Одберете локација на пристап

Недонесениот Закон за Јавното обвинителство,со кој требаше да се регулира работата на СЈО, не е пречка земјата да добие датум за преговори, но затворањето на тоа прашање е битно за владеењето на правото, потенцира премиерот Зоран Заев, најавува
Пензискиот систем во земјата е стабилен и за првпат после долги години се исплатија пензии без задолжувања, истакна денеска министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, која учествуваше во работата на 11-тата средба на директорите на пе
Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска го прими Џемали Саити, претседател на Здружението на судиите и судија во Врховен суд на Република Северна Македонија. На средбата беше разговарано за предизвиците со коишто с
Туф, туф, Боки 13-ка бил фрик, трошел многу пари на кондури. Носел сомнителни пари од Србија?! А што, Стојменов и Ѕинго да не се поарни? Они не возат поршиња, немаат хациенди на Водно на кои може да им позавиди и Рокфелер? Па Ѕинго Мали уште во 199
„Преку Програмата за конкурентност, иновации и претприемништво за 2019 година овозможивме директна финансиска поддршка на микро,мали и средни претпријатија, во вкупен износ од 21 милион денари преку кофинансирање на 70% од докажаните трошоци
Став на претседавачот на НК на ГДУ. Ѓорѓи Трендафилов Па шта си ти? Од 25 министри и 15 министерства, 43 органи во состав, секретаријати и национални координатори, самостојни органи, управни органи и организации, не е за изненадување што кај пове
Да прашам, срамежливо, ако смеам: Дали е влезот на оваа држава во ЕУ работа само на власта? Оти, за НАТО видовме. Барем за ЕУ малку помош?! Може ли опозицијата, освен што седи на маргините и по цел ден само јаде гурабии за домашна употреба, намест
Националниот координатор за гранично управување при Владата на Република Северна Македонија, Владимир Пивоваров и Билјана Муратовска, генерална секретарка на Асоцијацијата на превозници „Макам Транс“- Скопје, денеска во присуство на зам
Стефан Богоев‏@sbogoev Со новата градинка во Бардовци, се добива простор за згрижување на 78деца, во подобри услови, со нови дидактички материјали, еко - играчки и хигиенско санитарни услови по сите стандарди. #СеГрижиме
Бизнисменот Орце Камчев, кој лично ја примил судската покана да сведочи на денешното рочиште за „Тортура“ за апсењето на Љубе Бошкоски, не дојде. „Сведокот Јордан Камчев е уредно повикан, а не го оправдал своето отсуство. Барам з
Загрижени поради најавените промени во раководната структура на Младинскиот културен центар во Скопје, македонските културните работници, уметници и граѓански активисти му се обратија на премиерот Зоран Заев преку отворено писмо, барајќи од сегашна

(ВИДЕО) Со прекрасен видео прилог за Македононија низ историјата од само 4 минути, Бугарите му направија заседа на Димитров во Софија, едвај успеа жива глава да спаси!

Приметете го само тв прилогот направен со дронови, прекрасна музика, изјави од луѓе, слики од книги, музеи, маестрално, браво браќа Бугари!

Повеќе

(ВИДЕО) Димитров за бугарската национална телевизија: Заедничките историски моменти добар предуслов за блискост и соработка

Повеќе

ПЕТАР АРСОВСКИ: Мицковски не се ни надева дека ќе победи на претседателските избори, он сега се бори за достоинствен пораз за да си ја спаси фотељата во ВМРО ДПМНЕ!

- Во ВМРО ДПМНЕ не ни сонуваат дека ќе победат со Сиљановска туку ќе се оди на пораз со добиени над 350 000 гласови, тоа ќе значи дека Мицковски ја ...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДАТА ЌЕ ПОТРОШИ 20 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ДА ВРАБОТИ 10 000 МЛАДИ!

Mila Carovska‏Verified account@mila_carovska1h1 hour ago Оваа година буџетот за Оперативниот план изнесува над 20 милиони евра, што е 3 пат...

Повеќе

(ВИДЕО) АРСОВСКИ: Сиљановска во старт направи неколку кардинални грешки, наместо да ги привлекува неопределените таа им се додворува на гласачите на Јанко Бачев!

Повеќе

АЛБАНЦИТЕ ОВА НЕМА ДА МУ ГО ПРОСТАТ НА ДУИ!!!

Повеќе

На генерал Ангелов лошо му било пишано - се најтешките задачи му се паѓаат, или да јуриша на утврдени наоружани УЧКИ или на страшни утврдени расипани куртонски медиски кучиња!

Животот ич не е фер за генералот Ангелов. Ај што му се паднало да командува со јуриш на утврдени наоружани УЧКИ кои му потепале многу другари а него ...

Повеќе

ГЛУПАК НА ДЕНОТ: Фрлил метални парички во авионски мотор за среќен лет?!

Повеќе

БРАВО ЗА СОВЕТНИЦИТЕ НА ГРАД СКОПЈЕ: 100.000 ДЕНАРИ ЗА СЕМЕЈСТВАТА НА ЗАГИНАТИТЕ ВО СООБРАЌАЈНАТА НЕСРЕЌА КАJ СЕЛО ЛАСКАРЦИ!

Советот на Град Скопје денеска со едноминутно молчење во знак на оддавање почит на загинатите во сообраќајната несреќа кај село Ласкарци ја започна ...

Повеќе

ШИЛЕГОВ: ЗЕЛЕНИОТ ПОКРИВ НА ГТЦ Е ИСПОЛНУВАЊЕ НА ВЕТЕНОТО

Зелениот покрив на ГТЦ е исполнување на ветеното на Скопје и граѓаните, а со него се добива една нова, урбана и зелена површина за граѓаните. Ова е ...

Повеќе

(ВИДЕО) КОМИЧЕН МОМЕНТ, ЗАЕВ ДО АНЃУШЕВ: Кочо, Северна е, не забравај!

Повеќе

(ВИДЕО) ЈАКА МУ ДУША НА ЧОВЕКОТ: Пристигна економскиот експерт на Ангела Меркел кој ќе треба од нас, тешки копуци да направи човеци џоа Германците!

Повеќе

ЕНИГМА КОЈА ЈА МАЧИ ЈАВНОСТА: СО ШТО ТРАЈКО ГИ ДРЖИ ЗА ТЕСТИСИ ДУИ ПА СЕ СПРЕМНИ ОД ВЛАДА ДА ИЗЛЕЗАТ ПОРАДИ НЕГО, ДАЛИ СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ЈА ОТКРИЕ ВИСТИНАТА ЗА СМИЉКОВСКО ЕЗЕРО И ДИВО НАСЕЉЕ?!?!

Со што ВМРО ДПМНЕ ја држи ДУИ за тестиси па не смеат да писнат? Дали ВМРО ДПМНЕ се закани дека ќе ја открие вистината за Смиљковско Езеро и Диво На...

Повеќе

ЗАЕВ МУ Е ЛУТ НА ЏАФЕРИ: Незадоволни сме и револтирани од тоа што се случи во Парламентот!

Премиерот Зоран Заев вели дека Собранието вчера требало да ја следи досегашната пракса во однос на одлучувањето за одземање на имунитетот на пратени...

Повеќе

СЕГА НИ Е ЈАСНО ЗОШТО ВО АЛФА ГО ВИКАЛЕ ГАРГАМЕЛ!

Повеќе