Одберете локација на пристап

Mост во центарот на градот, тунели под скопското Кале и кружен тек за да се поврзат булеварот Свети Климент Охридски со булеварите Никола Карев и Македонско-Косовска бригада, ќе бидат предвидени со договорот за изработка основен проект и инфрас
Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција го најави стартот на мерката - организиран одмор на работници со ниски приходи чии месечни примања во семејството не го надминуваат нето износот од 22.000 денари, која е во рамки
Законската рамка за јавното обвинителство предложена од Министерството за правда е пофалена од меѓународната заедница и очекувам сите политички партии во парламентот да ги стават како приоритетни интересите на нашата држава, пред личните интереси, из
Поранешниот вицепремиер и член на ДУИ, Муса Џафери во познат ресторан во Скопје бил фотографиран со Драган Павловиќ – Латас, пренесеАлмакос. Поранешниот вицепремиер и еден од највлијателните луѓе на ДУИ, Муса Џафери важеше за близо
Shark tried to attack a dog and the dog's friends avoided the attack. I have never seen something like this before.... pic.twitter.com/1ARAX3agS6 — M. T (@aveirjapan) June 16, 2019
Кога ќе го злоупотребите уредничото место на најчитаниот портал во земјава, и без никакви докази, лични сведоштва на сведоци, без име и презиме на оштетени, туку само на база на рекла казала ќе обвините цели телевизии, општини, партии, бизнисмени,
Градоначалникот на општина Прилеп, Илија Јованоски и заменик министерот закултура, Владимир Лазовски денеска го посетија манастирот „Успение напресвета Богородица“ – Трескавец, при што од страна на директорот на НУ Заводи Музеј-Пр
Поранешниот премиер и бегалец од правдата, Никола Груевски, државата ќе го бара со екстрадиција од Будимпешта за настаните од 27 април 2017 година во Собранието, пренесеА1он. Министерката за правда, Рената Дескоска, на настан организиран
Градоначалникот Илија Јованоски, директор на прилепскиот „Завод и Музеј“,Благоја Атанасоски како и пратениците Кети Смилеска и Хари Локвенец,денеска во присуство на намесникот на прилепското намесништво на МПЦ,отецот Благоја Станкоски и
Граѓаните коишто живеат на улица „Пчиња“ во урбаната заедница „Гоце Делчев“, а особено возачите што минуваат во овој дел од Прилеп, немаат веќе сообраќајни проблеми. Заврши асфалтирањето на пет краци на оваа сообраќајница во
Почитувани,Ве известуваме дека утре од 10.00ч до 10.30ч Компаниите на Индустриска Зона Визбегово организираат ПРОТЕСТ во знак на револт поради предолгиот период на реконструкција на мостот на Јадранска Магистрала.Имено ваквиот зафат ја блокира цела
Во рамките на акцијата која Општина Чаир ја покрена за отстранување на терасите поставени без дозвола во Старата Скопска Чаршија, Градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу јавно им се заблагодари на сите бизнисмени кои го испочитуваа законот

ЗА ПРВ ПАТ ПО 30 ГОДИНИ ГРЦИЈА ГИ ПРИЗНАВА МАКЕДОНСКИТЕ ПАСОШИ: Ако патувате во Грција, нема повеќе листови на граница!

Од денеска Грција почна да ги прифаќа македонските пасоши. Македонските граѓани од денеска влегуваат во оваа соседна земја само со пасош. Грција ...

Повеќе

СДСМ со реакција на паничниот прес на лидерот на ВМРО ДПМНЕ: Мицкоски рипна да го брани својот шеф Никола Груевски, фрустриран од сопствената безидејност ги легитимираше дури и насилствата од 27-ми април!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА ОД ВЛАДАТА: ЗА ПРВ ПАТ ПО 30 ГОДИНИ, ОЗЛОГЛАСЕНАТА ДБК СЕ ВАДИ ОД МВР И ЌЕ БИДЕ НЕЗАВИСНА АГЕНЦИЈА ЧИЈ МЕНАЏМЕНТ ЌЕ СЕ БИРА ЗАЕДНИЧКИ СО ОПОЗИЦИЈАТА!!!

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ, ЗА ПРВ ПАТ ПО 10 ГОДИНИ ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ ОДИ НА ИНТЕРВЈУ НА КРИТИЧКА ТЕЛЕВИЗИЈА: Следната среда на интервју во емисија ќе дојде лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Мицковски!

- Се договоривме со лидерот на ВМРО ДПМНЕ следната среда во емисија на интервју да ни дојде Христијан Мицковски. Ова во емисија го изјави Сашо Орда...

Повеќе

ДЕНЕСКА СЕ СЛУЧИ ЧУДО: Претседателот на САД Трамп му испрати писмо до премиерот Заев - Ви честитам за лидерството и посветеноста, Северна Македонија е голем партнер на САД

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска прими писмо од Претседателот на Соединетите Американски Држави Доналд Тр...

Повеќе

(ВИДЕО) Мицкоски скренал од умот, споменува убиства: Апси Заев, можеш да нарачуваш и убиства, но нема да ти се исплашиме

По информациите за вечерашното приведување на тројцата функционери на ВМРО-ДПМНЕ – Трајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле Јанаки...

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ НА 1 ТВ: Македонските безбедносни служби мора да се исчистат од Руски и Белградски елементи кои работат против ЕУ и НАТО!

Повеќе

ШОКАНТЕН СКАНДАЛ: Сестрата и таткото на генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ, Игор Јанушев за време на власта на ВМРО ДПМНЕ вработени во државни институции, МВР и ЦУК, се уште се на тие позиции!

Игор Јанушев - генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ , сестра му Верица Јанушева пред некоја година вработена во МВР . Татко му Љубенчо Јанушев -вработе...

Повеќе

ОБВИНИТЕЛКАТА ВИЛМА РУСКОСКА: Има еден куп докази дека Вељановски, Ристовски, Јанакиевски, Груевски и Бошковски биле главни организатори и нарачатели на 27-ми април!

- Утре на прес конференција во ОЈО се ќе ви биде објаснето. Имаме еден куп докази за обвинетите во истрагата, бараме притвор за сите поради опасност...

Повеќе

Владата ќе ги анализира укажувањата за влијанието на објектите за игри на среќа врз младите

Премиерот Зоран Заев и министерот за финансии Драган Тевдовски, денеска примија делегација на Движењето анти коцкање од Тетово. Од владината прес...

Повеќе

Европските либерал-демократи усвоија резолуција за поддршка на Македонија

Делегација на Либерално-демократската партија, составена од претседателот на ЛДП, Горан Милевски, и Зоран Шапуриќ, министер во Владата о...

Повеќе

(ВИДЕО) ЦЕЛОСНО СЕ СОГЛАСУВАМЕ СО ТРАЈЧЕТА: 10 години сум бил претседател на Собрание, јас да бидам организатор, срамота, изјави Вељаноски по излегувањето од судот

Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски пред неколку минути излезе од зградата на судот по краткиот распит откако попладнево беше при...

Повеќе

КОНЕЧНО ЗАВРШИ ИСТРАГАТА ЗА НАРАЧАТЕЛИТЕ НА 27-МИ АПРИЛ: ОЈО го сомничи Никола Груевски како нарачател за Крвавиот четврток!

Основното јавно обвинителство поведе истражна постапка против петмина осомничени за Крвавиот четврток, меѓу кои е и Никола Груевски. Обвинителствот...

Повеќе

ДЕМАНТ: Лажна e вестa дека Владата не им дава на Русите безвизен режим!

Повеќе

НОВА БОМБА НА 1 ТВ: Приведени Миле Јанакиески и Спиро Ристовски за крвавиот четврток

1ТВ дознава и дека екс министерот за транспорт Миле Јанакиевски, како и поранешниот министер за труд и социјална политика Спиро Ристовски се приведе...

Повеќе