Одберете локација на пристап

Никола Груевски е лицето, името и презимето на целокупното криминално зло што 11 години ја уништуваше Република Македонија. Македонија и многу нејзини генерации, пред се млади, преспскапо ја чинеше криминалното владеење на режимот на Никола Груевс
Сашо Мијалков повеќе не е член на ВМРО-ДПМНЕ, не сме запознаени со деталите и причините за неговото приведување. Раководството на партијата подолго време нема комуникација со Мијалков, вели портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовскиза ТВ21. Опозици
Според извори на Либертас од луѓе блиски на екс првиот човек на УБК, братучедот на побегнатиот Никола Груевски, од пред извесно време поседувал лична карта со адреса на хотелот Мериот. Хотелот за претходно се веруваше дека е сопственос
sometimes puppies need to relax too. pic.twitter.com/AuGhGksXxd — puppie🐕 (@activepuppie) November 20, 2018
Универзитетскиот професор и прв шеф на македонската дипломатија, Денко Малески, кој во последно време се спомнува повторно како можен адут на СДСМ за престојаните претседателски избори, изјави дека не знае дали владејачките партии би можеле да изгр
Сашо Мијалков во затворот Шутка е сместен во обична ќелија со други притворени лица кои не се поврзани со ниеден од предметите на СЈО. „Обвинетото лице Сашо Мијалков не е сместен во хашките ќелии, како што ги нарекувате. Тој е смес
1 ТВ јавува дека само неколку минути пред да биде уапсен, во гаражите на хотел Мериот влегле неколку возила на амбасадата на Унгарија што ги испаничило СЈО па веднаш побарале упат за притвор по брза постапка за началникот. Многу бргу хотелот бил о
-Денеска од страна на комисијата за евалуација ACES Europe, градот Куманово беше прогласен за град на Спортот за 2019 година. Остваривме средба со комисијата, а потоа имаше посета на неколку спортски настани и објекти, како и центарот за деца со п
Сега кога затворот Шутка е полна со големи сомови - олигарси и началници, брат Љубе барал од Заев да го стави директор на затворот Шутка, дознава Мактел од неофицијални извори. Заев не ја прифатил таа идеја, му рекол, брату, дај донеси некоја стра

(ВИДЕО) ВИЛИПЧЕ ПЕТРОВСКИ Е ЛЕГЕНДА: Па кај го има ова, полицијата се дрзнала да ги чува пратениците да не може да ги утепаме на раат како што е редот

Повеќе

ЕЈ, КУМАНОВЦИ, СРЕЌЕН ДЕН НА ОСЛОБОДУВАЊЕ ОД ФАШИЗМОТ!

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Воведуваме три нови типови на инсулин, еден од нив наменет за децата

Повеќе

(ВИДЕО) 100 ГОДИНИ ОД ПРВАТА СВЕТСКА ВОЈНА: Над 11 милиони жртви во војната за територии и ресурси, пропаднаа 4 царства

Повеќе

ЗЛАТНИ ДЕЦА, ДРЖАВАТА Е ВО СИГУРНИ РАЦЕ: Локалните клубови на младината на СДСМ спроведе хуманитарни акции ширум земјава по повод роденденот на организацијата, однесоа хуманитарни пакети на социјално загрозени семејства

Повеќе

ЈАНКО БАЧЕВ МУ ПРИЗНА НА САШО ВАСИЛЕВСКИ: ИМАM 14 СТАНОВИ ВО СКОПЈЕ, ГИ СПЕЧАЛИЈА МОИТЕ РОДИТЕЛИ СО 40 ГОДИНИ ПЕЧАЛБА ВО ЕУ?!

- Не 4, 14 станови имам, ги спечалија моите родители кои со 40 години печалба во ЕУ. Јанко Бачев му призна на пратеникот Сашо Василевски. Со 14 ста...

Повеќе

ЦИТРОЕН ГО ВРАЌА КУЛТНИОТ ДИЗАЈН НА ДС

Повеќе

ЕЕЕЈ КАКВО ВРЕМЕ ДОЈДЕ, ЦЦЦ, КОЈ МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО ВЕРУВА ПРЕД НЕКОЛКУ ГОДИНИ...

Повеќе

МИНИСТЕРКИТЕ ДЕСКОСКА И ШЕЌЕРИНСКА СЕ ЗАБАВУВАА НА КОНЦЕРТ НА ЗДРАВКО ЧОЛИЌ

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЈАНИ МАКРАДУЛИ: ВЛАДАТА ПОЧНУВА СО КООРДИНИРАНА МАСОВНА БИТКА СО ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ!

Повеќе

АПОКАЛИПСА ВО КАЛИФОРНИЈА: Пожар се заканува да го збрише градот Малибу каде живеат 16 000 луѓе, сите бегаат да се спасат!

Повеќе

ДЕНЕСКА ВО ПЕЛИНЦЕ ПОСТАВЕН ВЕНЕЦ ЗА БРИТАНСКИТЕ ВОЈНИЦИ КОИ НИ ПОМОГНАА ДА СЕ ОСЛОБОДИМЕ ОД ФАШИСТИТЕ

Повеќе

ТЕЛЕКАБЕЛ: Четврта година по ред прв избор на студентите!

Повеќе

ВАНХОЛ БАРА СТОТИНА РАБОТНИЦИ, ЕВЕ КОЈ МОЖЕ ДА СЕ ПРИЈАВИ АКО МУ СЕ РАБОТИ

ВАН ХООЛ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Илинден, заради проширување на производствени капацитети, има потреба од нови вработувања на баратели на работа, со заврше...

Повеќе

(ВИДЕО) 1ТВ дебата со првите луѓе на македонското здравство: Од што боледува македонското здравство?

Повеќе