Одберете локација на пристап

А у меџу времену во Ресен... pic.twitter.com/zSNRyBgsTl — Ким Јонг-ун (@kim_jong_glaven) February 23, 2019
21.02.2019 ... 19:15 “Е ова го немаше ни во режимот на Груевски. Линч во притвор!“ 21.02.2019 ... 22:07 “Независна комисија да ги истражи двете тепања во затворот Шутка!“ 22.02.2019 ... “Е мои бедни апологети, поарно
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 17 март во Охрид треба да го одржи своето изборно Собрание на кое единствен кандидат е актуелниот вршител на должноста, Мухамед Сејдини, но државата нема да дозволи да се одржи такво Собрание, најави
Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања со четири гласа „за“ и четири гласа „против“ не изгласа да му предложи на Собранието да му се симне пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, за кого судија на претходна
Во моментот на гласањето доцна во сабота навечер не беше приустен пратеникот Агим Шаќири од ДУИ, односно од владејачкото мнозинство - Трајко Вељаноски (архивска фотографија Ѓ. Личовски) Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања
ИЗлатна Бубамара на популарностаназдрави за 95 годиниСКОПСКО. На препознатлив и уникатен начин, организаторот Ranko Petrovik ја честиташе годишнината и потсети зошто#СКОПСКОе неизбежен дел од сите наши значајни моменти. На честитките возврати и
Донацијата се совпадна со 25 годишнината од воспоставување дипломатски односи. Договорите за грант ги потпиша амбасадорката Кеико Ханеда со министрите за здравство, образование и за локална самоуправа - (Фото: СДК.МК) Јапонија додели грант
За жал морам да констатирам дека политичките игри и препукувања помеѓу премиерот Заев и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, влијаат негативно на меѓународниот углед на нашата земја.За време на мојот разговор со ко-претседате
Мактел: Професоре, ваша реакција на именување на екс амбасадорот во Македонија, Филип Рикер за нов помошник државен секретар за Европа и Азија, практично на местото на Вес Мичел кој се повлече од приватни причини: Пендаровски: Филип Рикер е еден о

ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ПОБАРА ОД УНГАРИЈА ДА ГО ЕКСТРАДИРА ГРУЕВСКИ ВО МАКЕДОНИЈА: Ова е недозволиво мешање во македонскиот правен систем!

На вчерашната сесија на Европски парламент, на која се гласаше за Извештајот за Македонија, се дискутираше и за Никола Груевски и азилот од унгарски...

Повеќе

ЗАДРЖЕТЕ ГИ ДЕЦАТА - Царовска: Додатокот за трето дете и понатаму ќе се исплаќа на семејствата што го стекналe правото, ќе се исплаќа и на тие што ќе се породат во наредните 10 месеци!

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, одговарајќи на пратеничко прашање поставено од опозицијата ги повика пратениците со н...

Повеќе

Град Скопје донесе одлука за забрана на дотур на стока од 7 до 18 часот во центарот на Скопје

Заради намалување на загадувањето на воздухот, Град Скопје донесе Одлука за запирање на возилата за доставување на стока во централното градско подр...

Повеќе

ОГРОМЕН СКАНДАЛ ОДЕКНА ДЕНЕСКА - ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕВСКИ И ОТКРИ НА ЈАВНОСТА: Јавното обвинителство е прислушкувано од 2016-та па до денеска!

„Отворена е предистражна постапка за да се утврди кој снимал, дали се изнесувани сниманите разговори, дали се злоупотребувани и за кои цели....

Повеќе

ОВА Е ЧОВЕК СО ГОЛЕМО СРЦЕ: Министерот Николовски спасил од смрт дете на ВМРО-вец од Крива Паланка

-Министерот Љупчо Николовски ми ја спаси ќерка ми и стана мој брат – раскажува за “Фокус”, Константин Стојановски, воен инвалид од...

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ШИЛЕГОВ ИМ СЕ ИЗВИНИ НА СКОПЈАНИ ЗА ТОА ШТО ИГРАЛ ИГРИЦИ НА МОБИЛЕН ВО СОБРАНИЕ

Скопскиот градоначалник, Петре Шилегов се најде на мета на критики, откако во јавноста откако протекоа снимки на кои се гледа дека игра игра на свој...

Повеќе

(ВИДЕО) ОД МНОГУТЕ СТАНОВИ И МИЛИОНИ, СТЕВЧЕ МУЊА ДОБИЛ АМНЕЗИЈА: Плукаше по економските политики на владата на СДСМ од 2002-ра до 2006-та во која тој беше министер за економија?!?!

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ И ОПШТИНАРИТЕ НА ШТИП ДЕНЕСКА ГО ПОШУМУВАА БРЕГОТ НА БРЕГАЛНИЦА

Повеќе

ЗЛАТКО МАРИН: Започнува реконструкцијата на патот во Долно Лисиче. Се работи за целосна и темелна реконструкција, со која се навлегува и во долниот тампон на патот, со што трајно се решава проблемот со лошата инфраструктура на локалното население

Повеќе

(ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМКИ ОД ГОЗБИТЕ ВО СОБАТА НА САШО МИЈАЛКОВ И НЕГОВИТЕ КОМШИИ ОВИЕ ДЕНОВИ

Повеќе

НОВИ ГЛАВОБОЛКИ ЗА САШО МИЈАЛКОВ: Пробиен компјутерскиот систем на Мериот хотелите во цел свет, податоците за кредитни картички на над 500 милиони клиенти завршиле кај хакери

Линк до сторијата, овде.

Повеќе

(ВИДЕО) МИЛЕНКО СИ НАЈДЕ НОВ СПОНЗОР ОТКАКО РИКНА ФАМИЛИЈАТА, УЧК ЛАЈК ДИС: За да лапне неколку руски рубљи, Миленко промовира насилно отцепување на територии од суверени држави?!?!

Миленко прави неколку емисии за поддршка на отцепувањето на Украинските територии Крим, Луганск и Доњецк од страна на Русија. Замислете, само за да...

Повеќе

Пакомак заедно со Пивара Скопје и Холандска амбасада ја доби Националната награда за најдобра општествено одговорна практика во 2018 година за проектот „Хокус покус, рециклирањето е во фокус”, преку кој на интересен и забавен начин над 50.000 деца научија како правилно да го селектираат отпадот

Повеќе

КОПУКОТ ВАСКО НАУМОВСКИ СИ ОДИ ОД ВАШИНГТОН, НА НЕГОВО МЕСТО НЕГОВАТА ЗАМЕНИЧКА И ДИПЛОМАТ ОД КАРИЕРА, МАРИГОНА МАРКУ!

РМ доби нов Амбасадор, Вршител на должност во САД. Родум од Дебар и дипломат од кариера при @MFA_Macedonia, доаѓа од позицијата Заменик-шеф на мис...

Повеќе

(ВИДЕО) СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО АЉАСКА ОД 7 РИХТЕРИ, НЕМА ЖРТВИ ЗАТОА ШТО ТАМУ РЕЧИСИ НЕ ЖИВЕЕ НИКОЈ!

Alaska Earthquake: - Alaska Governor has issued a declaration of disaster following massive magnitude 7.2 earthquake- Anchorage Police says there ...

Повеќе