Одберете локација на пристап

НОЌНО РАБОТЕЊЕ СО ЗАСИЛЕНО ТЕМПО НА БУЛЕВАРОТ КОЧО РАЦИН Со засилено темпо се извршуваат градежните работи од проектот за реконструкцијата на булеварот Кочо Рацин, на потегот од булеварот Кузман Јосифовски Питу до улицата Свети Кирил и Методиј во
Јас како пратеник деновиве ги следам работите околу настанот наречен ,,РЕКЕТ,, и не можам да ги разберам коментарите што се пишуваат деновиве. Никој не поставува прашање кој е Режисер и како Италјанците дојдоа до ова видео, тоа треба да се ист
Зоран Милошески „Заев не е светец, уште помалку е безгрешен. Како што, впрочем, не е никој од нас. Но, ставањето равенство помеѓу него и клептоманот и мизантроп Груевски, е неиздржано и бесмислено. Оти тие двајца се
Интересен феномен. Со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок, напиша обвинителката Ленче Ристовска на својот Фејсбук профил, не назначувајќи дали статусот е посветен некому.
CRUISE SHIPS EMPLOYMENT with KouzonThe possibility for working at Royal Caribbean Cruises Line, Celebrity Cruises, Norwegian Cruises Line, MSC Cruises, Viking Ocean Line and many, many more is now much closer to you!If you have ever dream about hav

(ВИДЕО) Vip Бизнис - Ваш вистински бизнис партнер, кој ги разбира Вашите потреби и Ви помага да ги остварите Вашите цели!

Vip Бизнис - Ваш вистински бизнис партнер, кој ги разбира Вашите потреби и Ви помага да ги остварите Вашите цели!Добијте брз и стабилен интернет за ...

Повеќе

Сите пратеници и министри и лидери на партии од владејачко мнозинство треба да ја знаат листава на памет или пак нека си ја испринтаат на еден лист и нека си ја носат со себе во парламент или на тв дебати:

Чагатај Кабло од Турција во ТИРЗ Скопје 1 (автомобилска индустрија за електрични инсталации со 100-тина вработени во моментов) ВИ...

Повеќе

Премиерот Заев на средба со Заменикот асистент секретар за Европа и Евро Азија, Палмер: Со демократските, фер и кристално чисти претседателски избори нашата земја покажа дека е зрела демократија во која граѓаните се за едно општество за сите

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев во пресрет на отворањето на Генералното Собрание на ЕБОР во Сараево, БИХ оствар...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО - АНГЕЛКА ПЕЕВА: Малкумина знаат дека Бранко Црвенковски, Ѓорѓе Иванов, Оливера Трајковска, Радмила Шеќеринска, Никола Младенов и јас бевме заедно во партија која се викаше Млада Демократска Странка!

Повеќе

(ВИДЕО) Порака за Рамазан од поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи

Поглаварот на Исламската верска заедница, Сулејман Реџепи ги повика верниците муслимани месецот на пост да го поминат согласно учењата на Куранот, г...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Општина Прилеп го одбележа 9-Мај, Денот на победата на фашизмот и Денот на Европа

Со положување свежо цвеќе на Могилата на непобедените во Паркот на револуцијата, Општина Прилеп ги одбележа 74 годишнината од победата над фашизмо...

Повеќе

ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: Ако сакаме да го победиме криминалот во земјава, мора да им ги покачиме платите на полицајците, инспекторите, обвинителите и судиите, инаку црно ни се пишува!

- Бизнисот со дрогата и другите криминални гранки се области каде што се вртат стотици милиони евра годишно и ако сакате да имате ефективна борба пр...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: Во време на ВМРО ДПМНЕ на власт, бизнисот со дрога и транзитот беше организиран од врвот на МВР!

Повеќе

МАНЧЕВСКИ: По поднесениот демант со конкретни докази од моја страна, ДКСК ќе ја прекине постапката што ја покрена

Damjan Manchevski По поднесениот демант со конкретни докази од моја страна, ДКСК ќе ја прекине постапката што ја покрена ...

Повеќе

СУГАРЕВСКИ: ЈП за државни патишта заврши со реконструкција на 10 км од регионалниот пат Куманово - Свети Николе

Повеќе

ЗАЕВ: Го решивме случајот на 10.000 стечајци од целата држава. Oбезбедивме финансиско обесштетување на жртвите на транзицијата

Повеќе

МИЛЕНКО ДЕНЕСКА НА СУД: ЈА НЕ ПРИЗНАЈЕМ ОВАЈ СУД!

На ѓубрето му се суди за говор на омраза.Според обвинителот Александар Марковски најексплицитниот дел од текстот кој го напишал Неделк...

Повеќе

Владина делегација на студиска посета во Лондон за размена на искуства за работењето на институциите

Процесите и практикитеза планирање и воспоставување клучни индикатори за успешност во секторските институции,отчетноста во институции од ист сектор ...

Повеќе

Еуроимпекс ќе земе учество на Avto Plus Street Show во Скопје, со двата брендови Automobiles Peugeot и Toyo Tires

Со големо задоволствосакаме да ве известимедекаЕуроимпексќе земе учество на Avto Plus Street Show во Скопје, со двата брендови Automobiles Peugeot и...

Повеќе

Студентите од ФЕИТ повторно добиваат меѓународно признание

Проектот „Концепт за напреден систем за домување на возрасни лица“ на студентите Катерина Билбилоска, Милан Јанковски, Матеј Пунтевски и...

Повеќе