Одберете локација на пристап

Mост во центарот на градот, тунели под скопското Кале и кружен тек за да се поврзат булеварот Свети Климент Охридски со булеварите Никола Карев и Македонско-Косовска бригада, ќе бидат предвидени со договорот за изработка основен проект и инфрас
Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција го најави стартот на мерката - организиран одмор на работници со ниски приходи чии месечни примања во семејството не го надминуваат нето износот од 22.000 денари, која е во рамки
Законската рамка за јавното обвинителство предложена од Министерството за правда е пофалена од меѓународната заедница и очекувам сите политички партии во парламентот да ги стават како приоритетни интересите на нашата држава, пред личните интереси, из
Поранешниот вицепремиер и член на ДУИ, Муса Џафери во познат ресторан во Скопје бил фотографиран со Драган Павловиќ – Латас, пренесеАлмакос. Поранешниот вицепремиер и еден од највлијателните луѓе на ДУИ, Муса Џафери важеше за близо
Shark tried to attack a dog and the dog's friends avoided the attack. I have never seen something like this before.... pic.twitter.com/1ARAX3agS6 — M. T (@aveirjapan) June 16, 2019
Кога ќе го злоупотребите уредничото место на најчитаниот портал во земјава, и без никакви докази, лични сведоштва на сведоци, без име и презиме на оштетени, туку само на база на рекла казала ќе обвините цели телевизии, општини, партии, бизнисмени,
Градоначалникот на општина Прилеп, Илија Јованоски и заменик министерот закултура, Владимир Лазовски денеска го посетија манастирот „Успение напресвета Богородица“ – Трескавец, при што од страна на директорот на НУ Заводи Музеј-Пр
Поранешниот премиер и бегалец од правдата, Никола Груевски, државата ќе го бара со екстрадиција од Будимпешта за настаните од 27 април 2017 година во Собранието, пренесеА1он. Министерката за правда, Рената Дескоска, на настан организиран
Градоначалникот Илија Јованоски, директор на прилепскиот „Завод и Музеј“,Благоја Атанасоски како и пратениците Кети Смилеска и Хари Локвенец,денеска во присуство на намесникот на прилепското намесништво на МПЦ,отецот Благоја Станкоски и
Граѓаните коишто живеат на улица „Пчиња“ во урбаната заедница „Гоце Делчев“, а особено возачите што минуваат во овој дел од Прилеп, немаат веќе сообраќајни проблеми. Заврши асфалтирањето на пет краци на оваа сообраќајница во
Почитувани,Ве известуваме дека утре од 10.00ч до 10.30ч Компаниите на Индустриска Зона Визбегово организираат ПРОТЕСТ во знак на револт поради предолгиот период на реконструкција на мостот на Јадранска Магистрала.Имено ваквиот зафат ја блокира цела
Во рамките на акцијата која Општина Чаир ја покрена за отстранување на терасите поставени без дозвола во Старата Скопска Чаршија, Градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу јавно им се заблагодари на сите бизнисмени кои го испочитуваа законот

АПЕЛ ДО АКТИВИСТИТЕ НА СДСМ И ВЛАДЕЈАЧКО МНОЗИНСТВО: Не и дозволувајте на Гордана Сиљановска да глуми жртва, се работи за многу расипана, интелигентна, искусна, учена преварантка, Срѓан Ќерим со сукња!!!

Првите настапи на Сиљановска во својство на претседателски кандидат на опозицијата покажува дека се работи за една многу подла, расипана, интелигентна...

Повеќе

Медуза.мк – првата феминистичка платформа на македонски јазик

Повеќе

ВИДИ ГО ТИ ЉУБЕ БОШКОВСКИ: ВО ЗАГРЕБ СЕ СРЕТНА СО НАЈБЛИСКИТЕ ЛУЃЕ НА ДОНАЛД ТРАМП

Повеќе

ЗЛАТКО МАРИН ГИ ИСПОЛНУВА ВЕТУВАЊАТА: СЕ ГРАДИ НОВА УЛИЦА ВО ОПШТИНАТА, ШИРОКА 12 МЕТРА!

Повеќе

КОЈ ЕПСКИ МОРОН: Јане Ченто бил решен да лежи 10 години робија за да ги заштити нарачателите на 27-ми април?!?!

На денешното рочиште за 27 април завршни зборови даваа дел од обвинетите. Обвинетиот Младен Додевски изрази жалење за тоа што се случи во Собранието...

Повеќе

СРБИЈА И ОБЈАВИ ВОЈНА НА МАКЕДОНИЈА, ПО ВУЧИЌ КОЈ ИЗЈАВИ ДЕКА ЗАЕВ ТРЕБАЛО ДА СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО РЕФЕРЕНДУМОТ, СЕГА И ВУЛИН ГО ОБВИНУВА СКОПЈЕ ДЕКА Е ЦЕНТАР ЗА РАЗУЗНАВАЧКА ВОЈНА ПРОТИВ СРБИЈА!

Фото: Блиц Скопје се претвори во она што беше Будимпешта, центар на разузнавачки дејности против Србија, изјави министерот за одбрана на Србија, ...

Повеќе

ОВА СЕ НАШИТЕ ХЕРОИ, ОВА Е СИЛАТА НА МАКЕДОНИЈА: ПРИПАДНИКОТ НА ВОЕНИТЕ СПЕЦИЈАЛЦИ НА АРМ - РЕНЏЕРИТЕ, ОМЕР ЕМИНИ, САМОИНИЦИЈАТИВНО БЕЗ НАРЕДБА НА СВОИТЕ КОМАНДАНТИ СЕ УПАТИЛ КОН МЕСТОТО НА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА И ПОМОГНАЛ ВО СПАСУВАЊЕТО НА ПОВРЕДЕНИТЕ!!!

Радмила Шекеринска‏Verified account@Sekerinska2h2 hours ago Помладиот водник Омер Емини, аѓутант на командантот на Полкот за специјални опера...

Повеќе

ДУРЛОВСКИ ВО ЗАВРШНИОТ ЗБОР ВО СУДСКИОТ ПРОЦЕС ЗА 27-МИ АПРИЛ: Ми се гади од клеветата дека сум протестирал за пари, но и да е така, сепак тоа не ме прави виновен за крвопролевањето на 27-ми април, јас не знаев дека до таму ќе дојдат работите!

Оперскиот пејач, Игор Дурловски, кој е обвинет за „27 април“ во својот завршен збор у порача на судот да го осуди, ако има нек...

Повеќе

Комплетно новиот Ford Focus е прогласен за Автомобил на годината за 2019 во Македонија, откако оваа титула претходно ја понесе во Словенија и во Хрватска

Ford Focus– избран за автомобил на годината и во Македонија 19.02.2019, Скопје – Комплетно новиот Ford Focus е прогласен за Автомобил н...

Повеќе

ДОЈДЕ ЖИВОТ И ЗА РУДАРИТЕ: Рудникот САСА реши да ги покачи платите на вработените за 5%, по ланското покачување од 5%!

Повеќе

TOYO TIRES СО “OUTLET SALE” ВО САЛОНИТЕ НА ЕУРОИМПЕКС!

TOYO TIRES со одлична понуда на пневматици од лагер во месец февруари! Доколку ви се потреби пневматици создадени од висок квалитет, со ново соедин...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ПОЧНА ДА ГИ ПОПРАВА НОВИНАРИТЕ ЗА НОВОТО ИМЕ НА ЗЕМЈАТА!

Брука #северџан промовира #Северна џоа консензуален лектор и коректор pic.twitter.com/GPhdmg8Mfq — Мравка (@Inspiracija9) February 18, 2019 ...

Повеќе

(ВИДЕО) АЛБАНЦИТЕ НИКОГАШ НЕМА ДА МУ ГО ПРОСТАТ ОВА ВИДЕО НА НИКОЛА ДИМИТРОВ, ИАКО ТОЈ КАКО АМБАСАДОР ВЕРОЈАНТО МОРАЛ ДА СЕ ПОЈАВИ НА НАСТАНОТ

Никола Димитров е голем дипломат, голем политичар, голем човек. Но кога си толку долго во политиката и тоа во истурени редови ќе има моменти кои теш...

Повеќе

(ВИДЕО) Вице-премиерот Анѓушев: Владата направи квантен скок во енергетиката

Повеќе

(ВИДЕО) ГРУЈО ОБЈАВИ НА ФЕЈСБУК КРАТКО СИЖЕ ОД СВОЈАТА 15 ГОДИШНА ПОЛИТИЧКА КАРИЕРА!

Али брт после свега вуче ручну 👌👌👌👌👌👌 pic.twitter.com/YbCXlgBYBN — Жика Рикверц (@str_PamtiDobro) February 17, 2019

Повеќе