Одберете локација на пристап

А у меџу времену во Ресен... pic.twitter.com/zSNRyBgsTl — Ким Јонг-ун (@kim_jong_glaven) February 23, 2019
21.02.2019 ... 19:15 “Е ова го немаше ни во режимот на Груевски. Линч во притвор!“ 21.02.2019 ... 22:07 “Независна комисија да ги истражи двете тепања во затворот Шутка!“ 22.02.2019 ... “Е мои бедни апологети, поарно
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 17 март во Охрид треба да го одржи своето изборно Собрание на кое единствен кандидат е актуелниот вршител на должноста, Мухамед Сејдини, но државата нема да дозволи да се одржи такво Собрание, најави
Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања со четири гласа „за“ и четири гласа „против“ не изгласа да му предложи на Собранието да му се симне пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, за кого судија на претходна
Во моментот на гласањето доцна во сабота навечер не беше приустен пратеникот Агим Шаќири од ДУИ, односно од владејачкото мнозинство - Трајко Вељаноски (архивска фотографија Ѓ. Личовски) Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања
ИЗлатна Бубамара на популарностаназдрави за 95 годиниСКОПСКО. На препознатлив и уникатен начин, организаторот Ranko Petrovik ја честиташе годишнината и потсети зошто#СКОПСКОе неизбежен дел од сите наши значајни моменти. На честитките возврати и
Донацијата се совпадна со 25 годишнината од воспоставување дипломатски односи. Договорите за грант ги потпиша амбасадорката Кеико Ханеда со министрите за здравство, образование и за локална самоуправа - (Фото: СДК.МК) Јапонија додели грант
За жал морам да констатирам дека политичките игри и препукувања помеѓу премиерот Заев и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, влијаат негативно на меѓународниот углед на нашата земја.За време на мојот разговор со ко-претседате
Мактел: Професоре, ваша реакција на именување на екс амбасадорот во Македонија, Филип Рикер за нов помошник државен секретар за Европа и Азија, практично на местото на Вес Мичел кој се повлече од приватни причини: Пендаровски: Филип Рикер е еден о

АНАЛИЗА ЗА МЕРКАТА НА ВЛАДАТА, ПОВРАТ НА ДДВ СО ЛИМИТ ОД 500е МЕСЕЧНО

Proekt: povrat na 15% od DDV.Celna grupa: socijalno ili bilo kako zagrozeni.Maksimalen povrat: 30,000 denari. Rationale:Dolnata slika e fiskalna na...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО КИНА СЕ ГРАДАТ ГРАНДИОЗНИ МОСТОВИ, БРАНИ, КИНА ЈА ДОЖИВУВА НАЈГОЛЕМАТА РЕВОЛУЦИЈА ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА

Повеќе

КУРТОНИТЕ ОСТАНАА САМИ НА БРАНИКОТ!

Повеќе

(ФОТО) МАКЕДОНЦИТЕ КОНЕЧНО СТИГНАА ВО ЈАЈЦЕ: Војче Китановски единствен делегат на „АВНОЈ 2018“

По четврти пат, годинава,познатиот Војче Китановски отпатува во босанскиот град Јајце, за да ја прослави годишнината од АВНОЈ, заседание на кое токм...

Повеќе

ЦИВИЛ - Центар за слобода и Општина Куманово денеска потпишаа Меморандум за соработка против насилниот екстремизам

Повеќе

ДИМЕ СПАСОВ, КАЦИ ТИ: СЕ ЧИСТИ КОРИТОТО НА РЕКАТА СЕРАВА

Повеќе

ЊУЈОРК ТАЈМС: ОРБАН СПРОВЕДУВА МЕДИСКА ДИКТАТУРА СО ПОМОШ НА СВОИ ОЛИГАРСИ КОИ КУПУВААТ МАСОВНО ПРИВАТНИ МЕДИУМИ, ИСТИТЕ КОИ ЈА ПОСЕДУВААТ И НАШАТА АЛФА И КУРИР!

Стотици приватни медиуми се купени од страна на олигарси блиски до крајниот десничар премиер, Виктор Орбан. Со тоа тој владее диктаторски во лажна д...

Повеќе

ДИРЕКТОРОТ НА БЈБ ПОКАЖА ГОЛЕМО СРЦЕ, ПОСЕТИ ОБИЧЕН ЦАЈКАН КОЈ ДОБИЛ МОЗОЧЕН УДАР, КОЛЕГА ОД БОИШТАТА ВО 2001-ВА

Повеќе

ЏИНОВСКА КРАВА ВИСОКА 2 МЕТРА И ТЕШКА 1,5 ТОНА ХИТ НА ИНТЕРНЕТ

Повеќе

ОХ НЕ, ПАК ЛИ БЕ?!?!

Повеќе

АПЕЛ ДО ГРАД СКОПЈЕ, ОПШТИНА ГАЗИ БАБА: Малку фали за оваа вело-пешачка патека да се доведе во ред. Да не зборуваме дека поврзува еден куп населени места од @opstinagazibaba, Илинден, Арачиново, Петровец со Центарот на @CityofSkopje

Повеќе

(ВИДЕО) НУКЛЕАРНА БОМБА ВО АМЕРИКА, ДЕНОВИТЕ НА ТРАМП КАКО ПРЕТСЕДАТЕЛ МУ СЕ ИЗБРОЈАНИ: Личниот адвокат му призна вина на специјалниот обвинител Боб Мјулер дека изборниот штаб на Трамп цело време бил во контакт со Кремљ за време на кампањата во 2016-та!

BREAKING: Michael Cohen names the president in court involving Moscow project, and discussions that he alleges continued into 2017. @Tom_Winter expl...

Повеќе

ТРИЧКО И ФРЧКО СЛАВАТ ЗАТВОР ЗА НАЧАЛНИКОТ: НА ЗДРАВЈЕ НЕКА ВИ Е, ПОЗДРАВ ОД МАКТЕЛ!

Повеќе

ПИСМО ДО МАКТЕЛ: Саше, сакам да пријавам сомнеж дека некој го мести повикот на министерство за економија за субвенции за печки за пелети!!!

Здраво г.Саше, те поздравуваме, пратиме те долго време, и јас сум со кратовска жичка по родител, те сметам за изузетен и храбарновинар, народен чов...

Повеќе

(ВИДЕО) СВЕТОТ ВО ШОК: НЕМА ТРТЕ МРТЕ СО АНГЕЛА МЕРКЕЛ, 170 СПЕЦИЈАЛЦИ УПАДНАА ВО КАНЦЕЛАРИИТЕ НА ДОЈЧЕ БАНК ВО ФРАНКФУРТ ПОРАДИ СОМНЕЖ ЗА ПЕРЕЊЕ ПАРИ И ПОМОШ ЗА ДАНОЧНА ЕВАЗИЈА НА БОГАТАШИ КОИ НЕ ПЛАЌАЛЕ ДАНОК

Повеќе