Одберете локација на пристап

НОЌНО РАБОТЕЊЕ СО ЗАСИЛЕНО ТЕМПО НА БУЛЕВАРОТ КОЧО РАЦИН Со засилено темпо се извршуваат градежните работи од проектот за реконструкцијата на булеварот Кочо Рацин, на потегот од булеварот Кузман Јосифовски Питу до улицата Свети Кирил и Методиј во
Јас како пратеник деновиве ги следам работите околу настанот наречен ,,РЕКЕТ,, и не можам да ги разберам коментарите што се пишуваат деновиве. Никој не поставува прашање кој е Режисер и како Италјанците дојдоа до ова видео, тоа треба да се ист
Зоран Милошески „Заев не е светец, уште помалку е безгрешен. Како што, впрочем, не е никој од нас. Но, ставањето равенство помеѓу него и клептоманот и мизантроп Груевски, е неиздржано и бесмислено. Оти тие двајца се
Интересен феномен. Со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок, напиша обвинителката Ленче Ристовска на својот Фејсбук профил, не назначувајќи дали статусот е посветен некому.
CRUISE SHIPS EMPLOYMENT with KouzonThe possibility for working at Royal Caribbean Cruises Line, Celebrity Cruises, Norwegian Cruises Line, MSC Cruises, Viking Ocean Line and many, many more is now much closer to you!If you have ever dream about hav

(ФОТО ГАЛЕРИJA + ВИДЕО) ФОН УНИВЕРЗИТЕТ СТАНУВА ОБРАЗОВЕН ЏИН: Саем на кариера и алумни и свеченост на доделување на дипломи за 12 генерација дипломци и постдипломци на Првиот Приватен Универзитет ФОН

Повеќе

ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ: Темата на овие избори не е дали ќе избереме претседател или не. Темата на овие избори е дали ќе го вратиме Груевски на власт или не!

Во Македонија, во која што Никола Груевски, избеган од правдата, од хотелска соба во Будимпешта уште е моќен да си нарачува интервјуа на национална ...

Повеќе

ФРЧКО РАСПАЛИ ПО ПРЕМИЕРОТ: Ако Заев им попушти на ВМРОВЦИТЕ на штета на СЈО, тоа ќе биде КРАЈ за неговата политичка кариера, тоа народот нема да му го прости!

- Ако Заев им попушти на ВМРО-вците на штета на СЈО, тоа ќе биде политичко самоубиство за Заев! Народот тоа нема да му го прости! Од ВМРО нормално е...

Повеќе

ФРЧКО: Мицковски и Сиљановска го третираат народот како да се риби у аквариум кои памтат само 3 минути, па сите сме заборавиле која е ВМРО ДПМНЕ??!?!

- ВМРО ДПМНЕ мора да се соочи со своето криминално минато, да се откажат од заштита на криминалците, да му дадат поддршка на СЈО и да се извинат за ...

Повеќе

(ВИДЕО) И УСПЕА НА ЖЕНАТА - ПО ЕДЕН ГАФ ДНЕВНО - Нов гаф на Гафкова во Крива Паланка: Жените имаат историска шанса, заедно со мене, да покажат дека се големи мажи?!?!

Нов бисер на Гафкова во Крива Паланка: „жените имаат историска шанса, заедно со мене, да покажат дека се големи мажи.“Зошто? Зошто да по...

Повеќе

(ВИДЕО) Михаил Трендафилов-Нанче: ОХРИЃАНИ ЗА ДОБРОТО НА ГРАДОТ, ЗАОКРУЖЕТЕ БРОЈ 4

Повеќе

ФРЧКО ШОУ НА ТВ 24: Мене нашиве како Геро и Калајџиев не ми се јасни во односот со СЈО, како изгубени гуски у магла се!

- Ај опозицијава ми е јасно зашто го кочат СЈО и бараат да згасне, пошо сакаат да си ги спасат другарчињата па и својата кожа, но нашиве како Геро и...

Повеќе

БОМБА НА ФРЧКОВСКИ: Река глуми граѓански политичар, а кампањата му ја водат најблиските луѓе на радикалот и лидер на Самоопределување од Косово, Албин Курти

- Шефица на изборниот штаб на Река е Влора Ѓакова, десна рака на Албин Курти лидерот на радикалната Самоопределување од Косово која се залага за спо...

Повеќе

КОМИЧЕН ПРЕС НА МИЦКО, КАДЕ БЕ СО ОВОЈ ПАМЕТ НА КОКОШКА: Крева паника за 4-те бомби што ги објави Палчо, го кара Заев затоа што се решил да објавува бомби и да руши режим со нелегални снимки, уште не може да му простат за тоа што ги бутна од власт?!?!

Мицко и ВМРОВЦИТЕ уште не можат да му простат на Заев што ги сруши од власт. Па денеска цели две години по падот а цели 4 години по стартот на објав...

Повеќе

МИЈАЛКОВ СЕ ГЛУПИРАШЕ ВО СУДНИЦА НА СУДЕЊЕТО ЗА ТАРГЕТ И ТВРДИНА, СИТЕ СЕ ДРЖЕА ЗА СТОМАК ОД СМЕЕЊЕ НА НЕГОВИТЕ ГЛУПИРАЊА

Екс директорот на УВК, Сашо Мијалков, на денешното рочиште за случајот „Таргет и Тврдина“ вкрстено го испрашуваше сведокот Звонко Костов...

Повеќе

ПОДЛА ГАДУРА - ГО ПРЕСПА ГРУЕВИЗМОТ, СЕГА ГО БРАНИ: За Силјановска не постои „груевизам“ – само „титоизам“, „милошевизам“ и „заевизам“

Без оглед на умот, знаењето и капацитетот јас знам дека сама можам да прошетам по изборната писта, но јас не сум политичка маникенка. Ако немате пар...

Повеќе

ФОКУС СО МАЕСТРАЛНА НАСЛОВНА: ЗА ДА ИМА ПРАВДА ВО МАКЕДОНИЈА, МОРАМЕ ЗАЕДНО НАПРЕД!!!

Повеќе

КОМАНДАНТОТ НА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА, ЗАМИР МЕХМЕТИ: Не можам никако да разберам како еден угледен професор како вас Гога, прифаќа да биде кандидат на една националистичка и криминална партија

Zamir A. Mehmeti April 15 at 12:56 AM Разбирам кон крајот на кариерата да ви се јави политичка амбиција, разбирам да сакате да поентирате со ф...

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВО ДО ГОГА - Наградно прашање за Силјановска: Колку војска има Македонија?

Повеќе

Гевгеличани вечерва на отворената средба со кандидатот за претседател Стево Пендаровски искажаа уверување дека сакаат да им биде претседател што ќе им донесе благородна иднина овде, дома, каде што ќе има работни места со еднакви услови за сите, каде што ќе има квалитетни избори за напредок за младите, каде што ќе ги растат и ќе уживаат со своите внуци

Повеќе