Одберете локација на пристап

А у меџу времену во Ресен... pic.twitter.com/zSNRyBgsTl — Ким Јонг-ун (@kim_jong_glaven) February 23, 2019
21.02.2019 ... 19:15 “Е ова го немаше ни во режимот на Груевски. Линч во притвор!“ 21.02.2019 ... 22:07 “Независна комисија да ги истражи двете тепања во затворот Шутка!“ 22.02.2019 ... “Е мои бедни апологети, поарно
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 17 март во Охрид треба да го одржи своето изборно Собрание на кое единствен кандидат е актуелниот вршител на должноста, Мухамед Сејдини, но државата нема да дозволи да се одржи такво Собрание, најави
Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања со четири гласа „за“ и четири гласа „против“ не изгласа да му предложи на Собранието да му се симне пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, за кого судија на претходна
Во моментот на гласањето доцна во сабота навечер не беше приустен пратеникот Агим Шаќири од ДУИ, односно од владејачкото мнозинство - Трајко Вељаноски (архивска фотографија Ѓ. Личовски) Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања
ИЗлатна Бубамара на популарностаназдрави за 95 годиниСКОПСКО. На препознатлив и уникатен начин, организаторот Ranko Petrovik ја честиташе годишнината и потсети зошто#СКОПСКОе неизбежен дел од сите наши значајни моменти. На честитките возврати и
Донацијата се совпадна со 25 годишнината од воспоставување дипломатски односи. Договорите за грант ги потпиша амбасадорката Кеико Ханеда со министрите за здравство, образование и за локална самоуправа - (Фото: СДК.МК) Јапонија додели грант
За жал морам да констатирам дека политичките игри и препукувања помеѓу премиерот Заев и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, влијаат негативно на меѓународниот углед на нашата земја.За време на мојот разговор со ко-претседате
Мактел: Професоре, ваша реакција на именување на екс амбасадорот во Македонија, Филип Рикер за нов помошник државен секретар за Европа и Азија, практично на местото на Вес Мичел кој се повлече од приватни причини: Пендаровски: Филип Рикер е еден о

ПЉАЧКА НА ВЕКОТ: Поднесена тужба против Кунико Рисорсис за кражба од 50 милиони евра во ФЕНИ!

Поднесена е тужба против Кунико Рисорсис Н. В. (Холандија), Кунико Маркетинг ФЗЕ (Обединети Арапски Емирати) и одговорните лица во ФЕНИ Индустри АД,...

Повеќе

(ВИДЕО) ПУТИН ЈАВНО МУ ЧЕСТИТАШЕ НА ДИКТАТОРОТ НА САУДИСКА АРАБИЈА ЗА ИНВЕНТИВНИОТ НАЧИН НА КОЈ БЕШЕ УБИЕН НОВИНАРОТ КЕШОГИ

Putin and MBS greet each other with huge smiles and handshake in Buenos Aires pic.twitter.com/2jlHUfONO1 — Kevin Liptak (@Kevinliptakcnn) Nov...

Повеќе

(ВИДЕО) УМЕТНОСТ: Еве како се отвора скапо вино во Италија, пола саат театар

Повеќе

(ВИДЕО) ИМА СПАС ЗА ЧОВЕШТВОТО: Хрватски анти-фашисти прекинаа промоција на книга во Шибеник со која се ревизионира и плакне злосторот во фашистичкиот логор Јесеновац

Браво за анти-фашистичките активисти во Хрватска. Денеска, тие прекинаа промоција на книга со која се плакне злосторот во логорот Јесеновац. Инаку ...

Повеќе

БОМБА НА 1 ТВ: Мијалков секој ден добива топол оброк подготвен во кујната на Мериот!

Сашо Мијалков во затворот во Шутка не јаде од истата храна како останатите притвореници. За него, секој ден се подготвува топол оброк во кујната на ...

Повеќе

Кој апсурд, која иронија, НГО и граѓанскиот сектор не спасија од Груевизмот, НГО и граѓанскиот сектор сега ќе го вратат Груевизмот на власт!

Тажна приказна е Македонија. Јојо земја. Груевизмот беше срушен поради жестокиот отпор на НГО секторот, граѓанските организации, активисти, новинар...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Новинарите и поранешните газди на А1 телевизија се собраа во телевизијата на денот на затворањето на телевизијата пред 7 години

Повеќе

КОМУЊАРА СИ Е КОМУЊАРА - И САШО ОРДАНОВСКИ СЕ ВКЛУЧИ ВО ХАЈКАТА ПРОТИВ ГРАДЕЖНИЦИТЕ: Интерес на граѓаните било да не се гради?!?! 30 000 вработени во градежен сектор кој ги е...

Во својата најнова колумна, Сашо Ордановски се вклучи во хајката против градежниот сектор. Та зградата кај ГТЦ ќе била премногу висока, та немало д...

Повеќе

ЗНАЧИ ОВА ВМРОВЦИТЕ СЕ ЧУДО! ТРЕБА ДА СЕ ИЗУЧУВААТ НА ФАКУЛТЕТИ

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ КАДЕ ЌЕ БИДЕ И КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА НОВИОТ КЛИНИЧКИ: Да го изградеше ова Грујо наместо Скопје 2014-та, ќе владееше 100 години!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАСТА СЕ ФАТИ ЗА РАБОТА: ЌЕ СЕ ПРЕНАМЕНИ НАЧИНОТ НА ЗАГРЕВАЊЕ ВО ДВЕ УЧИЛИШТА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ!

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Фејсбукот стана дрво за бесење на Македонците!!!

Branko Trickovski 41 mins· Дрво за бесење Македонците на социјалните мрежи се како бомбаши самоубијци: шетаат ...

Повеќе

Конечно помалку гужва во Стар Чаир ;) Браво за дечките од МВР и Град Скопје!!

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИОТ АВИОН НА АМЕРИКАНЦИТЕ ЛИЧИ КАКО ДА Е ОД НЕКОЈ ЛУД САЈ-ФАЈ ФИЛМ НА КЈУБРИК!

Into the Record BooksThe @RoyalNavy + @RoyalAirForce recently completed a historic F-35B sea trials ahead of schedule. Relive the unforgettable mome...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА ВИДЕО ГИ ДРАЗНИ ТВРДОКОРНИТЕ, А ВСУШНОСТ НАШИТЕ СОГРАЃАНИ АЛБАНЦИ СИ ГО СЛАВАТ СВОЈОТ ЕТНОС, АЛБАНСКОТО ЗНАМЕ Е ЕТНИЧКИ СИМБОЛ, А НЕ ДРЖАВЕН

Повеќе