Одберете локација на пристап

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска го прими Џемали Саити, претседател на Здружението на судиите и судија во Врховен суд на Република Северна Македонија. На средбата беше разговарано за предизвиците со коишто с
Туф, туф, Боки 13-ка бил фрик, трошел многу пари на кондури. Носел сомнителни пари од Србија?! А што, Стојменов и Ѕинго да не се поарни? Они не возат поршиња, немаат хациенди на Водно на кои може да им позавиди и Рокфелер? Па Ѕинго Мали уште во 199
„Преку Програмата за конкурентност, иновации и претприемништво за 2019 година овозможивме директна финансиска поддршка на микро,мали и средни претпријатија, во вкупен износ од 21 милион денари преку кофинансирање на 70% од докажаните трошоци
Став на претседавачот на НК на ГДУ. Ѓорѓи Трендафилов Па шта си ти? Од 25 министри и 15 министерства, 43 органи во состав, секретаријати и национални координатори, самостојни органи, управни органи и организации, не е за изненадување што кај пове
Да прашам, срамежливо, ако смеам: Дали е влезот на оваа држава во ЕУ работа само на власта? Оти, за НАТО видовме. Барем за ЕУ малку помош?! Може ли опозицијата, освен што седи на маргините и по цел ден само јаде гурабии за домашна употреба, намест
Националниот координатор за гранично управување при Владата на Република Северна Македонија, Владимир Пивоваров и Билјана Муратовска, генерална секретарка на Асоцијацијата на превозници „Макам Транс“- Скопје, денеска во присуство на зам
Стефан Богоев‏@sbogoev Со новата градинка во Бардовци, се добива простор за згрижување на 78деца, во подобри услови, со нови дидактички материјали, еко - играчки и хигиенско санитарни услови по сите стандарди. #СеГрижиме
Бизнисменот Орце Камчев, кој лично ја примил судската покана да сведочи на денешното рочиште за „Тортура“ за апсењето на Љубе Бошкоски, не дојде. „Сведокот Јордан Камчев е уредно повикан, а не го оправдал своето отсуство. Барам з
Загрижени поради најавените промени во раководната структура на Младинскиот културен центар во Скопје, македонските културните работници, уметници и граѓански активисти му се обратија на премиерот Зоран Заев преку отворено писмо, барајќи од сегашна
Почитувани, Со месеци сме предмет на жестока негативна кампања со која игрите на среќа треба да се претстават во јавноста како „дувла“ на беззаконие и како извор на зло за младите генерации. Тргнувајќи од фактот дека во објектите на

НА 85 ГОДИНИ ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ МОДЕН КРЕАТОР КАРЛ ЛАГЕРФЕЛД!

Повеќе

ЦЕЛА ДРЖАВА МУ СЕ СМЕЕ: Филип Петровски помина на гласањето на конвенцијата полошо од Саше Политико на изборите во 2014-та!

Повеќе

ДЕМАНТ ОД ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Веста дека вчера во Тетово сум бил избркан од кафетерија од страна на наводен братучед на Хазби Лика е злонамерна невистина раширена од, во овој момент, за мене непознато лице. По утврдување на реалниот идентитет, против лицето кое ја објави оваа вест, ќе покренам приватна тужба за клевета и навреда

Веста дека вчера во Тетово сум бил избркан од кафетерија од страна на наводен братучед на Хазби Лика е злонамерна невистина раширена од, во овој мом...

Повеќе

ЗЛАТКО ОРИЃАНСКИ ЗА ПЛАЧКИТЕ НА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ ОКОЛУ ДРЖАВНИТЕ ПАРИ: Аман од тој ваш локал патриотизам, сељачизам, 21 век е денес, отворен пазар и натпревар!

Некогашниот член на групата „Анастасија“, гитаристот Златко Ориѓански се произнесе со свој став околу ...

Повеќе

ПОРТПАРОЛОТ НА СДСМ СЕ ИЗВИНИ ЗА НЕПОТИЗМОТ: Мојата мајка ќе си даде отказ од морални причини!

Повеќе

Со Гордана Сиљановска, ВМРО ДПМНЕ се обидува да ни продаде крволочен волк во овча кожа!

Мислите ли дека во суштина има разлика меѓу Гордана Сиљановска и славниот Бате Геле, маскотата на ВМРО ДПМНЕ од Штип?! Да, вака на прва, едниот л...

Повеќе

АПЕЛ ДО АКТИВИСТИТЕ НА СДСМ И ВЛАДЕЈАЧКО МНОЗИНСТВО: Не и дозволувајте на Гордана Сиљановска да глуми жртва, се работи за многу расипана, интелигентна, искусна, учена преварантка, Срѓан Ќерим со сукња!!!

Првите настапи на Сиљановска во својство на претседателски кандидат на опозицијата покажува дека се работи за една многу подла, расипана, интелигентна...

Повеќе

Медуза.мк – првата феминистичка платформа на македонски јазик

Повеќе

ВИДИ ГО ТИ ЉУБЕ БОШКОВСКИ: ВО ЗАГРЕБ СЕ СРЕТНА СО НАЈБЛИСКИТЕ ЛУЃЕ НА ДОНАЛД ТРАМП

Повеќе

ЗЛАТКО МАРИН ГИ ИСПОЛНУВА ВЕТУВАЊАТА: СЕ ГРАДИ НОВА УЛИЦА ВО ОПШТИНАТА, ШИРОКА 12 МЕТРА!

Повеќе

КОЈ ЕПСКИ МОРОН: Јане Ченто бил решен да лежи 10 години робија за да ги заштити нарачателите на 27-ми април?!?!

На денешното рочиште за 27 април завршни зборови даваа дел од обвинетите. Обвинетиот Младен Додевски изрази жалење за тоа што се случи во Собранието...

Повеќе

СРБИЈА И ОБЈАВИ ВОЈНА НА МАКЕДОНИЈА, ПО ВУЧИЌ КОЈ ИЗЈАВИ ДЕКА ЗАЕВ ТРЕБАЛО ДА СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО РЕФЕРЕНДУМОТ, СЕГА И ВУЛИН ГО ОБВИНУВА СКОПЈЕ ДЕКА Е ЦЕНТАР ЗА РАЗУЗНАВАЧКА ВОЈНА ПРОТИВ СРБИЈА!

Фото: Блиц Скопје се претвори во она што беше Будимпешта, центар на разузнавачки дејности против Србија, изјави министерот за одбрана на Србија, ...

Повеќе

ОВА СЕ НАШИТЕ ХЕРОИ, ОВА Е СИЛАТА НА МАКЕДОНИЈА: ПРИПАДНИКОТ НА ВОЕНИТЕ СПЕЦИЈАЛЦИ НА АРМ - РЕНЏЕРИТЕ, ОМЕР ЕМИНИ, САМОИНИЦИЈАТИВНО БЕЗ НАРЕДБА НА СВОИТЕ КОМАНДАНТИ СЕ УПАТИЛ КОН МЕСТОТО НА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА И ПОМОГНАЛ ВО СПАСУВАЊЕТО НА ПОВРЕДЕНИТЕ!!!

Радмила Шекеринска‏Verified account@Sekerinska2h2 hours ago Помладиот водник Омер Емини, аѓутант на командантот на Полкот за специјални опера...

Повеќе

ДУРЛОВСКИ ВО ЗАВРШНИОТ ЗБОР ВО СУДСКИОТ ПРОЦЕС ЗА 27-МИ АПРИЛ: Ми се гади од клеветата дека сум протестирал за пари, но и да е така, сепак тоа не ме прави виновен за крвопролевањето на 27-ми април, јас не знаев дека до таму ќе дојдат работите!

Оперскиот пејач, Игор Дурловски, кој е обвинет за „27 април“ во својот завршен збор у порача на судот да го осуди, ако има нек...

Повеќе

Комплетно новиот Ford Focus е прогласен за Автомобил на годината за 2019 во Македонија, откако оваа титула претходно ја понесе во Словенија и во Хрватска

Ford Focus– избран за автомобил на годината и во Македонија 19.02.2019, Скопје – Комплетно новиот Ford Focus е прогласен за Автомобил н...

Повеќе