Одберете локација на пристап

А у меџу времену во Ресен... pic.twitter.com/zSNRyBgsTl — Ким Јонг-ун (@kim_jong_glaven) February 23, 2019
21.02.2019 ... 19:15 “Е ова го немаше ни во режимот на Груевски. Линч во притвор!“ 21.02.2019 ... 22:07 “Независна комисија да ги истражи двете тепања во затворот Шутка!“ 22.02.2019 ... “Е мои бедни апологети, поарно
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 17 март во Охрид треба да го одржи своето изборно Собрание на кое единствен кандидат е актуелниот вршител на должноста, Мухамед Сејдини, но државата нема да дозволи да се одржи такво Собрание, најави
Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања со четири гласа „за“ и четири гласа „против“ не изгласа да му предложи на Собранието да му се симне пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, за кого судија на претходна
Во моментот на гласањето доцна во сабота навечер не беше приустен пратеникот Агим Шаќири од ДУИ, односно од владејачкото мнозинство - Трајко Вељаноски (архивска фотографија Ѓ. Личовски) Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања
ИЗлатна Бубамара на популарностаназдрави за 95 годиниСКОПСКО. На препознатлив и уникатен начин, организаторот Ranko Petrovik ја честиташе годишнината и потсети зошто#СКОПСКОе неизбежен дел од сите наши значајни моменти. На честитките возврати и
Донацијата се совпадна со 25 годишнината од воспоставување дипломатски односи. Договорите за грант ги потпиша амбасадорката Кеико Ханеда со министрите за здравство, образование и за локална самоуправа - (Фото: СДК.МК) Јапонија додели грант
За жал морам да констатирам дека политичките игри и препукувања помеѓу премиерот Заев и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, влијаат негативно на меѓународниот углед на нашата земја.За време на мојот разговор со ко-претседате
Мактел: Професоре, ваша реакција на именување на екс амбасадорот во Македонија, Филип Рикер за нов помошник државен секретар за Европа и Азија, практично на местото на Вес Мичел кој се повлече од приватни причини: Пендаровски: Филип Рикер е еден о

ТРЕНДЕ И ЏОРЏ АТАНАСОВСКИ, ТИЕ СЕ ТИЕ КОИ ОСТАНАА НА БРАНИКОТ

Повеќе

ДИКТАТОРОТ НА ФИЛИПИНИ КОЈ ПОТЕПА ИЛЈАДНИЦИ ДИЛЕРИ НА ДРОГА БЕЗ СУДСКА ПРОЦЕДУРА, САМИОТ ПРИЗНА ДЕКА ЗЕМА ДРОГА?!

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА ШЕФОТ НА ПЕНТАГОН: Русија не само што се мешаше во изборите во 2016-та, таа се обиде да се вмеша и во овие избори годинава за конгресот и сенатот

Secretary Mattis: "[Putin] tried again to muck around in our elections last month and we are seeing a continued effort along those lines." https://t...

Повеќе

ФОТКА НА ДЕНОТ ОД УЛИЦИТЕ НА ПАРИЗ КАДЕ ПОЛИЦИЈАТА ВОДИ ВОЈНА СО ПРОТЕСТАНТИТЕ КОИ СЕ БУНАТ ЗА ПОВИСОКИТЕ ДАВАЧКИ ЗА ГОРИВО

Повеќе

(ВИДЕО) ФАЛА ТИ ЈАМАЈКА, НЕДЕЛАВА ЌЕ ЈА ПОЧНЕМЕ СО БОБ МАРЛИ: ООН ГО ПРОГЛАСИ РЕГЕТО ЗА ЗАШТИТЕНО КУЛТУРНО НАСЛЕДСТВО, ЦЕЛА ООН ПРОСЛАВИ СО ПЕСНА ОД БОБ МАРЛИ, ЕДНА ЉУБОВ

🥁🎸 Reggae is now part of the UN list of international cultural treasures 🇯🇲🇯🇲 pic.twitter.com/znLgqCP1jb — Al Jazeera English (@AJEngli...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ СИ ОСТАНА НА ЗБОРОТ: Ги намали глобите за рајата и фирмите од 50 до 75 проценти!!!

Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaev2h2 hours ago Го реализираме ветувањето дека превенцијата ќе биде темелот на казнената политика и дека ...

Повеќе

БОЧВАРСКИ: Денеска вршиме прекоп на булеварот Гоце Делчев поради поставување на нова водоводна линија ф250 и канализациона ф315

Повеќе

АКЦИЈА НА СТОП&ГО - ЗИМСКА ГУМА ЗА 2.170 ДЕНАРИ: Laufenn е втор бренд на Hankook и се произведува во фабрики на Hankook. Добра гума со одлична цена!

❄️❄️❄️Laufenn I Fit гуми со одлични цени!❄️❄️❄️ ✔️175/65 R14 - Laufenn I Fit - 2.170 денари Laufenn е втор бренд на Hankook и се произведува во фа...

Повеќе

(ВИДЕО) БОКС МЕЧОТ НА ГОДИНАТА ЗАВРШИ НЕРЕШЕНО ОТКАКО ТАЈСОН ФУРИ УСПЕА ДА СТАНЕ ПО СТРАШЕН НОКАУТ ВО 12-ТА РУНДА

Повеќе

(ВИДЕО) Професор Миодраг Зец за тоа зошто има богати и сиромашни нации, зошто некаде се јаде до дијабетес а некаде луѓето умираат од глад

Повеќе

НОВИ МАКИ ЗА МИЈАЛКОВ: ДОБИ УШТЕ 30 ДЕНА ПРИТВОР И ЗА ИМПЕРИЈА, ДОСЕГА ЛЕЖЕШЕ ЗА ТВРДИНА

Поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков, доби 30 дена притвор во предметот „Империја“ на СЈО. Тој денеска беше спроведен на распит во Крив...

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ, МИЦКОВСКИ СЕ ПРИДРУЖИ НА КАМПЕРИТЕ ПРЕД СОБРАНИЕ, СЕДНАТ НА ГАЈБА РАЗГОВАРАШЕ СО НИВ

Филип Петровски објави видео од кампот пред собрание. По 21 година, тој пак кампува пред собрание и уште се бори за чиста Македоња и смрт за шипта...

Повеќе

СРЦКИ, ЉУБИ ИХ МАЈКА: Судиите си изгласаа да го добијат покачувањето од 35%

Синдикатот на УПОЗ реагира на ваквата одлука и ја оценува како срамна, бидејќи, како што информираа, Судскиот буџетски совет требало да донесе о...

Повеќе

РАСКОЛ ВО ПАРТИЈАТА НА ТУРЦИТЕ: Министерот Аднан Ќахил искучен од партијата, ТХП бара Заев да го разреши

Партијата за движење на Турците во Македонија (ТХП) информира дека со одлука на партиските органи го исклучила Аднан Ќахил од партијата, а од премие...

Повеќе

ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ СО БРУТАЛЕН ОДГОВОР НА НАПАДИТЕ ОД АНДОВ: Стара излапена шушумига водена од своето его направи будала од себе на стари години!

Не ми е јасно, драги мои, навистина и покрај сериозен напор во согледба на човечките падови, кризи на возраста и на потсвесните его-трипови – ...

Повеќе