Одберете локација на пристап

А у меџу времену во Ресен... pic.twitter.com/zSNRyBgsTl — Ким Јонг-ун (@kim_jong_glaven) February 23, 2019
21.02.2019 ... 19:15 “Е ова го немаше ни во режимот на Груевски. Линч во притвор!“ 21.02.2019 ... 22:07 “Независна комисија да ги истражи двете тепања во затворот Шутка!“ 22.02.2019 ... “Е мои бедни апологети, поарно
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 17 март во Охрид треба да го одржи своето изборно Собрание на кое единствен кандидат е актуелниот вршител на должноста, Мухамед Сејдини, но државата нема да дозволи да се одржи такво Собрание, најави
Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања со четири гласа „за“ и четири гласа „против“ не изгласа да му предложи на Собранието да му се симне пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, за кого судија на претходна
Во моментот на гласањето доцна во сабота навечер не беше приустен пратеникот Агим Шаќири од ДУИ, односно од владејачкото мнозинство - Трајко Вељаноски (архивска фотографија Ѓ. Личовски) Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања
ИЗлатна Бубамара на популарностаназдрави за 95 годиниСКОПСКО. На препознатлив и уникатен начин, организаторот Ranko Petrovik ја честиташе годишнината и потсети зошто#СКОПСКОе неизбежен дел од сите наши значајни моменти. На честитките возврати и
Донацијата се совпадна со 25 годишнината од воспоставување дипломатски односи. Договорите за грант ги потпиша амбасадорката Кеико Ханеда со министрите за здравство, образование и за локална самоуправа - (Фото: СДК.МК) Јапонија додели грант
За жал морам да констатирам дека политичките игри и препукувања помеѓу премиерот Заев и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, влијаат негативно на меѓународниот углед на нашата земја.За време на мојот разговор со ко-претседате
Мактел: Професоре, ваша реакција на именување на екс амбасадорот во Македонија, Филип Рикер за нов помошник државен секретар за Европа и Азија, практично на местото на Вес Мичел кој се повлече од приватни причини: Пендаровски: Филип Рикер е еден о

ВМРО ДПМНЕ ДОЖИВЕА ТЕЖОК ПОРАЗ ВО КАВАДАРЦИ: Раководството го повика членството на протест, само 100 души се појавија, цело Кавадарци е со Митко Јанчев!

Kavadarci, den sabota 01.12.2018, protesten miting na VMRO DPMNE Debakl... ...i pokraj javnite povici do clenovite i simpatizerite na vmro dpmne od...

Повеќе

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: МАКЕДОНСКИ КАМИОНЏИЈА СЕ РАСПРАВА СО ГПС ГАРМИН УРЕДОТ ЗАТОА ШТО НЕ МОЖЕЛ ДА СТИГНЕ ДО МИНХЕН

Повеќе

НА 94 ГОДИНИ ПОЧИНА ПОРАНЕШНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД, ЏОРЏ ХЕРБЕРТ ВОКЕР БУШ

George H.W. Bush (1924-2018) • Former president dies at age 94: http://nbcnews.to/2KMxij0 • Tributes pour in: http://nbcnews.to/2E8Z74R...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕПСКО ФИЈАСКО НА ДЕНЕШНИТЕ ПРОТЕСТИ НА БЛОКИРАМ: Толку беа малку што фатија оро да играат на тоа празниот простор пред собрание, на Филипче конечно му дадоа да збори на бина пред 200 души!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) За првпат по една деценија во Париз официјална средба на министри за одбрана на Македонија и Франција

Министерката Шекеринска на средба со француската министерка завооружени сили,Флоранс Парли:Франција силно ќе ја поддржи Македонијаво НАТО Заменич...

Повеќе

ББЦ: Од телото на Милошевиќ во Хаг е украден мозокот, западот сакал да го истражува мозокот кој изгуби толку војни и проли толку многу крв на балканот !?

Телото на поранешниот претседател на Србија, Слободан Милошевиќ веќе 12 години почива на гробиштата во неговиот роден град Пожаревац во Србија и...

Повеќе

БРУТАЛЕН ПОСТ ЗА БОЖИЌНИОТ ПОСТ: Не бидете лицемерни, и онака не почитувате ништо од божјите заповеди!

Повеќе

ГОРАН БРЕГОВИЌ И МАКЕДОНСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА ГО НОСАТ СВЕТСКИОТ СПЕКТАКЛ „TRI PISMA IZ SARAJEVA“ ВО СКОПЈЕ!

Драги пријатели, Задоволство ни е да ве информираме дека најголемата активна ѕвезда од Балканот ширум светот, познатиот и популарен Горан Бреговиќ,...

Повеќе

(ВИДЕО) Јани Макрадули и новинарите во посета на УСЈЕ, се уверија дека гигантот за цемент не загадува

Повеќе

Тодоровски, ГДУ: Во македонската политиката врие од социопати

Постојат многу карактеристики што го дефинираат поимот социопат, како на пример: – Социопатите немаат совест ниту жал кога ги повредуваат луѓ...

Повеќе

АЈДЕЕ И ПОДЗЕМЈЕТО СЕ СВРТЕ ПРОТИВ ВМРО ДПМНЕ: Нинџа до Леви - Ви пиша ли Вељаноски дека ќе дојдат маскирани напомош во обезбедување на кабинетот?

Обвинетиот Горан Ѓошевски Леви, кој бил началник на личното обезбедување на Трајко Вељановски, на денешното рочиште за случајот 27 април даде своја ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ТИМ ОД ЧЕТВОРИЦА ЛЕКАРИ НА ДРЖАВНА КАРДИОХИРУРГИЈА ЗА ПРВ ПАТ ВО ЗЕМЈАВА ИМПЛАНТИРАА ВЕШТАЧКО СРЦЕ НА ПАЦИЕНТ, ЗАЕВ И ФИЛИПЧЕ ДОЈДОА ДА ГО ПОСЕТАТ ПАЦИЕНТОТ

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ПО СРЕДБАТА СО ПРАТЕНИЦИТЕ ВО СОБРАНИЕ: Ќе има амнестија за 27-ми април, ама не за тепачите и организаторите!

Правните тимови што ќе работат на изготвување на Предлог законот за амнестија за собраниските инциденти од 27 април треба да најдат решение со кое ј...

Повеќе

ТОТАЛЕН РАСПАД НА ВМРО ДПМНЕ: Нова група пратеници од ВМРО-ДПМНЕ ќе ги поддржи уставните измени?

Уште неколку пратеници од опозициската ВМРО-ДПМНЕ се подготвени да дадат поддршка на уставните измени, кога во последната фаза од гласањето повторно...

Повеќе

РОКАА И ДЕНЕСКА БОМБИ ВО КРИВИЧЕН СУД: Гоца имала тефтерче и за лекари, вработувала хирурзи на кардиологија во Охрид?!?!

Со читање на СМС пораки, од комуникацијата меѓу обвинетите, како доказен материјал на СЈО, во Кривичниот суд почна рочиштето за предметот „Тит...

Повеќе