Одберете локација на пристап

НОЌНО РАБОТЕЊЕ СО ЗАСИЛЕНО ТЕМПО НА БУЛЕВАРОТ КОЧО РАЦИН Со засилено темпо се извршуваат градежните работи од проектот за реконструкцијата на булеварот Кочо Рацин, на потегот од булеварот Кузман Јосифовски Питу до улицата Свети Кирил и Методиј во
Јас како пратеник деновиве ги следам работите околу настанот наречен ,,РЕКЕТ,, и не можам да ги разберам коментарите што се пишуваат деновиве. Никој не поставува прашање кој е Режисер и како Италјанците дојдоа до ова видео, тоа треба да се ист
Зоран Милошески „Заев не е светец, уште помалку е безгрешен. Како што, впрочем, не е никој од нас. Но, ставањето равенство помеѓу него и клептоманот и мизантроп Груевски, е неиздржано и бесмислено. Оти тие двајца се
Интересен феномен. Со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок, напиша обвинителката Ленче Ристовска на својот Фејсбук профил, не назначувајќи дали статусот е посветен некому.
CRUISE SHIPS EMPLOYMENT with KouzonThe possibility for working at Royal Caribbean Cruises Line, Celebrity Cruises, Norwegian Cruises Line, MSC Cruises, Viking Ocean Line and many, many more is now much closer to you!If you have ever dream about hav

Од денеска, па додека има, во Антикварницата број 7 на улицата Македонија, можете да ги купите книгите од Тричковски:

Branko Trickovski Да ве потсетамОд денеска, па додека има, во Антикварницата број 7 на улицата Македонија, можете да ги купите ...

Повеќе

ТОРТЕВСКИ: СЕ ПРЕТЕРА СО АТАЦИТЕ КОН КАТИЦА ЈАНЕВА, ШТО СЕ ЗАМИСЛУВА ГЕРОВСКИ, ДЕКА Е ОБВИНИТЕЛ И СУДИЈА ПА ЌЕ КАЖУВА КОЈ Е ЗА ВО ПРИТВОР?!?!

Повеќе

Филипче: Гинеколозите од болниците ќе можат да ординираат како матични таму каде има голем недостиг

Во тек се разговори за да се овозможи гинеколозите кои работат во болниците да ординираат како матични гинеколози и на други места каде што има голе...

Повеќе

УШТЕ ЕДНА ДОБРА ВЕСТ - Претседателот на грчката историска комисија: Постигнат е договор за неколку важни историски прашања меѓу Скопје и Атина

Постигнат е договор за неколку важни историски прашања меѓу Скопје и Атина се пофали за грчки Етнос Претседателот на Грчката Комисија за учебници Сп...

Повеќе

ЗАЕВ ЈА ИЗРАДУВА ЈАВНОСТА СО ЕДНА МНОГУ ДОБРА ВЕСТ - НА ДОБАР ПАТ СМЕ!!!

Повеќе

Затоа ли Геро бараше средба со премиерот Заев, за да му признае дека се било лага и да му се извини за тоа дека цел еден месец ја лажеше целата јавност?!

Затоа ли Геро бараше итна средба со премиерот Заев на почетокот на август?! За да му признае дека се било лага во неговите текстови за КИКИ и ФРИКИ и ...

Повеќе

ГОЛЕМИОТ НОВИНАР СЕ ИЗБРУКА - ОТКАКО ЦЕЛ МЕСЕЦ ПЛУКАШЕ ПО КИКИ И ФРИКИ: Геро призна дека Кирацовски е невин во РЕКЕТ, а Фросина била само наместена и злоупотребена!!!

Во најновата колумна од денеска, Геро во Плусинфо признава дека Кирацовски бил само обичен контакт меѓу Боки и Меѓународен Сојуз со оштетените во аф...

Повеќе

СИТЕ МУ СЕ СМЕАТ - ОТКАКО ЦЕЛ МЕСЕЦ НАЈАВУВАШЕ ГОЛЕМА АФЕРА КОЈА ЌЕ ЈА СРУШИ ВЛАДАТА НА ЗАЕВ: Геро призна дека аферата РЕКЕТ нема материјал за голема афера, но поради атрактивноста на Боки 13-ка аферата дигна голема галама!

Откако цел месец најавуваше дека ќе открие афера која ќе ја сруши владата, Геро сега ретерира и во најновата колумна вели дека аферата РЕКЕТ нема ма...

Повеќе

СДСМ: Апсурд е кога Јанушев и Мицкоски зборуваат за правда, седнати во криминалото здание бранејќи ги криминалите на ВМРО-ДПМНЕ

Соопштение за јавност – реакција на прес конференцијата наИгор Јанушевод ВМРО-ДПМНЕ Апсурд е кога Јанушев и Мицкоски зборуваат за пра...

Повеќе

БОМБА НА ЛАТАС: ГРУЈО И ЗАЕВ ЗАЕДНО РАБОТАТ ПРОТИВ МИЦКОВСКИ!

Во својата најнова колумна во порталот Вечер, Латас ја убедува јавноста дека Заев и Грујо се во пакт против Мицковски: Исчезнуваат пола милијарда г...

Повеќе

ЈП Охридски Комуналец ги раскина договорите со фирмата на советникот Усеини

На барање на директорот на ЈП Охридски комуналец Љупчо Грданоски, заседаваа управниот и надзорниот одбор на ЈП. Вкупно 8 лица, 5 од управниот ...

Повеќе

МАФИЈАШКИТЕ МЕДИСКИ КУЧИЊА СЕ ПРЕТЕРАА: Топ листа на дезинфромации за случајот Рекет

Многу дезинформации протекоа низ медиумите за случајот „Рекет“. Тимот наF2N2регистрираше дел од нив. Би сакале да истакнеме дека освен б...

Повеќе

ОТВОРЕНО ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ НА ИСТОРИСКАТА КОМИСИЈА СО БУГАРИЈА: Ве молам бидете со отворен ум, бидете прагматични, инвентивни, помогнете да се најде решение, се работи за судбината на 2 милиона народ кој се мачи со најниски плати во Европа!

Почитувани професори, ве молам да бидете со отворен ум и со воља да се најде решение. Ако се сака решение ќе се најде, ако се сака само да се бие би...

Повеќе

(ВИДЕО) ВИДЕО КОЕ ЌЕ ВЕ РАСПЛАЧЕ: 91 ГОДИШЕН СТАРЕЦ ФАТЕН НА РАДАР КАКО ВОЗИ БРЗО ЗА ДА ГО ОДНЕСЕ 63-ГОДИШНИОТ СИН НА ДИЈАЛИЗА

LOVE this.. what a great judge. 👍 https://t.co/LsizqD9Hmn — Piers Morgan (@piersmorgan) August 5, 2019

Повеќе

БОМБА ОД ВЛАДАТА: ОХРАБРЕНИ ОД РАСТОТ НА НАПЛАТА НА ДАНОЦИ И ПОЛНЕЊЕТО НА БУЏЕТОТ, ОВАА ВЛАДА ЌЕ ГО НАПРАВИ ОНА ШТО БЕШЕ НЕЗАМИСЛИВО СО ДЕЦЕНИИ - ДА НЕМА КВОТИ ВО АПТЕКИТЕ ЗА ЛЕКОВИ НА ТЕРЕТ НА ФОНДОТ!!!

Венко Филипче Од утре ги укинуваме квотите во аптеките во регионите на Охрид, Ресен, Струга, Дојран и околината на Гевгел...

Повеќе