Одберете локација на пристап

„Трагикомично“ видео:Гога Фришопова: Јас да имам некаква врска со транзицијата? Ма, скраја да е :) pic.twitter.com/S6RhzzrQh4 — Seir MK (@Seir_mk) April 24, 2019
На денешната граѓанска трибина во Велес Заев зборуваше за придобивките од Преспанскиот договор кој како што посочи ги отвори вратите за перспективна иднина на државата и рече дека противкандидатката на Пендаровски е против Преспанскиот договор и ги
Uuu kakov shok 😂😝 pic.twitter.com/GEN8yCK6uv — Furkan Saliu (@FurkanSaliu) April 25, 2019
Од вработени во МТВ дознаваме дека денешниот тв дуел меѓу Пендаровски и Сиљановска бил најбрутален досега. Стево распалил со се што располага, Сиљаница не знаела каде да бега. Било вистински масакар! Дуелот ќе се емитува вечерва во 21.0 ќе се ем
Јас се уште тврдам дека проблемот со СДСМ и слабиот резултат на изборите се должи на тоа што во земјава сеуште има последици од 12-годишнатс грујова безмилосна пропаганда! Како што во Чернобил сега нема живот како што во Фукушима нема живот така и н
Денес, во Пробиштип и Злетово се одржа традиционалниот Велигденски хепенинг. Во чест на големиот христијански празник Велигден, повторно имавме можност да ја видиме креативноста на дечињата, учениците и сите наши сограѓани на повеќенаменското игра
Тој важи за страшно добар оратор на нивото на еден Барак Обама, неговите говори се рамни на вистинско политичко шоу. Тој важи за народен човек кој нон стоп се вози со воз. Америка има симпатии за него затоа што го има изгубено семејството во сообр

ПЕТРЕ ДОСЛЕДЕН НА ПРОГРАМАТА НА СДСМ ЗА РАСТ НА ПЛАТИТЕ ВО ЗЕМЈАВА: Зa 5% зголемена платата на вработените во Град Скопје

За 5 отсто повисока плата ќе добива администрацијата во Град Скопје од септември. Со одлуката на градоначалникот Петре Шилегов која треба да ја усво...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ: BТОРОТО ПОЛУГОДИЕ ЗАПОЧНУВА СО ПРОЧИСТУВАЧ ВО СЕКОЈА УЧИЛНИЦА, ИНСТАЛИРАНИ 572 ПРОЧИСТУВАЧИ ВО УЧИЛИШТАТА ВО СКОПЈЕ

Во текот на изминатиот месец Градот Скопје во сите 23 средни училишта, во секоја училница, постави прочистувач на воздух, односно вкупно 572 прочист...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО НИ ТРЕБА И НАТО И ЕУ - ЗА ДА НЕ РАБОТИМЕ КАКО РОБОВИ ЗА ИЧ ПАРИ: Половина милион Македонци иако се вработени се сиромашни

Статистички можеби овој негативен феномен се намалува, но во реалноста е сосема друго, кај најмладите, но и кај лицата од третата доба, сиромаштијат...

Повеќе

Демократски сојуз: Да се послуша гласот на пазарџиите

До медиумите Демократски сојуз: Да се послуша гласот на пазарџиите Демократскиот сојуз оценува дека имплементацијата на Законот за зелените...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ВО МЕГА ИНТЕРВЈУ ЗА ЦИВИЛ МЕДИА: Граѓаните нема да дозволат нов режим ала Груевски во Македонија!

ЦИВИЛ МЕДИА: Ја оставивме турбулентната 2018 година. Освен големиот, историски подвиг со надминувањето на деценискиот спор со Грција, што многумина ...

Повеќе

ДОДЕКА ВМРО Е НА КОЛЕНА И ЗАГЛЕДАНА КОН МОСКВА, НОВА ЕВРОПСКА ДЕСНИЦА СЕ ШИРИ ЗАБРЗАНО ВО ЗЕМЈАВА: ГДУ ОТВОРИ НОВ ЛОКАЛЕН КЛУБ, ОВОЈ ПАТ ВО КУМАНОВО!

Граѓанско Демократска Унија- ГДУ го промовираше својот локален клуб во Куманово Вчера, Граѓанско Демократската Унија го промовираше својот локален ...

Повеќе

ГЕРО СЕ ПРЕТВОРИЛ ВО БЕДНА ХИЕНА, ЧЕКА БИКОТ ДА ПАДНЕ НА ЗЕМЈА ЗА ДА ГРИЗЕ ДОДЕКА ПРЕТА И СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ: Со линчот кон мене, Геро ги плаши сите да не се осмелуваат да му контрираат оти во спротивно ќе ги искористи своите моќни медиуми да ги уништи и елиминира политички, медиски баш кога им е најтешко...

Иако очекував, но сепак потајно се надевав дека мојот идол од 90-тите ќе се издигне некако над личната омраза и ќе се воздржи да злоупотребува лична т...

Повеќе

Срамно и трагично е што тие што со години плачеа и плашеа па дури и повикуваа на крвави револуции и востанија и линчови дека ќе се изгубел македонскиот идентитет сега креираат нов етникум кој го нарекуваат СЕВЕРЏАНИ!

Колку е бедно и тажно и срамно тоа што симпатизерите на ВМРО ДПМНЕ, Левица, ГРОМ, Единствена Македонија и останатите националисти и фанатици деновиве ...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ ГО ВКЛУЧИ АЛАРМОТ, ВОВЕДЕ ИТНИ МЕРКИ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕТО: Од дебеска бесплатен јавен превоз, запирање на градежните работи, дупло поскапен паркинг, забрана за тешки возила, забрана за дотур на стока, миење на улиците секој ден, засилена контрола на фабриките и возилата кои загадуваат!

Согласно Законот за квалитет на амбиентниот воздух, на барање на Владата на Република Македонија и Министерството за здравство, Градот Скопје објави...

Повеќе

(ВИДЕО) И НА СРБИТЕ НЕ ИМ Е ЛЕСНО: ИСУС БИЛ СРБИН, СТАРА СРБИЈА БИЛА ОД МОСКВА ДО ЛОНДОН?!

Повеќе

Скопјани чистете ги оџаците, секој втор ден пламнува по еден!

Сто и педесет оџаци се запалиле во 2018 година, пожарникарите имале полни раце работа, за Плусинфо вели командантот на скопската противпожарна брига...

Повеќе

(ВИДЕО) ТОА СЕ ТИЕ ВМРОВЦИ ДЕМОХРИСТИЈАНИ: Две ќосиња го нападнаа во Швајцарија отец Пимен на Водици со пцости и плуканици!

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ЗА КРАТКО ГО ПРЕКИНА ОДМОРОТ И ДАДЕ ИНТЕРВЈУ ЗА ЦИВИЛ МЕДИА КОЕ ЌЕ БИДЕ ОБЈАВЕНО ВЕЧЕРВА

Повеќе

ГРУЈО: 10 ГОДИНИ ПРЕДИЗВИК

Повеќе

НОВА ТЕШКА ДИЛЕМА ЗА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ, ВЛАДАТА И ПАРЛАМЕНТОТ: ДА ОСТАВАТ БЕЗ РАБОТА ОКОЛУ 5000 ЛУЃЕ КОИ РАБОТАТ ВО КАЗИНАТА И КЛАДИЛНИЦИТЕ И ДА НАПРАВАТ ДУПКА ВО БУЏЕТОТ ОД 100 МИЛИОНА ЕВРА ИЛИ ДА ГИ ЗАШТИТАТ ЛУЃЕТО ОД ЗЛОТО НАРЕЧЕНО КОЦКАЊЕ КОЕ ОСТАВА ИЛЈАДНИЦИ НА УЛИЦА И УНИШТУВА СЕМЕЈСТВА И ЧОВЕЧКИ ЖИВОТИ

Лекција по новинарство на Радио Слободна Европа, направија мега сторија за најновиот проблем со коцкарниците и кладилниците во земјава и барањето на...

Повеќе