Одберете локација на пристап

- Кога некој нема да ви даде фискална сметка, тој ја краде државата 50% од прометот кој го прави, не само ДДВ туку не се плаќа и персонален данок, пензиско и здравствено итн, едноставно тие пари во кеш се надвор од системот... Сметководителот Павл
Лупевска сака од 1000 потрошени денари, државата да врати 500 денари за сите да се опариме! Малку и биле овие 15% или вкупно 50 милиона евра годишно за сите. - Заев може ќе ме нарече мрчатор, ама мали се ова пари, повеќе треба за да се осетат, шт
Голема акција во Охрид на инспекторатот при општина Охрид. Инспектори и полиција запленуваат се што е нелегално поставено во старата охридска чаршија. Се отстранува нелегално поставената урбана опрема на Ул. Гоце Делчев. Со денешната акциј
Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Сојузна Република Германија, денеска во Берлин оствари средба со претседателот на Сојузна Република Германија Франк-Валтер Штајнмајер, на која било
- Само за решенијата за одење во пензија на екс вработени во државна администрација, министерот за финансии мора лично без факсимил туку со своерачен потпис да потпише месечно над 1000 решенија, кај ќе најде Заев време за ова?! Екс министерот за ф
Основното јавно обвинителство Кичево поднесе Обвинителен предлог против лице кое сторило продолжено кривично дело – Неовластено прислушкување и тонско снимање по член 151 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Обвинетиот при крај
Крајната цел на социјалната реформа не е зголемување на финансиската помош. Нудиме поддршка за образование и вработување за трајно да ги извлечеме семејствата од сиромаштија. #СеГрижиме pic.twitter.com/d20YypHGc6 — Mila Carovska (@mila_carov
Основното јавно обвинителство Велес поднесе обвинителен акт против осум лица од Кавадарци за фалсификување и пуштање во промет на лажни американски долари и четворица вработени во експозитура во една банка во Кавадарци за злоупотреба на службена по
Во врска со написите во медиумите кои се однесуваат на почината родилка од Охрид на Клиники Скопје, породена на 11.06.2019год во ЈЗУ Општа болница Охрид, ДСЗИ на ден 24.06.2019год изврши вонредни инспекциски надзори во сите здравствени установи кад
Владата предводена од СДСМ за само година и половина во инфраструктурата успеа да направи многу повеќе од она што ВМРО-ДПМНЕ го правеше цели 11 години. – велат од СДСМ. Откако го наследи автопатот Миладоновци – Штип со бројни про

(ВИДЕО) ТОО ЦАРЕ, ЈА РЕШИ ВЕЧНАТА ДИЛЕМА МЕЃУ КРАТОВЦИ, ВЕЛЕШАНИ И ШТИПЈАНИ: Амбасадорот Бејли пресече - Кратовска пастрмајлија е најубава!

Амбасадорот Бејли пресече, кратовската пастрмајлија е најубава:

Повеќе

Заменик министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски на работна средба со Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш: Поддршка за номинацијата за Нобелова награда за премиерите Заев и Ципрас

Заменик министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски, денеска во седиштето на ООН во Женева оствари работна средба со Генералниот секретар на О...

Повеќе

СДСМ: Не успеа насилничкото сценарио на Груевски и Мицкоски, инцидентот се расчистува, покрената е дисциплинска постапка против 11 вработени во затворот Скопје!

Повеќе

АЈ НЕКА НИ Е ЧЕСТИТО: ВЛАДАТА ДОНЕСЕ ОДЛУКА ЗА ОТВОРАЊЕ НОВ ГРАНИЧЕН ПРЕМИН СО ГРЦИЈА КАЈ РЕСЕН, КАДЕ ШТО И БЕШЕ ПОТПИШАН ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА!

Од 123-тата седница на Владата на РСМ: Предлог законот за централен регистар на населението оди во Собрание; Утврдена спогодбата за новиот граничен ...

Повеќе

(ВИДЕО) СИЉАНОВСКА: Ќе го почитувам преспанскиот договор, но ќе го посветам целиот мој мандат тој да биде укинат!

Повеќе

КРИТИЧКИТЕ НОВИНАРИ И МЕДИУМИ СЕ СВЕТЛИНАТА ВО ЕДНО ОПШТЕСТВО!

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ НА ШТО ГИ ТРОШИ ГРУЈО УКРАДЕНИТЕ МИЛИОНИ: Фатен во друштво на скапа ескорт дама!

Инаку на интернет во Будимпешта може да се нарача елитна ескорт дама по цена од околу 150е на час, значи Грујче најверојатно се има истрошено едно и...

Повеќе

(ВИДЕО) ФАТЕНИ НА ДЕЛО: Погледнете каква љубов владее меѓу пратениците на ДУИ и Трајко Вељановски, па вака не си ги сакаат жените дома!

Повеќе

АЛО БАРДОВЦИ, ПРАТЕТЕ НЕКОЈ ВО УМС ВАЛАНДОВО, НЕ ИМ Е ДОБРО НА ДЕЧКИТЕ!

Повеќе

Нема на светот нешто полигаво и порасипано и погадно и позлобно од политичар од ВМРО ДПМНЕ!!!

Добро бе мајку му, биваше ли бе толку да се расипани, све да им... Дали го чувте сабајлево што вика Александар Николовски, потпретседател на ВМРО ДПМ...

Повеќе

СРЦКИ СЕ ВМРОНИТЕ, КОГА СЕ ОПОЗИЦИЈА СЕ МИЛИ МАЧИЊА - АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВСКИ: Голема грешка беше што кога бевме на власт ги тужевме новинарите и медиумите без милост, сега кога сме опозиција мислиме дека новинарите не треба да се тужат!

- Голема грешка беше што кога бевме на власт ги тужевме новинарите за навреда и клевета и им баравме огромни суми за казни. Сега мислиме дека не тре...

Повеќе

(ВИДЕО) ВИЦЕ ЗАЕВ ДО КУРТОНЧЕТО ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ: Лично го знам Сашо Мијалков колку што тебе те знам бе Љупче!

На прашање од куртончето Љупче Златев дали лично го знае Сашо Мијалков, Вице Заев со смеење му одговори: - Да бе Љупче, го знам колку што тебе личн...

Повеќе

ГОРДАН ГЕОРГИЕВ: ВМРО ДПМНЕ има мрсни бомби за ДУИ затоа ги држи на узда, ДУИ дури со помош на Еди Рама му помогна на Грујо да избега за Унгарија!

Да почнеме со вистините што сите ги знаеме. 8 години заедно спиеја во топло-студена постела. Ним секогаш им беше топло, а нам повремено ни кажув...

Повеќе

Русковска му прати порака на паторот преку Белград, во интервју за Политика: Убедена сум дека Груевски ќе го стигне правдата

Шефицата на Основното јавно обвинителството за гонење организиран криминал и корупција на Република Северна Македонски, Вилма Русковска, е...

Повеќе

СДСМ ЈА ШОКИРАШЕ ЈАВНОСТА: Иванов неодговорно го завршува мандатот, како што го почна, ќе потроши илјадници евра пари на граѓаните за накит, чадори, марами и вратоврски!

Повеќе