Одберете локација на пристап

НОЌНО РАБОТЕЊЕ СО ЗАСИЛЕНО ТЕМПО НА БУЛЕВАРОТ КОЧО РАЦИН Со засилено темпо се извршуваат градежните работи од проектот за реконструкцијата на булеварот Кочо Рацин, на потегот од булеварот Кузман Јосифовски Питу до улицата Свети Кирил и Методиј во
Јас како пратеник деновиве ги следам работите околу настанот наречен ,,РЕКЕТ,, и не можам да ги разберам коментарите што се пишуваат деновиве. Никој не поставува прашање кој е Режисер и како Италјанците дојдоа до ова видео, тоа треба да се ист
Зоран Милошески „Заев не е светец, уште помалку е безгрешен. Како што, впрочем, не е никој од нас. Но, ставањето равенство помеѓу него и клептоманот и мизантроп Груевски, е неиздржано и бесмислено. Оти тие двајца се
Интересен феномен. Со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок, напиша обвинителката Ленче Ристовска на својот Фејсбук профил, не назначувајќи дали статусот е посветен некому.
CRUISE SHIPS EMPLOYMENT with KouzonThe possibility for working at Royal Caribbean Cruises Line, Celebrity Cruises, Norwegian Cruises Line, MSC Cruises, Viking Ocean Line and many, many more is now much closer to you!If you have ever dream about hav

(ВИДЕО) БОМБА НА ГОРАН МИЛЕВСКИ: Се плашам дека некој се обидува да ги натера Албанците да не излезат во втор круг, па одеднаш чудни случувања на ИВЗ, пресуда за Саздо, пукаат бомби во сред кампања...

Повеќе

Нели не си вмровец бе клисар еден злоставуван? Нели така ги лажеше "соборците"?

Вмровчето сеа повикува да се казнат сдсм што би значело отворена поддршка за вмро. Нели не си вмровец бе клисар еден злоставуван? Нели така ги лаж...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОРАДИ 30 ГОДИНИ РОДЕНДЕН, РЕСТОРАН ВО НЕГОТИНО ДЕЛЕШЕ БЕСПЛАТНИ ПИЦИ НИЗ ГРАДОТ!

Неготино и се е можно.. Прославување 30 годишнина на ресторант во Неготино на најуникатен начин.. Делење пици,пити од автобус и лајф свирка на втор ...

Повеќе

ПОТСЕТУВАЊЕ НА СРАМНОТО МИНАТО: Соработката меѓу Силјановска и Лупевска во борбата против вистината има долга историја. Токму Снежана на 25.11.2010 година прими во емисија извадени од кревет, по пижами, релативизаторски професорки со цел да го оправдаат насилниот упад во А1. Меѓу нив и сегашната кандидатка

Повеќе

Хојт Ји: Штетно е што Западниот Балкан се преправа дека спроведува реформи, а ЕУ дека тие се спроведени

Проширувањето на ЕУ до 2025 година не е реално и штетно е што Западниот Балкан се преправа дека спроведува реформи, а ЕУ дека тие се с...

Повеќе

ШОКАНТНО: УГЛЕДНИ МЕДИУМИ БАРААТ ОД СДСМ ДА ГИ МЕСТИ ТЕНДЕРИТЕ И ДА ИМА ЦРНА ЛИСТА НА ФИРМИ КОИ НЕ СМЕАТ ДА ДОБИЈАТ ТЕНДЕР?!?!

Повеќе

ДРЖИ СЕ КИРАЦ, ТИ СИ ГОЛЕМ БОРЕЦ: Самиот факт дека целата фамилија на Кирацовски била без работа зборува многу за што поминаа првенците на СДСМ во 10 години суров ВМРОВСКИ режим!!!

Замислете без работа во фамилијата на Кирацовски биле неговиот дедо, неговата баба, неговата сестра а и самиот тој кој беше на улиците 10 години! И п...

Повеќе

КИРАЦОВСКИ: СИТЕ МОИ БЛИСКИ РОДНИНИ ЌЕ СЕ ПОВЛЕЧАТ ОД РАБОТНИТЕ МЕСТА!

Нашата татковина, државата, општеството, покажува зрелост како никогаш досега. Граѓаните реагираат, а независните институции постапуваат согласно ни...

Повеќе

Богоевски: Едната кандидатка претставува партија против која се боревме, другиот протестираше на улиците со нас!

-Деновиве, двајцата кандидати зборуваат за и во име на Шарената Револуција. Тоа е сосема легитимно, дури и тоа беше поентата на самото д...

Повеќе

Пратеникот Енес Ибрахим напиша книга за „27 април“

Пратеникот од владејачкото мнозинство, Енес Ибрахим, кој е претседател на Партијата за Движење на Турците,напиша книга на турски јазик насловена&bdq...

Повеќе

Заев од Прилеп: Сакаат да се вратат на власт за да докрадат тоа што не докрадоа

Единствената калкулација им е да стигнат повторно на власт за да докрадат тоа што не докрадоа, а велат дека се сега новодојдени од ВМРО-...

Повеќе

Пендаровски од Прилеп: Груевски нема да се врати на власт, туку во Идризово

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, и претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, од Прилеп испратија пораки дека е неопходно вториот к...

Повеќе

АРТАН ГРУБИ СТАНА ЦАР НА ТВ ДЕБАТИТЕ: ДУИ Е АПСОЛУТЕН ПОБЕДНИК НА ОВИЕ ИЗБОРИ, РЕКА Е НАЈСЛАБ АЛБАНСКИ КАНДИДАТ ВО ИСТОРИЈАТА НА ЗЕМЈАВА, КАСАМИ И СЕЛА МУ ДОЛЖАТ ОСТАВКИ НА СВОЕТО ЧЛЕНСТВО!

- Река е најнеуспешен албански кандидат на претседателски избори во нашата историја, и не само што тие 70 000 гласови се мизерна бројка, па и тие се...

Повеќе

БОМБА НА ФРОСИНА РЕМЕНСКИ: Една од причините за лошиот резултат на Стево е и лошата медиска промоција на успесите на новата власт на локално и централно ниво!

- Една од причините за лошите резултати е и тоа што граѓаните не се информирани за дел од мерките на власта на локално и централно ниво, така да зат...

Повеќе

(ВИДЕО) СТАРТУВА ИЗГРАДБАТА НА МОСТОТ ОД ХОТЕЛ РУСИЈА ДО СКОПСКИ САЕМ

Повеќе