Одберете локација на пристап

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Медиумите во Франција му посвет
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Францускиот претседател, Емануе
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- За Северна Македонија и Албанија ништ
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Францускиот претседател, Емануел Макр
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Обраќање до јавноста на претседател
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Македонскиот премиер Зоран Заев серио
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Нема што да и се лутиме на Франција
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------- Вонајновата еко-акција, што сесп
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Трамп цело време му се обраќал на ита
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Најголемата мака на ВМРО ДПМНЕ е се

Маж ја застрелал сопругата во стан во Битола, па се самоубил

Маж и жена попладнево се пронајдени починати во стан во Битола. Како што соопштија од Јавното обвинителство, дежурен јавен обвинител извршил увид во...

Повеќе

(ВИДЕО) ДРАМА НА ТВ СОНЦЕ: Господине водител, вие сте шарлатан, Гоце Делчев ќе ви ја скинеше главата да можеше да ве чуе што лупате!

Повеќе

ЌЕ ЗАШТЕДИМЕ МИЛИОНИ ЕВРА: СО СПОЈУВАЊЕ НА КЛИНИКИТЕ ЌЕ НЕМА ПОТРЕБА ОД ЕКОНОМСКИ ДИРЕКТОРИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Пред два дена Министерството за здравство го разреши економскиот директор на Клиниката за гинекологија и акушерство поради нарушени меѓучовечки од...

Повеќе

Трагедија во Битола: Починати сопружници пронајдени во стан

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Битола изврши увид во стан на улицата „Климент Охридски“ во Битола, каде попл...

Повеќе

Кумановец спаси човек да не изгори во пожар и доби два ордена за храброст во Германија

Kумановец кој живее и работи во Минхен, Германија, награден е со највисоки признанија за храброст во сојузната покраина Баварија, затоа што спасил ч...

Повеќе

Царовска: Сите сиромашни семејства ќе можат да обезбедат еднаков старт за своите деца

Министерката Царовска вели дека за овие 2 години Министерстворо за труд и социјална политика го води граѓански. Неколку нивоа на реформи се случуваа...

Повеќе

Ќе се реконструира студентскиот дом „Стив Наумов“

Владата на Република Северна Македонија на денешната 139 седница донесе одлука со која го задолжи Министерството за образование и наука да спроведе ...

Повеќе

СДСМ: Како Димовски дошол до хидроцентрали и државно земјиште заедно со Мицкоски и Јанакиески?

ВМРО-ДПМНЕ и Димитар Димовски, од белиот дворец, од симболот за криминалот и корупцијата, денеска требаше да се извинат за безобразниот начин на одб...

Повеќе

БРАЌАТА ТУРЦИ ГИ ФАТИ ИНАТOT: ЕРДОГАН ГО ЗАГУБИ ИСТАНБУЛ И НА ПОВТОРЕНИТЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ

Имамоглу кажа дека неговата победа е нов почеток за Истанбул (Фото: Ројтерс) Владејачката партија во Турција ја загуби контролата во Истанб...

Повеќе

НАПАД ВРЗ ЛЕКАР ЌЕ СЕ СМЕТА КАКО НАПАД ВРЗ СЛУЖБЕНО ЛИЦЕ, ПРЕДВИДЕНО СО НОВИОТ ЗАКОН ЗА ЛЕКАРСКА ДЕЈНОСТ

Лекарот може да одбие да укаже медицинска помош ако пациентот или членови на негово семејство се закануваат или агресивно се однесуваат кон него и...

Повеќе

Николовски: Со половина милион евра се обновуваат метеоролошките и хидролошките станици во полошкиот регион

Министерот за земјоделство,шумарство и водостопанство Љупчо Николовски присуствуваше на потпишување на Меморандум за соработка помеѓу Управата...

Повеќе

(ВИДЕО) НУКЛЕАРНА БОМБА НА ВИКТОР КАНЗУРОВ: Македонските историчари го кријат првиот устав на ВМРО, во кој убаво пишува кој може да биде член на оваа организација!

Повеќе

Богојески: Гоце ќе биде тоа што самиот сакал да биде, а не што сакаме ние денес да биде!

Реформаторот на ВМРО-ДПМНЕ, Павле Богојески, ги коментира изјавите на бугарската минисерка за надворешни работи, Екатерина Захариева, и на нејзиниот...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: На Курто Дудуш веќе му се суди за друго физичко насилство?!?!

Повеќе

ОВА СЕ НАЈДОБРИТЕ СОВЕТИ КАКО ДА СИ ПОМОГНЕТЕ САМИТЕ И ДА СИ ГО СРЕДИТЕ ЖИВОТОТ

Повеќе