Одберете локација на пристап

„Трагикомично“ видео:Гога Фришопова: Јас да имам некаква врска со транзицијата? Ма, скраја да е :) pic.twitter.com/S6RhzzrQh4 — Seir MK (@Seir_mk) April 24, 2019
На денешната граѓанска трибина во Велес Заев зборуваше за придобивките од Преспанскиот договор кој како што посочи ги отвори вратите за перспективна иднина на државата и рече дека противкандидатката на Пендаровски е против Преспанскиот договор и ги
Uuu kakov shok 😂😝 pic.twitter.com/GEN8yCK6uv — Furkan Saliu (@FurkanSaliu) April 25, 2019
Од вработени во МТВ дознаваме дека денешниот тв дуел меѓу Пендаровски и Сиљановска бил најбрутален досега. Стево распалил со се што располага, Сиљаница не знаела каде да бега. Било вистински масакар! Дуелот ќе се емитува вечерва во 21.0 ќе се ем
Јас се уште тврдам дека проблемот со СДСМ и слабиот резултат на изборите се должи на тоа што во земјава сеуште има последици од 12-годишнатс грујова безмилосна пропаганда! Како што во Чернобил сега нема живот како што во Фукушима нема живот така и н
Денес, во Пробиштип и Злетово се одржа традиционалниот Велигденски хепенинг. Во чест на големиот христијански празник Велигден, повторно имавме можност да ја видиме креативноста на дечињата, учениците и сите наши сограѓани на повеќенаменското игра
Тој важи за страшно добар оратор на нивото на еден Барак Обама, неговите говори се рамни на вистинско политичко шоу. Тој важи за народен човек кој нон стоп се вози со воз. Америка има симпатии за него затоа што го има изгубено семејството во сообр

КОНЕЧНО - Сузана Андонова од владата ветува: Годинава конечно ќе почне решавањето на големиот проблем со линданот во ОХИС!

Триесетина години по складирањето на отровниот линдан во дворот на ликвидираната фабрика ОХИС во предградието на Скопје, по десетината години постој...

Повеќе

(ВИДЕО) ЧУДЕН ПРЕС НА БИЗНИСМЕНОТ АЗМАНОВ ПО БАРАЊЕТО НА ЛАТАС И КОНЕСКИ ДА ИМ СЕ ИЗВИНИ: Прво им се извини, потоа покажа документи со кои докажа дека Латас и Коневски го рекетирале!!!!

По повод барање за извинување од адвокатите на Латас и Ивица Коневски поради изјавите дека го рекетирале, Азманов денеска на прес им се извини но по...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ ОД СОФИЈА: ЕУ И СВЕТСКА БАНКА ЌЕ НИ ДАДАТ 210 МИЛИОНИ ЕВРА ДОНАЦИЈА ЗА КОРИДОРОТ 8 СО КОЈ ЌЕ СЕ ПОВРЗЕ СОФИЈА ПРЕКУ СКОПЈЕ ДО ДРАЧ!

- Веќе користиме 90 милиони евра грант за експресен пат од Скопје до Деве Баир, а ЕУ и Светска Банка најавија уште 120 милиони евра нови грантови за...

Повеќе

БОМБА ОД СОФИЈА: НА ИНИЦИЈАТИВА НА БОЈКО БОРИСОВ, БУГАРИЈА И МАКЕДОНИЈА ЌЕ ГИ УКИНАТ ЦАРИНИТЕ, СО ТОА БРЗО ЌЕ СЕ СТИГНЕ ДО 1 МИЛИЈАРДА ЕВРА ЕКОНОМСКА РАЗМЕНА!

- На иницијатива на мојот колега Борисов, денеска започнавме процесуда за укинување на сите царини меѓу Македонија и Бугарија, со ова многу бргу ќе ...

Повеќе

(ВИДЕО) БОЈКО БОРИСОВ СО ПОФАЛБИ ЗА ЗАЕВ: Пред две години никој не веруваше дека тој ќе ги реши проблемите со Бугарија и Грција, јас многу му помогнав и многу сум горд на тоа!

Повеќе

РЕАКЦИЈА НА ВЛАДАТА: Отписот на долговите за струја е мерка на солидарно општество и на социјално одговорни компании и не е на товар на граѓаните

Владата на Република Македонија, во консултација со ЕЛЕМ и ЕВН, информира дека отписот на долговите за електрична енергија се однесува на заостанати...

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Никола Димитров е чудо од политичар!

Тајната на Никола Димитров Никола Димитров е коктел од воздржаност и категоричност, од деликатност и страст, од контрола и шарм. Со тенко резне аро...

Повеќе

(ФОТО) СПАСОВСКИ ОСТВАРИ ПРОШТАЛНА СРЕДБА СО ЦЕС БЕЈЛИ: ВИ БЛАГОДАРАМ ЗА СЕТА ПОМОШ АМБАСАДОРЕ!

Oliver Spasovski 5 hrs· Денеска имав средба со амбасадорот на САД Н.Е. Џес Бејли. Му благодарам на г-дин Бејли за се што направи за н...

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ЈА ЗАТВОРИ ГИНЕКОЛОГИЈА ЧАИР АКО НЕ ГО СМЕНИ 50 ГОДИНИ СТАРИОТ КОТЕЛ ЗА ПАРНО!

Инспекторите на Град Скопје денеска извршија вонреден инспекциски надзор во просториите на Специјалната болница по гинекологија и акушерство во Ча...

Повеќе

БРАВО: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЃОРЧЕ ОДИ ПЕШКИ НА РАБОТА!

Aleksandar Naumoskiis withAleksandar Naumoski. 1 hr· Денес, пеш до работа.

Повеќе

АЈДЕЕ, ШТО ДОЧЕКАВМЕ: КУРТОНИТЕ ВО СИТЕЛ ЌЕ СЕ РЕБРЕНДИРААТ ОД КУРТОНИ ВО НОВИНАРИ СО АМЕРИКАНСКИ ПАРИ?!?!

Повеќе

АЈДЕЕ, ВИКТОР МИЗО СЕ СЛИКАШЕ СО ЗОРАН ЗАЕВ ВО ОХРИД?!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) НЕМА ЛАБАВО СО АЛФИТЕ: СРУШИЛЕ ЅИД И ИСКОРНАЛЕ БЛИНДИРАНА ВРАТА ЗА ДА ВЛЕЗАТ ВО СТАНОТ НА ПРАТЕНИКОТ ЉУПЧО ДИМОВСКИ!

Повеќе

ВНИМАНИЕ: АКО ЗАБЕЛЕЖИТЕ НЕШТО ВАКВО ВО АВТОБУС ВЕДНАШ ЈАВЕТЕ СЕ ВО ПОЛИЦИЈА!

ВНИМАНИЕ ВНИМАНИЕ ВНИМАНИЕ Доколку видите лица со вакви направи веднаш пријавете во Полиција .... Ова се направи за празнење на вашите картички, ...

Повеќе

(ВИДЕО) УРЕДНИКОТ НА ТЕЛМА, КИРОВСКИ: Неа Демократија кога ќе дојде на власт ќе го почитува договорот од Преспа затоа што ако го прекршат, тогаш нема да може да се бранат од Турција од која се бранат со помош на договори и меѓународно право

- Иако Мицотакис сега плука по договорот, тој ќе го почитува, затоа што Грција е сериозна држава но и историски има потреба да почитува договори и м...

Повеќе