Одберете локација на пристап

А у меџу времену во Ресен... pic.twitter.com/zSNRyBgsTl — Ким Јонг-ун (@kim_jong_glaven) February 23, 2019
21.02.2019 ... 19:15 “Е ова го немаше ни во режимот на Груевски. Линч во притвор!“ 21.02.2019 ... 22:07 “Независна комисија да ги истражи двете тепања во затворот Шутка!“ 22.02.2019 ... “Е мои бедни апологети, поарно
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 17 март во Охрид треба да го одржи своето изборно Собрание на кое единствен кандидат е актуелниот вршител на должноста, Мухамед Сејдини, но државата нема да дозволи да се одржи такво Собрание, најави
Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања со четири гласа „за“ и четири гласа „против“ не изгласа да му предложи на Собранието да му се симне пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, за кого судија на претходна
Во моментот на гласањето доцна во сабота навечер не беше приустен пратеникот Агим Шаќири од ДУИ, односно од владејачкото мнозинство - Трајко Вељаноски (архивска фотографија Ѓ. Личовски) Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања
ИЗлатна Бубамара на популарностаназдрави за 95 годиниСКОПСКО. На препознатлив и уникатен начин, организаторот Ranko Petrovik ја честиташе годишнината и потсети зошто#СКОПСКОе неизбежен дел од сите наши значајни моменти. На честитките возврати и
Донацијата се совпадна со 25 годишнината од воспоставување дипломатски односи. Договорите за грант ги потпиша амбасадорката Кеико Ханеда со министрите за здравство, образование и за локална самоуправа - (Фото: СДК.МК) Јапонија додели грант
За жал морам да констатирам дека политичките игри и препукувања помеѓу премиерот Заев и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, влијаат негативно на меѓународниот углед на нашата земја.За време на мојот разговор со ко-претседате
Мактел: Професоре, ваша реакција на именување на екс амбасадорот во Македонија, Филип Рикер за нов помошник државен секретар за Европа и Азија, практично на местото на Вес Мичел кој се повлече од приватни причини: Пендаровски: Филип Рикер е еден о

(ВИДЕО) Владина делегација на комеморативната седница во Општина Врапчиште за загинатите од вчерашната сообраќајна несреќа: Сочувствуваме со болката во оваа голема трагедија за целата наша држава, ќе ги поддржиме сите семејства на загинатите сограѓани

Повеќе

Потресно сведоштво на патник кое навестува пукната гума: Прво почна да се тресе цел автобус, па се блокираше воланот, заедно го вртевме со возачот, но не успеавме

Воланот на автобусот се блокирал, а некој од патниците се обидувал да му помогне да го задржи правецот, дознава24 Инфоод местото на несреќата. ...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев на Комеморативна седница до семејствата на загинатите: Ве уверувам дека нема да ве оставиме сами, ќе сториме сé, да ги расветлиме причините за трагичната несреќа

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Се продаваат & изнајмуваат ексклузивни, комплетно опремени апартмани од 84 m ² во вила Адора на 3 минути возење од строгиот центар на Скопје, во елитната, чиста и мирна населба Црниче

Adora Engineering / Адора Инженеринг Скопје Се продаваат или изнајмуваат комплетно опремени апартмани од 84 m ² во вила Адора на 3 минути во...

Повеќе

(ВИДЕО) РАДМИЛА ОД БРИСЕЛ: МОЕ СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВАТА НА НАСТРАДАНИТЕ И ПРЕНЕСУВАМ ПОРАКИ СО СОЧУВСТВО ОД ШЕФОТ НА НАТО СТОЛТЕНБЕРГ, ОД ХАН И МОГЕРИНИ И ОД МИНИСТРИТЕ ЗА ОДБРАНА НА САД, ГЕРМАНИЈА, БРИТАНИЈА И ОСТАНАТИТЕ ЗЕМЈИ ЧЛЕНКИ!

Да го изразам моето сочувство до семејствата на сите кои загинаа во автобуската несреќа и брзо опоравување на оние кои се опоравуваат. И овде, сите ...

Повеќе

ЕДЕН ОД ТРАГИЧНО ЗАГИНАТИТЕ БИЛ ПОЗНАНИК И ГОЛЕМ ФАН НА ЈЕЛЕНА КРЛЕУША, ТАА ИСКАЖА СОЧУВСТВО ДО НЕГОВОТО СЕМЕЈСТВО!

Повеќе

Обвинителство: Возачот на автобусот не бил пијан, ќе се утврдува дали зборувал на мобилен, возилото се испитува од инженери на Машински Факултет, било регистрирано пред еден месец!

Од Основното јавно обвинителство информираат дека е заврашен увидот на местото каде што вчера се случи тешката сообраќајна несреќа на патот Скопје-Т...

Повеќе

Не заборавајте СИТЕ ЗАЕДНО СМЕ ВО ИСТ АВТОБУС, ДА СИ ПОМАГАМЕ, ДА СЕ ПОЧИТУВАМЕ!

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ЗАВИЕНА ВО ЦРНО: Познати имињата на загинатите во автобуската несреќа

Зоран Давидоски, Јовица Трпевски, Ајден Исмаили, Реметула Абдурахими, Онур Садику, Бобан Аврамоски, Бесим Камбери, Есад Емрули, Трпана Ј...

Повеќе

ЗАЕВ: МЕЃУ ПОВРЕДЕНИТЕ Е И ПОРТПАРОЛКАТА НА ЕВН!

- Меѓу повредените е и портпаролката на ЕВН, таа е тука во градската болница осми септември и ве поздрави сите вас новинарите, нејзините колеги. За...

Повеќе

ЏОРЏ СОРОС: ЕВРОПО, РАЗБУДИ СЕ!

Europe, Please Wake UpBy: George SorosFebruary 11, 2019Project SyndicateMUNICH – Europe is sleepwalking into oblivion, and the people of Europ...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев со Владини претставници во посета на повредените згрижени во „8 Септември“: Ја споделуваме тагата што ја чувствува јавноста, даваме поддршка за повредените, тука сме да помогнеме, благодарност на сите што помогнаа

Повеќе

Иронија е што Ванковска е професорка на УКИМ по мировни студии и што требаше да го води РЕКОМ, организација за помирување на етничките групи после војната 2001-ва?!?!

Една од најголемите неправди во земјава е изборот за тоа кој може да предава на факултет, особено УКИМ. Уште кога бев студент пред 20 години се чудев...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОФЕРОТ НА АВТОБУСОТ ИСПАДНАЛ ПРВ ОТКАКО ПОЧНАЛ АВТОБУСОТ ДА СЕ ТРКАЛА ПО УДОЛНИЦАТА!

Линк до видеото кое го објави порталот ЛАЈМ, овде.

Повеќе

ИВАНОВ: ДА ИМ ПОМОГНЕМЕ НА СЕМЕЈСТВАТА НА ЗАГИНАТИТЕ И ПОВРЕДЕНИТЕ!

- Да им помогнеме на семејствата на загинатите и повредените. Ова нека биде поука за сите што управуваат со возила во кои има многу патници да внима...

Повеќе