Одберете локација на пристап

А у меџу времену во Ресен... pic.twitter.com/zSNRyBgsTl — Ким Јонг-ун (@kim_jong_glaven) February 23, 2019
21.02.2019 ... 19:15 “Е ова го немаше ни во режимот на Груевски. Линч во притвор!“ 21.02.2019 ... 22:07 “Независна комисија да ги истражи двете тепања во затворот Шутка!“ 22.02.2019 ... “Е мои бедни апологети, поарно
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 17 март во Охрид треба да го одржи своето изборно Собрание на кое единствен кандидат е актуелниот вршител на должноста, Мухамед Сејдини, но државата нема да дозволи да се одржи такво Собрание, најави
Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања со четири гласа „за“ и четири гласа „против“ не изгласа да му предложи на Собранието да му се симне пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, за кого судија на претходна
Во моментот на гласањето доцна во сабота навечер не беше приустен пратеникот Агим Шаќири од ДУИ, односно од владејачкото мнозинство - Трајко Вељаноски (архивска фотографија Ѓ. Личовски) Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања
ИЗлатна Бубамара на популарностаназдрави за 95 годиниСКОПСКО. На препознатлив и уникатен начин, организаторот Ranko Petrovik ја честиташе годишнината и потсети зошто#СКОПСКОе неизбежен дел од сите наши значајни моменти. На честитките возврати и
Донацијата се совпадна со 25 годишнината од воспоставување дипломатски односи. Договорите за грант ги потпиша амбасадорката Кеико Ханеда со министрите за здравство, образование и за локална самоуправа - (Фото: СДК.МК) Јапонија додели грант
За жал морам да констатирам дека политичките игри и препукувања помеѓу премиерот Заев и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, влијаат негативно на меѓународниот углед на нашата земја.За време на мојот разговор со ко-претседате
Мактел: Професоре, ваша реакција на именување на екс амбасадорот во Македонија, Филип Рикер за нов помошник државен секретар за Европа и Азија, практично на местото на Вес Мичел кој се повлече од приватни причини: Пендаровски: Филип Рикер е еден о

(ВИДЕО) Премиерот Заев: Цела држава тагува, сочувствуваме со семејствата за загубите, мобилизирани се сите капацитети за помош

Повеќе

Мицкоски: Нашите молитви се со семејствата на настраданите, ВМРО-ДПМНЕ стои на располагање да помогне

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил изрази сочувство за загинатите во сообрќајната несреќа што се случи попладнево на...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: МАКТЕЛ ДОЗНАВА ДЕКА ПРИЧИНА ЗА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА НАЈВЕРОЈАТНО БИЛА ПУКНАТА ГУМА

Од сигурни извори кои се запознаени со случајот, Мактел дознава дека најверојатно причина за катастрофалната автобуска несреќа во која загинаа 14 Го...

Повеќе

ЉУБЧО ЈА ОСУДИ ПОСТАПКАТА НА ВАНКОВСКА, ИСПРАТИ СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВАТА НА НАСТРАДАНИТЕ И ИМ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА СИТЕ ШТО ПОМОГНАЛЕ НА НАСТРАДАНИТЕ

ВМРО-Народна партија упатува искрено сочувство до семејствата на загинатите патници. – „Во овие тешки моменти како за нивните роднини и...

Повеќе

ГРУЈО ОТКРИ ЗОШТО ЈА УНИШТИЛЕ ОПРЕМАТА ЗА ПРИСЛУШКУВАЊЕ ОД ДБК, НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА КОЛКУ СЕ РАСИПАНИ ОВИЕ ЛУДАЦИ

- Снимките од прислушкувањето се копии, не може да се споредат со оригиналите затоа што опремата е уништена, затоа тие се навалидни и не требаше да ...

Повеќе

Утре и задутре ден на жалост во Македонија, почина уште едно лице, бројката на загинати се искачи на 14

Владата на вечерашната вонредна седница донесе одлука 14 и 15 февруари да бидат прогласени за ден на жалост поради загинатите во сообраќајната нес...

Повеќе

ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА СПЛОТЕНА, СИТЕ ПОМАГААТ: КОЛИ ЗА БРЗА ПОМОШ ПРАТИЛЕ И ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ СИСТИНА И ПРОМЕДИКА А И КЛИНИЧКИТЕ ЦЕНТРИ ОД ТЕТОВО, ГОСТИВАР И КУМАНОВО!

Zlate Mehmedovic 1 hr· Голема трагедија, сочувство за најблиските на настраданите во сообраќајната несреќа кај Лакарци....

Повеќе

(ВИДЕО) ГРУЈО ОТКРИ ПИКАНТЕРИЈА ОД ПРЕГОВОРИТЕ ВО ПРЖИНО: Али Ахмети и Мендух Тачи ме уценија, ако не го прифатам СЈО ќе направат веднаш влада со СДСМ и тие ќе го направат самите без ВМРО ДПМНЕ, морав да прифатам!

Повеќе

МИСТЕРИЈА - ШТО ЈА ПРЕДИЗВИКА СТРАШНАТА НЕСРЕЌА: Возачот на полицијата и изјавил дека не се сеќава како дошло до несреќата?!

Се уште не се познати причините за тешката сообраќајна несреќа која вечерва се случи на автопатот Скопје-Тетово и однесе во смрт 13 патници. Ав...

Повеќе

Потресно сведоштво: Откако ми се јави на мобилен, отидов и сам го извадив син ми од автобусот и го донесов на Клиника, беше ужасно

Сам го извадив син ми од автобусот. Ми се јави на мобилен, само рече: „Не знам што се случи, имавме несреќа“. Веднаш тргнав од Гостивар ...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ГИ ОТКАЖА СИТЕ ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ ЗА УТРЕ, ЗАКАЖАНА ВОНРЕДНА ВЛАДИНА СЕДНИЦА ВЕЧЕРВА ЗА КООРДИНАЦИЈА НА СИТЕ ИНСТИТУЦИИ КАКО ДА СЕ ПОМОГНЕ НА РАНЕТИТЕ И НА ФАМИЛИИТЕ НА ЗАГИНАТИТЕ

[Откажување] Премиерот Заев, вицепремиерот Анѓушев и министерот Николовски во посета на тиквешкиот регион по повод одбележување на Св. Трифун Почит...

Повеќе

МЕЃУ ЗАГИНАТИТЕ ВО СТРАШНАТА НЕСРЕЌА ВО ТЕТОВСКО Е И СИНОТ НА ПРАТЕНИКОТ НА СДСМ ОД ТЕТОВО, БЛАГОЈЧЕ ТРПЕСКИ!

Во текот на ноќта местото на несреќата ќе биде обезбедено, а увидот и извлекувањето на автобусот ќе продолжи во текот на утрешниот ден. (Фото: СДК.М...

Повеќе

(ВИДЕО) ОБЈАВЕНА Е ЛИСТАТА НА 30-ТЕ ПОВРЕДЕНИ, ПОЛА СЕ МАКЕДОНЦИ, ПОЛА СЕ АЛБАНЦИ, ПОВЕЌЕТО СЕ ВО ДОБРА СОСТОЈБА!

Од починатите 4 се мажи и една жена. Додека се читаа повредените роднините плачеа не знаејќи дали нивните се живи или мртви, страшно! Во ГОБ &bdquo...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН СКАНДАЛ СО НЕПОТИЗАМ НА ВЛАСТА: Вработен синот на пратеничката на СДСМ од Радовиш, Милева – Ѓорѓиева, како инспектор за јавна безбедност во МВР без огласување на јавен оглас?

13 февруари 2019 Почитувани, Стана всушност секојдневие за пратеничката на СДСМ Мира Стојчевска, инаку меѓу народот позната како Мира ...

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) СВЕДОЧЕЊЕ НА ЕДЕН ОД СПАСУВАЧИТЕ ОД СЕЛО ЛЕСКАРЦИ: Меѓу загинатите и повредените има и Македонци и Албанци, на сите им помагавме да спасат жива глава, да не беа двата багери од Желино и Бојане, ќе имаше многу повеќе мртви!

Жителите од село Ласкарци веднаш почнале да помагаат но најголема помош дале газдите на ГОЛЕТ ТРАНС од село Желино кои пратиле багер, и стасал ушт...

Повеќе