Одберете локација на пристап

Лидероот на десничарската радикална партија Лига, Салвини успеа да ја сруши владата. Неговите министри се повлекоа од владата и тој побара предвремени избори. Конте си поднесе оставка и со тоа владата падна. Според многумина ова беше најдесничарс
Бектеши: Убедени сме дека Косово во најкраток можен рок ќе ги обезбеди потребните услови за да се овозможи увоз на икра и подмладок во Северна Македонија Скопје, 20.08.2019 До крајот на неделата Агенцијата за храна и ветеринарство на Косово треба
- Уште е рано да се зборува на темата, засега само изразивме спремност да учествуваме во нуклеарната централа Белене во Бугарија. Причината е што земјава има стратешки недостаток на електрична енергија, особено ако земеме во предвид дека се трошат
Специјалистите по семејна медицина од денеска можат да почнат постапка за трансформација на своите ординации по општа медицина во ординации по семејна медицина, соопшти Министерството за здравство. Со ова, наведуваат во соопштението, се финализира
- Дивите свињи се преносители на Африканска Чума од Бугарија и Србија кон нашата земја, затоа апел до сите ловни друштва да излезат на терен и во следните 10 дена да ги истребат пола од сите диви свињи, ако не успеат, АРМ ќе настапи на терен и ќе ј
Наместо да оди на одмор, активистот за правата на ЛГБТ заедницата, Беким Асани парите за планираниот одмор ги даде на студент да запише семестар на факултет и да заврши други обврски. Асани информираше дека пред десетина дена починал неговио
Фактот што денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева влезе на распит за истрагата за „Рекет“, заедно со адвокат, го проблематизираат голем број на адвокати, кои повикувајќи се на својата пракса, велат дека досега не им било д
Некаков прес пред бараките на Град Скопје во јануари годинава, тоа е последната партиска активност на партијата ГРОМ. Некаде тој период односно еден -два месеци подоцна во домашен притвор замина и лидерот на партијата, екс градоначалникот на Карпо
Локализирани се 70 проценти од пожарот кај скопското село Љубин, што избувна на потегот кон село Рашче во Општина Сарај, а во неговото гаснење е вклучен и авион на Дирекцијата за заштита и спасување. Со пожарот е зафатена голема површина со сува т

НОВА ИНВЕСТИЦИЈА ВО ГАЗИ БАБА: Ново осветлување на фудбалскиот терен Фортуна во Синѓелиќ

Повеќе

МИТКО ЈАНЧЕВ: Нема објаснување за ваквиот вандализам во нашето Кавадарци

Ова е фотографија од булевар "Македонија" каде пред извесен период се интервенираше со градежни активности за да се запре со непрописно паркираните ...

Повеќе

ТАЖЕН ДЕН Е 21-ВИ АПРИЛ: СДСМ НА СВОЈОТ РОДЕНДЕН НАМЕСТО ПОДАРОК ОД СВОЕТО ЧЛЕНСТВО ДОБИ ШАМАР!

Повеќе

(ВИДЕО) ОРДАНОВСКИ СОБРАЛ ПОЛИТИЧКИ ДРИМ ТИМ ВО СТУДИО: Зекири и Ѓорчев се надеваат на излезност во вториот круг, Таравари скептик

Повеќе

Морска лавица и Коко со уште три шимпанза пристигнуваат во Скопје ЗОО

Oваа пролет, морскиот лав Кан покрај своите зоо негуватели, ќе има и нова пријателка. Морската лавица ќе пристигне од Нинберг, а моментално се права...

Повеќе

Засаден чинар во срцето на Дебар Маало во чест на Горан Стефановски

Општина Центар го чествува ликот и делото на драматургот Горан Стефановски. Минатата недела, Општина Центар засади чинар во срцето на Дебар Маа...

Повеќе

Демократски сојуз: Изборите поминаа во скандинавски стил

“Демократскиот сојуз оценува дека изборите во првиот изборен круг за Претседател на Република Северна Македонија, помина во мирна и де...

Повеќе

Комичарот Зеленски победи на претседателските избори во Украина

Комичарот Володомир Зеленски победи на изборите за претседател на Украина, јави Би-Би-Си, повикувајќи се на излезните анкети.Според пода...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАЕВ: НЕКОИ НАШИ ФУНКЦИОНЕРИ МОЖНОСТА ДА МУ СЛУЖАТ НА НАРОДОТ НЕ ЈА РАЗБРАА КАКО ЧЕСТ И ДОЛЖНОСТ ТУКУ КАКО МОЖНОСТ ДА СЕ ГЛУПИРААТ И ЛЕТААТ У ОБЛАЦИ!

Повеќе

(Видео) Заев вечерва од Карпош: Ќе има чистка, пораката е примена

Пораката е примена, порача преиерот Заев вечерва од трибината во Карпош. – Секако дека ќе има чистка и секако дека ќе расчист...

Повеќе

Шекеринска: Ја чувме пораката на оние кои не гласаа, ќе побараме одговорност од секој кој ја разочарал вашата доверба

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска на вечерашната трибина во Карпош порача дека власта ја примила пораката по вчерашното гласање во првиот ...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ СЕ ЖИВ ЃАВОЛ: Чавков со документи од Катастарот на Халкидики сака да излезе од притвор

Одбраната на ексдиректорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков со документи извадени од катастарот на Халкидики се обидува да докаже дека сл...

Повеќе

Драган Спасов - Дац му подари метла на Заев за чистка!

Јас сум првиот и единствениот човек кој што даде морална оставка од морални причини, имам и морална должност да ја предадам оваа метла за ...

Повеќе

Заев: Ви ветувам, ќе победиме со 100 илјади гласови разлика во втор круг

Премиерот Зоран Заев на вечерашната трибина во општина Карпош порача дека нивниот кандидатат Стево Пендаровски во вториот круг на претседателските и...

Повеќе

Премиере, можеби е време да почнеш да се сомневаш во мудроста на народот, можеби овој народ нема капацитет да ја види шумата од дрвата!

Што ако базата на СДСМ продолжи да го уценува Заев, или вработи не сите да клатиме врата како ВМРО-ните или не искачаме на гласање?!?! Што правиме то...

Повеќе