Одберете локација на пристап

А у меџу времену во Ресен... pic.twitter.com/zSNRyBgsTl — Ким Јонг-ун (@kim_jong_glaven) February 23, 2019
21.02.2019 ... 19:15 “Е ова го немаше ни во режимот на Груевски. Линч во притвор!“ 21.02.2019 ... 22:07 “Независна комисија да ги истражи двете тепања во затворот Шутка!“ 22.02.2019 ... “Е мои бедни апологети, поарно
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 17 март во Охрид треба да го одржи своето изборно Собрание на кое единствен кандидат е актуелниот вршител на должноста, Мухамед Сејдини, но државата нема да дозволи да се одржи такво Собрание, најави
Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања со четири гласа „за“ и четири гласа „против“ не изгласа да му предложи на Собранието да му се симне пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, за кого судија на претходна
Во моментот на гласањето доцна во сабота навечер не беше приустен пратеникот Агим Шаќири од ДУИ, односно од владејачкото мнозинство - Трајко Вељаноски (архивска фотографија Ѓ. Личовски) Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања
ИЗлатна Бубамара на популарностаназдрави за 95 годиниСКОПСКО. На препознатлив и уникатен начин, организаторот Ranko Petrovik ја честиташе годишнината и потсети зошто#СКОПСКОе неизбежен дел од сите наши значајни моменти. На честитките возврати и
Донацијата се совпадна со 25 годишнината од воспоставување дипломатски односи. Договорите за грант ги потпиша амбасадорката Кеико Ханеда со министрите за здравство, образование и за локална самоуправа - (Фото: СДК.МК) Јапонија додели грант
За жал морам да констатирам дека политичките игри и препукувања помеѓу премиерот Заев и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, влијаат негативно на меѓународниот углед на нашата земја.За време на мојот разговор со ко-претседате
Мактел: Професоре, ваша реакција на именување на екс амбасадорот во Македонија, Филип Рикер за нов помошник државен секретар за Европа и Азија, практично на местото на Вес Мичел кој се повлече од приватни причини: Пендаровски: Филип Рикер е еден о

УКРАИНА СЕГА СЕ КАЕ ШТО ГИ ПРЕДАДЕ НА РУСИЈА ПЕТТЕ ИЛЈАДИ НУКЛЕАРНИ РАКЕТИ ВО 1994-ТА

Во 1994-та, Украина имаше 5000 нуклеарни ракети, многу повеќе од Британија, Кина, Франција, Индија, Пакиста и Израел заедно! Само Америка и Русија ...

Повеќе

(ВИДЕО) Чедо Јовановиќ го извади од такт Дачиќ со добацувања од место, мораше да го прекине говорот во парламентот на Србија

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ Е ЛОШ СИСТЕМОТ ЗА ЗАШТИТА НА АВТОРСКИ ПРАВА НА YOUTUBE: Симнати песни од официјалниот канал на Џорџе Балашевиќ, биле плагијат, за автор се преставува некој Мујо од Босна?!

Повеќе

(ВИДЕО) МАКРОН МУ ОДРЖА ЛЕКЦИЈА ПРЕД СИТЕ НА ДИКТАТОРОТ НА САУДИСКА АРАБИЈА: Многу сум загрижен, не ме слушаш, не знам кај си тргнал вака...

За споредба: 'Dude! You kill journalists!!''Dude! Me too!''Dude...''Dude.........' pic.twitter.com/f1WPXjLCpF — Darth Putin (@DarthPutinKG...

Повеќе

Детската кардиохирургија се сели во Клиника „Жан Митрев“ до Нова година поради подобри услови во приватната клиника, ќе работи како приватно јавно партнерство на товар на државата

Државната детска кардиохирургија, која сега функционира наУниверзитетскатаКлиника за детска хирургија, најверојатно до Нова година ќе се пресели во ...

Повеќе

(ВИДЕО) ДОЈДЕ ВРЕМЕ НАЈГОЛЕМИТЕ СЛУГИ НА МАФИЈАТА ДА ГО ЈАДАТ СТАПОТ: ЗАЕВ РАСПАЛИ - ЗВРЛЕ И ПАНЧЕВСКИ ГИ ИМААТ ИНСТАЛИРАНО СИСТЕМИТЕ ЗА ПРИСЛУШКУВАЊЕ, ЌЕ ОДГОВАРААТ!

Премиерот, Зоран Заев, вели дека поранешните претседатели на ОЈО и на Кривичниот суд се одговорни за пронајдените систем...

Повеќе

ВОЈНА НА УЛИЦИТЕ ВО ПАРИЗ: Приведени 224 лица, запалена зграда во близина на Елисејските Полиња

За време на протестот на Движењето „жолти елеци“ во Париз денеска се приведени најмалку 224 луѓе, додека 20 метро станици се затворени. ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЖЕСТОКА ДЕБАТА НА КАНАЛ 77: Партали летаа за тоа кој е крив за загадувањето на воздухот во Скопје!

Повеќе

(ВИДЕО) ГАДОВИ, ГНАСИ, БАГРА НЕБАЊАТА: Оро пред Собрание и скандирања „мртов Заев, добар Заев“

Демонстрантите на „Македонија блокира“ играа оро на денешниот протест пред Собрание додека траеше расправата за утврдување на нацрт аман...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ: Даваме поддршка на лицата со попреченост во развојот, секој заслужува да си го оствари својот сон

Даваме поддршка за нашите сограѓани - лицата со посебни потреби, за да можат да се чувствуваат еднакви, за да можат да се чувстуваат рамноправни и д...

Повеќе

(ВИДЕО МАКФАКС) ИЗГЛЕДА НЕ И БИЛО ПИШАНО: Пругата до Бугарија се гради еден и пол век, за да се заврши треба уште 1 милијарда евра и уште 10 години јако ринтање!

Повеќе

ЗА САМО НЕКОЛКУ ДЕНА ПОЧИНАА ДВАЈЦАТА НАЈГОЛЕМИ МАКЕДОНСКИ ИСТОРИЧАРИ, АКАДЕМИЦИТЕ БЛАЖЕ РИСТОСКИ И ИВАН КАТАРЏИЕВ

Почина Иван Катарџиев, член на Македонската Академија на Науките и Уметностите,македонски историчар, еден од основоположниците на македонската истор...

Повеќе

(ВИДЕО) НА МАКРАДУЛИ МУ ПУКНА ФИЛМОТ ОД ЕКО ФАНАТИЦИТЕ, ДЕНЕСКА НА ДЕБАТА СО ЕЛИ ПЕШЕВА ОД O2: Почитувана, некој да лупетате на памет!

Заменик министерот за животна средина, Јани Макрадули, обвини активистка од О2 иницијативата дека ја манипулира јавноста со информации за тоа колку ...

Повеќе

БОМБА НА СПАСОВСКИ ЗА СКАНДАЛОТ СО ПРИСЛУШКУВАЊЕТО ВО ОЈО И ОСНОВЕН СУД 1: Опремата била инсталирана во 2013 година, следува темелна проверка во сите институции

Има сериозна истрага во сите институции и до детали ќе се провери која била намената на оваа инсталација од минатото, дали и кој ги слушал разговори...

Повеќе

БОМБА НА ТЕЛМА: Хазби Лика и Крешник Бектеши заминуваат од Влада

Хазби Лика и Крешник Бектеши заминуваат од Влада, дознаваТелмаод извори во владината коалиција. На местото на Хазби Лика, можно е да дојде Атила Ре...

Повеќе