Одберете локација на пристап

Сакам вака јавно, без разлика дали ќе стигне до нив, да им се заблагодарам на Груевски и Мијалков за тоа што сепак не ја преминаа црвената линија и не го послушаа советот на Мирка Велиновски и Миленко Неделковски кои две - три години ги убедуваа јавн
Никола Груевски е лицето, името и презимето на целокупното криминално зло што 11 години ја уништуваше Република Македонија. Македонија и многу нејзини генерации, пред се млади, преспскапо ја чинеше криминалното владеење на режимот на Никола Груевс
Сашо Мијалков повеќе не е член на ВМРО-ДПМНЕ, не сме запознаени со деталите и причините за неговото приведување. Раководството на партијата подолго време нема комуникација со Мијалков, вели портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовскиза ТВ21. Опозици
Според извори на Либертас од луѓе блиски на екс првиот човек на УБК, братучедот на побегнатиот Никола Груевски, од пред извесно време поседувал лична карта со адреса на хотелот Мериот. Хотелот за претходно се веруваше дека е сопственос
sometimes puppies need to relax too. pic.twitter.com/AuGhGksXxd — puppie🐕 (@activepuppie) November 20, 2018
Универзитетскиот професор и прв шеф на македонската дипломатија, Денко Малески, кој во последно време се спомнува повторно како можен адут на СДСМ за престојаните претседателски избори, изјави дека не знае дали владејачките партии би можеле да изгр
Сашо Мијалков во затворот Шутка е сместен во обична ќелија со други притворени лица кои не се поврзани со ниеден од предметите на СЈО. „Обвинетото лице Сашо Мијалков не е сместен во хашките ќелии, како што ги нарекувате. Тој е смес
1 ТВ јавува дека само неколку минути пред да биде уапсен, во гаражите на хотел Мериот влегле неколку возила на амбасадата на Унгарија што ги испаничило СЈО па веднаш побарале упат за притвор по брза постапка за началникот. Многу бргу хотелот бил о

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ НА КАНАЛ 5: Груевски не треба да ги скара Македонија и Унгарија, правда мора да има, ниту една земја не смее да го штити криминалот во Македонија!

Повеќе

ДЕМАНТ ОД ГРАД СКОПЈЕ: УРКО НЕ СМЕ ГО НАГРАДИЛЕ НИЕ, ТУКУ СОЈУЗ НА СПОРТОВИ КОИ НЕМААТ ВРСКА СО НАС

СООПШТЕНИЕ Скопје,13.11.2018 година РЕАКЦИЈА – ДООБЈАСНУВАЊЕ ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ НА СПОРТСКИ НАГРАДИ „13 НОЕМВРИ“ Град Скопје сака да...

Повеќе

ВЛАДАТА ГО ПОВИКА УНГАРСКИОТ АМБАСАДОР, ЛАСЛО ДУКС НА РЕФЕРИРАЊЕ ЗА БАРАЊЕТО АЗИЛ НА ГРУЕВСКИ ВО УНГАРИЈА!

Повеќе

Откако ми помина првиот бран лутина и бес, некако ми е мило што копилето избегало!

Затоа што ако не избегаше, ако се појавеше доброволно така очајно поразено скршено сам со жена му и децата пред тоа портата во Шутка, ќе ме фатеше жал...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: СЕ ПОЈАВИ ФОТКА ОД МОМЕНТОТ КОГА ГРУЈО ЈЕ ПРЕМИНАЛ ГРАНИЦАТА!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ГРУЈО НА ТЕЛМА ПРЕД ДВЕ ГОДИНИ: ЈАС НИКОГАШ НЕ СУМ БЕГАЛ И НЕМА ДА БЕГАМ!

Тој никогаш не бегал. Освен од правдата кај другар му Орбан. pic.twitter.com/sJqUMtKYZ4 — Seir MK (@Seir_mk) November 13, 2018

Повеќе

БОМБА НА МИЛЕНКО, ЈА ОТКРИ ЦЕЛАТА ОПЕРАЦИЈА НА ИЗВЛЕКУВАЊЕ НА ГРУЈО ОД СКОПЈЕ ЗА БУДИМПЕШТА: Со помош на Стевчо Јакимовски и Иван Стоиљковиќ, избегал преку див граничен премин со Србија, од таму со помош на агенти на Вучиќ поминал низ Србија во Унгарија!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) По повод 13 роденден, Рамсторе Македонија заедно со Црвен Крст Македонија организираше крводарителска акција под мотото „Рециклирај се, Дарувај Крв„

Повеќе

РУШИМЕ РЕКОРДИ: ПОРТАЛОТ МАКТЕЛ.МК ВЧЕРА ИМАШЕ 19 ИЛЈАДИ ЧИТАТЕЛИ КОИ КЛИКНАА 85 ИЛЈАДИ СТОРИИ

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕД САМО НЕКОЛКУ МЕСЕЦИ, ГРУЈО: Какво бегање, ја планирам пак да бидам премиер!!!

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Испишуваме историја во македонското јавно здравство, за првпат во Македонија направивме трансплантација на матични клетки од несроден донор

Венко Филипче Yesterday at 12:03 PM· За првпат во Македонија направивме трансплантација на матични клетки од ...

Повеќе

ЈАНИ, ПЕТРЕ, ЕВЕ ДОБРИ ПРЕДЛОЗИ - Со цел да се намали загадувањето на воздухот во градовите, ДОМ предлага серија итни мерки: Намалување на ДДВ-то за парно греење од 18 на 5 посто, воведување повластена месечна карта за ЈСП во зимските месеци, дуплирање на цената за паркингот во центарот на Скопје...

Соопштение ДОМ: Итни мерки против загадувањето на воздухот Со цел да се намали загадувањето на воздухот во градовите, ДОМ предлага серија итни м...

Повеќе

НИКОЛАС КЕЈЏ Е СПРЕМЕН, САМО НЕГО НИКАДЕ ГО НЕМА!

Повеќе

БЕСКРАЈНО БЛАГОДАРАМ: 13 НОЕМВРИ 1944 МАКЕДОНСКА ВОЈСКА СО ПОМОШ НА БУГАРСЈАТА ВОЈСКА ГО ОСЛОБОДУВА СКОПЈЕ!!!

Страцинско-Кумановската операцияе настъпателна операция на българската армия по време на участието наБългария във Втората световна войнасрещу войски...

Повеќе

СПАСОВСКИ: Виновни за бегството на Груевски се судиите, не може да се суди притвор за кражба на тегли ајвар, а ваму за тешки криминалци на кои им се запретува затвор од 20 години да шетаат на слобода!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски не чувствува одговорност за бегството на осудениот експремиер Никола Груевски, кого полицијата од вч...

Повеќе