРОИ КОИ ЌЕ ЈА СПАСАТ МАКЕДОНИЈА ОД ЗАЕВ И СДСМ И ЌЕ ГО ВРАТАТ ВМРО ДПМНЕ НА ВЛАСТ!!!

КАКОВ ЕПСКИ ПОЛИТИЧКИ ТРИЛЕР! КОЈ МОЖЕШЕ ДА ПОВЕРУВА ДЕКА МИЛЕНКО ЌЕ ГО ПРИФАТИ ГЕРОВСКИ ВО ЈАТОТОТ КУРТОНИ КОИ СЕ БОРАТ ЗА ВМРО ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАС...

Повеќе

ЕВЕ КАЈ СЕ ПАРИТЕ БЕ ЛАТАС: Царовска објави дека се градат 43 градинки ширум земјава!!!

Mila Carovska Градиме 43 нови објекти на градинки. За оваа намена годинава издвоивме 300% повисок буџет, а платите на стручниот кад...

Повеќе

МИЦКОВСКИ ЈА ШОКИРА ЈАВНОСТА: ОТКРИ ШТО ЈА ЧЕКА ЗЕМЈАТА АКО ВМРО ДПМНЕ СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ!!!

Повеќе

ОВА Е ГЛАВНИОТ СТРАТЕГ И ВИЗИОНЕР И ИДЕОЛОГ НА ВМРО ДПМНЕ: Миленко тврди дека во моментов во Сибир се води трета светска војна, но јавноста за тоа не знае?!?!

Повеќе

КУРТОН НОВИНАРИТЕ СЕ НЕПОПРАВЛИВИ: ЛАЖАТ И КОГА ОБЈАВУВААТ ФОТКИ НА ФЕЈСБУК!

Повеќе