Одберете локација на пристап

Наместо да оди на одмор, активистот за правата на ЛГБТ заедницата, Беким Асани парите за планираниот одмор ги даде на студент да запише семестар на факултет и да заврши други обврски. Асани информираше дека пред десетина дена починал неговио
Фактот што денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева влезе на распит за истрагата за „Рекет“, заедно со адвокат, го проблематизираат голем број на адвокати, кои повикувајќи се на својата пракса, велат дека досега не им било д
Некаков прес пред бараките на Град Скопје во јануари годинава, тоа е последната партиска активност на партијата ГРОМ. Некаде тој период односно еден -два месеци подоцна во домашен притвор замина и лидерот на партијата, екс градоначалникот на Карпо
Локализирани се 70 проценти од пожарот кај скопското село Љубин, што избувна на потегот кон село Рашче во Општина Сарај, а во неговото гаснење е вклучен и авион на Дирекцијата за заштита и спасување. Со пожарот е зафатена голема површина со сува т
Да сакаш на другар да му честиташ роденден, а тој да не може да ја прими искрената честитка… вака на својот Фејсбук профил познатиот ТВ водител Сергеј Варошлија му честиташе роденден на Бојан Јовановски – Боки 13, првообвинетиот во слу
Кавадарци целосно го решава проблемот со капацитет за сместување деца во градинка. Годинава, налистата на чекање беа 485 дечиња и сите беа примени во градинка, информира денеска градоначалникот Митко Јанчев. На листата на чекање, посочи, остануваа
Македонска банка за поддршка на развојот АД Скопје прекусоопштениена Македонска берза ја информираше јавноста дека г-дин Никола Поповски е избран за нов ВД Главен извршен директор и член на Управниот одбор на Банката. Поповски доаѓа на
ГАРАНТИРАНО ВРАБОТУВАЊЕ ЗА НАЈДОБРИТЕ БРОДСКИ КОМПАНИИ СЕКОЈ ШТО БАРА РАБОТА , МОЖЕ ДА БИДЕ ВРАБОТЕН ДОКОЛКУ ЗБОРУВА АНГЛИСКИПРЕЗЕНТАЦИЈА – ВРАБОТИ СЕ НА БРОД 20.АВГУСТ.2019 – ВТОРНИКПОЧЕТОК : 19:00ч“КАФЕ БАР МУРАНО – ШТИП&r

БРАВО ЗА ВЛАДАТА: НАБАВЕНИ 12 НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗА ПОМОШ

Венко Филипче Yesterday at 1:37 PM· Со новите 12 возила на Итната медицинска помош, за пациентите овозможув...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Годинава, во Календарот за Имунизација воведуваме две нови вакцини - вакцина против Рота вирусот и Пневмококна вакцина

Венко Филипче 4 hrs· Годинава, во Календарот за Имунизација воведуваме две нови вакцини - вакцина против Рота...

Повеќе

(ВИДЕО) Михаил Трендафилов- Нанче: Кандидатите го носат товарот на нечесност од своите партии!

Повеќе

КРИТИКИ ЗА СТАЦИОНАРОТ ВО ШТИП, БИЛ НАПРАВЕН ФУШЕРАЈСКИ?

Повеќе

(ВИДЕО) ИГОР ЈУГ ЈА ЗАКОПА СИЉАНОВСКА, УШТЕ ТОЈ И ФАЛЕШЕ НА НАЈЛОШАТА КАМПАЊА ВО МАКЕДОНСКАТА ИСТОРИЈА

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕНДАРОВСКИ: Кога бев мал сонував да бидам ѓубреџија да го чистам градот од ѓубре!

Повеќе

ЗОРАН ЗАЕВ СЕ ОБРАТИ ДО ЈАВНОСТА: Почитувани граѓани, повикувам на масовна излезност и на демократски и успешни претседателски избори, во недела, на 21 април и потоа на 5 мај, во името на брзиот развој на нашата држава!

Почитувани граѓани,Повикувам на масовна излезност и на демократски и успешни претседателски избори, во недела, на 21 април и потоа на 5 мај, во имет...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИJA + ВИДЕО) ФОН УНИВЕРЗИТЕТ СТАНУВА ОБРАЗОВЕН ЏИН: Саем на кариера и алумни и свеченост на доделување на дипломи за 12 генерација дипломци и постдипломци на Првиот Приватен Универзитет ФОН

Повеќе

ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ: Темата на овие избори не е дали ќе избереме претседател или не. Темата на овие избори е дали ќе го вратиме Груевски на власт или не!

Во Македонија, во која што Никола Груевски, избеган од правдата, од хотелска соба во Будимпешта уште е моќен да си нарачува интервјуа на национална ...

Повеќе

ФРЧКО РАСПАЛИ ПО ПРЕМИЕРОТ: Ако Заев им попушти на ВМРОВЦИТЕ на штета на СЈО, тоа ќе биде КРАЈ за неговата политичка кариера, тоа народот нема да му го прости!

- Ако Заев им попушти на ВМРО-вците на штета на СЈО, тоа ќе биде политичко самоубиство за Заев! Народот тоа нема да му го прости! Од ВМРО нормално е...

Повеќе

ФРЧКО: Мицковски и Сиљановска го третираат народот како да се риби у аквариум кои памтат само 3 минути, па сите сме заборавиле која е ВМРО ДПМНЕ??!?!

- ВМРО ДПМНЕ мора да се соочи со своето криминално минато, да се откажат од заштита на криминалците, да му дадат поддршка на СЈО и да се извинат за ...

Повеќе

(ВИДЕО) И УСПЕА НА ЖЕНАТА - ПО ЕДЕН ГАФ ДНЕВНО - Нов гаф на Гафкова во Крива Паланка: Жените имаат историска шанса, заедно со мене, да покажат дека се големи мажи?!?!

Нов бисер на Гафкова во Крива Паланка: „жените имаат историска шанса, заедно со мене, да покажат дека се големи мажи.“Зошто? Зошто да по...

Повеќе

(ВИДЕО) Михаил Трендафилов-Нанче: ОХРИЃАНИ ЗА ДОБРОТО НА ГРАДОТ, ЗАОКРУЖЕТЕ БРОЈ 4

Повеќе

ФРЧКО ШОУ НА ТВ 24: Мене нашиве како Геро и Калајџиев не ми се јасни во односот со СЈО, како изгубени гуски у магла се!

- Ај опозицијава ми е јасно зашто го кочат СЈО и бараат да згасне, пошо сакаат да си ги спасат другарчињата па и својата кожа, но нашиве како Геро и...

Повеќе

БОМБА НА ФРЧКОВСКИ: Река глуми граѓански политичар, а кампањата му ја водат најблиските луѓе на радикалот и лидер на Самоопределување од Косово, Албин Курти

- Шефица на изборниот штаб на Река е Влора Ѓакова, десна рака на Албин Курти лидерот на радикалната Самоопределување од Косово која се залага за спо...

Повеќе