Одберете локација на пристап

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* реклами ------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами ----------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------------------
* реклами ------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами --------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------

БОМБА НА ЉУБЉАНСКИОТ ИНСТИТУТ ИФИМЕС: Аферата РЕКЕТ е разузнавачка операција дел од 50 милиони евра вредна кампања за рушење на владата на Заев!!!

Актуелните случувања во Северна Македонија се последица на сеопфатна, планирана, координирана, темелна и вешто подготвена разузнавачка акција на над...

Повеќе

ЏАБИР ДЕРАЛА: Драмата во село Волино, Дебарца, комична селска приказна за третолигашка, меѓуселска тепачка, со мирис на ракија и пиво од „пред кооперација“, од каде што продолжува „светата“ битка на „куририте“

пишува:ЏАБИР ДЕРАЛА Други соодветни наслови: Борбата за вистината тргнува од Волино… Или: Сите сме Волино… Или: Волино во нашите срца...

Повеќе

ОВА Е НОВАТА ВЛАДА НА ЕУ, ЈОХАНЕС ХАН ОСТАНУВА КОМЕСАР НО СЕГА ЗА БУЏЕТ И АДМИНИСТРАЦИЈА

Повеќе

МИЛЕНКО САМ ВО ЕМИСИЈА СИ ПРИЗНА ДЕКА ГО ФИНАНСИРА МОСКВА: Од време на време земам пари поради некои изработени новинарски проекти во Русија?!?!

- Од време на време изработувам новинарски проекти во Русија и за тоа земам пари! Ова во својата емисија го призна Миленко. Какви се тие новинарски...

Повеќе

ОВОЈ Е ЦАР, ОВА НЕ Е ВИЦ: МИЛЕНКО ПРОТИВ КЛЕТИТЕ АМЕРИКАНЦИ КОИ САКАЛЕ ДА ЈА УНИШТАТ МАКЕДОЊА ЌЕ СЕ БОРЕЛ НА ФЕЈСБУК И ТВИТЕР!

- Против клетите Американци кои владеат со Македонија и сакаат да ја уништат ќе се борам партизански и комитски - НА ФЕЈСБУК И ТВИТЕР!!! Миленко Не...

Повеќе

МЕРСИ ФРАНС: Во чест на Македонија е разгорен вечниот оган во Париз

Во Париз, во чест на Денот на независноста на Македонија – 8 Септември, вчера беше организирана церемонијата на „Разгорување на вечниот ...

Повеќе

КИРАЦ РАСПАЛИ ПО СУЕТНАТА БУДАЛА: Како што фотката на Геро со Мицко не го прави газда на неговите хидроцентрали, така и мојата фотка со Боки не ме прави дел од неговите активности...

- Фотката со некого не те прави дел од неговите гревови, па така фотка со Мицко не те прави газда на неговите хидроцентрали нити пак фотка со Боки т...

Повеќе

СТЕВО ГИ ПРИМИ АКРЕДИТАЦИИТЕ НА НОВИОТ КИНЕСКИ АМБАСАДОР: Добредојде амбасадоре Џанг Ѕуо

Stevo Pendarovski Традиционалното пријателство меѓу Северна Македонија и Кина е длабоко. Добредојде амбасадоре Џанг Ѕуо. Ја...

Повеќе

СМРДИ НА ДИЈАРЕА ВО МАЛА РЕЧИЦА, ДУИ ВО ПАНИКА: Абе нели СЈО требаше да умре со се предметите, што е сега ова, од каде ви текна сега ЈО да ги презема предметите, па не беше тоа планот?!

ДУИ смета дека законитоста на одлуката на Републичкото Јавно обивинителство за преземање на предметите од Специјалното Јавно обвинителство е под зна...

Повеќе

БРАВО: Tермини за магнетна резонанца во Поликлиника Чаир ќе има до 23 часот!

Покрај реновираниот делот за вакцинација, има една просторија која е опремена со играчки, а целосно се реновирани просториите каде се врши апликациј...

Повеќе

АНТИ ЛГБТ ВИЦ НА ДЕНОТ, СЕ МОЛИ ЛГБТ ЗАЕДНИЦАТА ДА ГО ПРИФАТИ ХУМОРОТ БЕЗ ПАДАВИЧЕЊЕ

Повеќе

ТЕШКО ЌЕ СЕ НАВИКНАТ НЕКОИ ТАТИНИ СИНОВИ НА НОВОТО ВРЕМЕ: Синот на Мијалков се обидел да избега од сообраќајната полиција, за кратко бил фатен!

Синот на Сашо Мијалков завчера не застанал на сообраќајната полиција во Скопје, но по интервенција на полицијата бил стигнат и запрен, дознава Цента...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗА ДА ПОКАЖЕ ДЕКА Е НАРОДЕН ЧОВЕК И ДЕКА ВО МАКЕДОНИЈА ВЛАДЕЕ ХУНТА, МИЛЕНКО ПРВАТА ЕМИСИЈА ЈА ПОЧНА НА МОТОР ОД 30 000 ЕВРА И ВО БАЗЕНОТ НА ВИКЕНДИЦАТА НА ПАНДОВ ВРЕДНА 1 МИЛИОН ЕВРА!

Се гледа дека веќе Мартин Протиѓер не е во белиот дворец и не ги командува ТРУПИТЕ ВМРОВСКИ! Ова немаше шанса да се деси ако он ги влечеше конците....

Повеќе

ГАДОВИ, БАГРА ВМРОВСКА, 100 ГОДИНИ ДА ЖИВЕАТ ВО КАНАДА И АМЕРИКА ПАК ЌЕ СИ ОСТАНАТ СО УМОТ ВО ЗРЗЕ: Иселеници запалија макети од Заев и Шекеринска во Мелбурн, СДСМ го обвини ДПМНЕ дека сее насилство

Веејќи знамиња со сонцето од Вергина и скандирајќи „Никогаш Северна, само Македонија“, десетици иселеници од Македонија оддржаа протест ...

Повеќе

(ВИДЕО) КИРАЦОВСКИ ЗА РАДИО КАНАЛ 77: Медиската хајка со лажни вести нанесе голема штета врз недолжни луѓе вклучувајќи ме и мене, но тоа е дел од политиката и бев спремен на вакви работи!

Повеќе