Одберете локација на пристап

А у меџу времену во Ресен... pic.twitter.com/zSNRyBgsTl — Ким Јонг-ун (@kim_jong_glaven) February 23, 2019
21.02.2019 ... 19:15 “Е ова го немаше ни во режимот на Груевски. Линч во притвор!“ 21.02.2019 ... 22:07 “Независна комисија да ги истражи двете тепања во затворот Шутка!“ 22.02.2019 ... “Е мои бедни апологети, поарно
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 17 март во Охрид треба да го одржи своето изборно Собрание на кое единствен кандидат е актуелниот вршител на должноста, Мухамед Сејдини, но државата нема да дозволи да се одржи такво Собрание, најави
Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања со четири гласа „за“ и четири гласа „против“ не изгласа да му предложи на Собранието да му се симне пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, за кого судија на претходна
Во моментот на гласањето доцна во сабота навечер не беше приустен пратеникот Агим Шаќири од ДУИ, односно од владејачкото мнозинство - Трајко Вељаноски (архивска фотографија Ѓ. Личовски) Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања
ИЗлатна Бубамара на популарностаназдрави за 95 годиниСКОПСКО. На препознатлив и уникатен начин, организаторот Ranko Petrovik ја честиташе годишнината и потсети зошто#СКОПСКОе неизбежен дел од сите наши значајни моменти. На честитките возврати и
Донацијата се совпадна со 25 годишнината од воспоставување дипломатски односи. Договорите за грант ги потпиша амбасадорката Кеико Ханеда со министрите за здравство, образование и за локална самоуправа - (Фото: СДК.МК) Јапонија додели грант
За жал морам да констатирам дека политичките игри и препукувања помеѓу премиерот Заев и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, влијаат негативно на меѓународниот углед на нашата земја.За време на мојот разговор со ко-претседате
Мактел: Професоре, ваша реакција на именување на екс амбасадорот во Македонија, Филип Рикер за нов помошник државен секретар за Европа и Азија, практично на местото на Вес Мичел кој се повлече од приватни причини: Пендаровски: Филип Рикер е еден о

(ВИДЕО) ВЛАСТА СО НОВА ПОМОШ ЗА СИРОМАШНИТЕ: Повеќе пари кај граѓаните и ново финансиско олеснување, усвоен отпис на камата на долгови

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ НА КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА ЛИЦА БЕЗ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ: СЕКОЈ ГРАЃАНИН ВО ЗЕМЈАВА МОРА ДА ГИ ДОБИЕ БЕНЕФИТИТЕ И ПРАВАТА, НИКОЈ НЕ СМЕЕ ДА БИДЕ ГРАЃАНИН ОД ВТОР РЕД!!!

Повеќе

Тодоров: Помирувањето не значи да се помириме ако некој украл пари и тој да си живее среќно

Поранешниот вицепремиер и министер за здравство Никола Тодоров рече дека средбата во неделата со премиерот Зоран Заев била поради тоа што се обидува...

Повеќе

МЕГА ЦАР: Последната желба на Горан Стефановски: да биде кремиран, а пепелта да биде расфрлена во Охридското Езеро

Семејството на починатиот македонски писател и драматург, Горан Стефановски, објави дека неговото тело ќе биде кремирано на 5 декември в...

Повеќе

(ВИДЕО) Нови конкретни мерки за подобрување на квалитетот на воздухот: Замена на начинот на греење со еколошки енергенси во две училишта во Ѓорче Петров

Повеќе

РАБОТНА ПОСЕТА НА ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР ВО МНР ВИКТОР ДИМОВСКИ НА БРАЗИЛ, ВРАЧИ ПОКАНА ДО ДРЖАВНИОТ ВРВ НА БРАЗИЛ ДА ЈА ПОСЕТАТ МАКЕДОНИЈА

РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање РАБОТНА ПОСЕТА НА ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР ВО МНР ...

Повеќе

ОПШТЕСТВЕНО НАЈОДГОВОРНИ КОМПАНИИ ВО ЗЕМЈАВА: АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ, РАМСТОР, ОКТА, ВИП, ЕВН, ОХРИДСКА БАНКА, НЛБ, ШПАРКАСЕ БАНКА, ПАКОМАК, АМЕРИКАН КОЛЕЏ, ТАВ, ГЕМАК...

Министерот Бектеши ја додели eдинаесеттата годишна Национална награда за најдобри општествено одговорни практики 2018 Скопје, 28.11.2018 „Де...

Повеќе

Американската стопанска комора (АмЧам) остро се противи на непочитувањето на процесот на јавна консултација од страна на Владата и Министерството за Финансии во однос на Предлог-Законот за личен доход

Американската стопанска комора (АмЧам) остро се противи на непочитувањето на процесот на јавна консултација од страна на Владата и Министерството за...

Повеќе

МИСТЕРИЈА: ЗОШТО ПОРАНЕШНОТО РАКОВОДСТВО НА ЕЛЕМ ГО ПРЕКИНАЛО РЕНОВИРАЊЕТО НА КОТЛИТЕ НА РЕК БИТОЛА СО КОИ ТРЕБАЛО ДА СЕ ПРОДОЛЖИ ВЕКОТ НА РАБОТА НА ЕЛЕКТРАНАТА?!?!

Во2009година започнала модернизацијата на турбините и генераторите на РЕК Битола (извршена од страна на руската фирма „Силовие машини“),...

Повеќе

БОМБА НА КОЧО АНЃУШЕВ: Со инвестиција од 5-6 милиони евра од буџетот ќе овозможиме 200 мегавати сончеви колектори кои ќе прават струја колку еден блок во РЕК Битола!

Повеќе

СДСМ: Мицкоски е во сеопфатна одбрана на криминалот на Никола Груевски и неговите црнила, Македонија е правна држава и секој кој го прекршил законот ќе одговара!

Повеќе

(ВИДЕО) КОЧО АНЃУШЕВ: Годинава имаме раст на извозот од 14% а раст на увозот од 10%, за тие 4% разлика се окозивме од работа, и тоа е голем успех!

Повеќе

БОМБА ОД КРАТОВО: КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ЦЕЛА ПОРАНЕШНА ЛОКАЛНА ВЛАСТ, 10 ГОДИНИ МУ НАПЛАЌАЛЕ ПОМАЛКУ ДАНОК НА ЅИНГО, КРАТОВО ОШТЕТЕНО ЗА 2,5 МИЛИОНИ ДЕНАРИ!!!

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кратово поднесе кривична пријава против шест лица вработени во кратовската локална самоуправа за ...

Повеќе

МПЦ И МАКЕДОНСКАТА ЕМИГРАЦИЈА ДА УЧАТ ОД ИВЗ И АЛБАНСКАТА ЕМИГРАЦИЈА: ДОНИРАА ЦЕЛА ЗГРАДА НА СВОИ СИРОМАШНИ СОГРАЃАНИ

Luljeta Ademi Follow·12 hrs· Почитувани мои сограѓни, денес Албанците од цел свет имаме празник, 28 ноември Денот на...

Повеќе

Не дозволувајте Геро да ве влече за нос, он има 5-6 станови, не сака да има 60-катници за да не му изгубат становите на цена!

Само тие што имаат веќе неколку станови не сакаат во Скопје да се градат големи згради и комплекси затоа што со тоа диркетно губат од капиталот. Само...

Повеќе