Одберете локација на пристап

Лидероот на десничарската радикална партија Лига, Салвини успеа да ја сруши владата. Неговите министри се повлекоа од владата и тој побара предвремени избори. Конте си поднесе оставка и со тоа владата падна. Според многумина ова беше најдесничарс
Бектеши: Убедени сме дека Косово во најкраток можен рок ќе ги обезбеди потребните услови за да се овозможи увоз на икра и подмладок во Северна Македонија Скопје, 20.08.2019 До крајот на неделата Агенцијата за храна и ветеринарство на Косово треба
- Уште е рано да се зборува на темата, засега само изразивме спремност да учествуваме во нуклеарната централа Белене во Бугарија. Причината е што земјава има стратешки недостаток на електрична енергија, особено ако земеме во предвид дека се трошат
Специјалистите по семејна медицина од денеска можат да почнат постапка за трансформација на своите ординации по општа медицина во ординации по семејна медицина, соопшти Министерството за здравство. Со ова, наведуваат во соопштението, се финализира
- Дивите свињи се преносители на Африканска Чума од Бугарија и Србија кон нашата земја, затоа апел до сите ловни друштва да излезат на терен и во следните 10 дена да ги истребат пола од сите диви свињи, ако не успеат, АРМ ќе настапи на терен и ќе ј
Наместо да оди на одмор, активистот за правата на ЛГБТ заедницата, Беким Асани парите за планираниот одмор ги даде на студент да запише семестар на факултет и да заврши други обврски. Асани информираше дека пред десетина дена починал неговио
Фактот што денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева влезе на распит за истрагата за „Рекет“, заедно со адвокат, го проблематизираат голем број на адвокати, кои повикувајќи се на својата пракса, велат дека досега не им било д
Некаков прес пред бараките на Град Скопје во јануари годинава, тоа е последната партиска активност на партијата ГРОМ. Некаде тој период односно еден -два месеци подоцна во домашен притвор замина и лидерот на партијата, екс градоначалникот на Карпо
Локализирани се 70 проценти од пожарот кај скопското село Љубин, што избувна на потегот кон село Рашче во Општина Сарај, а во неговото гаснење е вклучен и авион на Дирекцијата за заштита и спасување. Со пожарот е зафатена голема површина со сува т

БОМБА НА ТЕВДОВСКИ: ЕУ ни даде 50 милиона евра донација за старт на два нови автопати!!!

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) ќе влезе во финансирање на изградбата на автопатите Скопје-Блаце и Кичево-Гостивар, односно првата ...

Повеќе

Халил Кастрати – косовскиот хуманитарец, гради 100 нови куќи за 100 семејства и храни 400 семејства за РАМАЗАН

Халил Кастрати познат како косовскиот хуманитарец продолжува со неговата хумана мисија и за време на светиот месец Рамазан. Тој на својот...

Повеќе

Заев по повод 50 години македонска програма на Дојче Веле: Дојче веле на македонски е еден од најкредибилните извори на информирање

„Дојче Веле, со својата Програма на македонски јазик, продолжува да биде мост на соработка меѓу Северна Македонија и Германија, да ги подд...

Повеќе

(ВИДЕО) СЕ РАКУВАА ВУЧИЌ И ТАЧИ, КО ДА ГИ ТЕРАШ ХИТЛЕР И ЧЕРЧИЛ ДА СЕ РАКУВААТ

На самитот на лидери на држави во Тирана кој го организираат Словенија и Хрватска, беа присутни претседателите на сите балкански држави освен нашата...

Повеќе

МНОГУ ИНТЕРЕСНА ИДЕЈА: Дрво за секое дете во Скопје - на новиот дрворед на кеј поставени плочки со имиња на новороденчињата

Екипите на Град Скопје почнаа да поставуваат плочки со имињата на новородените деца на дрвјата во градските дрвореди, во рамки на пр...

Повеќе

КАМПАЊАТА ГО ИЗМОРИ: ЗАЕВ ОДИ 4 ДЕНА НА ОДМОР ПРЕД ДА ПОЧНЕ ОПЕРАЦИЈАТА МЕТЛА

Дури и Заев може да се измори. По еден месец брутална кампања за претседател, по посетите на Берлин, Брисел, Сараево, по пречекот на папата, премиер...

Повеќе

МАРГАРИН - МИТОВИ И ВИСТИНИ

Приказната за маргаринот почнува од пред два века, кога Наполеон III понудил награда за откривање на поевтина варијанта на путерот, наменет за војск...

Повеќе

ЗАЕВ КОНЕЧНО ОТКРИ КАКО ЌЕ СЕ ОДВИВА ОПЕРАЦИЈА МЕТЛА!

Граѓаните ни испратија прецизна порака. Ќе ги корегираме нашите слабости, рече премиерот Зоран Заев, прогласувајќи ја победата на СДСМ на претседате...

Повеќе

МЕТЛАТА ПРВО ЗАИГРА ЗА НАРКОДИЛЕРИТЕ: МВР ноќеска спроведе голема акција против трговија со дрога во Скопје

Во моментов се спроведува голема акција на полициските сили против трговија со дрога во Скопје и околината, пренесеТВ24. Операцијата се одвива во С...

Повеќе

(Видео) Јанева: Желба ни е да добиеме уште еден мандат

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, со дипломатски одговор пристапи кон новинарско прашање во врска со тоа дали се подг...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ОБВИНИТЕЛКАТА РУСКОВСКА: Имаме доволно докази да тврдиме дека Груевски е главниот нарачател и организатор на насилствата на 27-ми април!

Повеќе

(ВИДЕО) ВМРО ДПМНЕ СО ТЕШКИ ОБВИНУВАЊА ДО ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ КОЧО АНЃУШЕВ: Владата му го продолжила рокот за изградба на 3 хидроцентрали, антикорупциска отвори истрага!!

Повеќе

БОМБА НА САШО ОРДАНОВСКИ: Операцијата МЕТЛА ќе му нанесе повеќе штета отколку корист на Зоран Заев

Ордановски се сомнева дека операцијата МЕТЛА ќе биде успешна и корисна за Заев и СДСМ, туку ќе нанесе само штета, без разлика кој да биде сменет. Л...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев по повод 9 Мај - Ден на победа над фашизмот и Ден на Европа: Горди сме на изборот за европска иднина и упатуваме порака до нашите пријатели од ЕУ – Доаѓаме дома!

Повеќе

МИЛА ЦАРОВСКА: Ги повикуваме пратениците во Собранието да ја гласаат социјалната реформа, со која им помагаме на нашите најранливи граѓани

Mila Carovska‏Verified account@mila_carovska13h13 hours ago Честит Ден на Европа! Денеска ја славиме победата над фашизмот, ги утврдуваме вре...

Повеќе