Одберете локација на пристап

Семејството Ковачевски од Битола денес со голема донација во ЈЗУ Клиничка болница Битола. Тие целосно го реновираа машкиот оддел на хирургија и тоа целата санитарија, водовод, обезбедија комплетна опрема за сите болнички соби, средување на ѕидови
Мнистерот за здравство, Венко Филипче, на својот фејсбук профил реагираше на обвинувањата на ВМРО ДПМНЕ според кои уништен е инсулин со цел да се отвори нов тендер. Колку повеќе ВМРО-ДПМНЕ се обидува да манипулира, толку повеќе вистината излегува
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ----------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* реклами ------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами ------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------

БОМБА НА МИЦКОВСКИ: НИЕ СМЕ ЗА ТОА СИТЕ ИСТРАГИ И ПРОЦЕСИ ДА ПРОДОЛЖАТ, АМА ПО МОЖНОСТ ЗВРЛЕ ДА Е ОБВИНИТЕЛ И ЈОВО ПРЕВАРА СУДИЈА!

- Не е точно дека сакаме да се заташкаат истрагите и процесите за поранешни функционери од ВМРО ДПМНЕ. Но под услов да се работи за легитимни судски...

Повеќе

ВАСКО ДО МИЦКОВСКИ: Дали не се плашите дека ја саботирате истрагата за РЕКЕТ со тоа што велите дека протекуваат документи, нема ли да се исплашат потенцијални сведоци дека нема да има тајност за нивните искази?!?!

- Зарем не се плашите дека ја саботирате истрагата РЕКЕТ со тоа што велите дека протекуваат документи, нели со тоа ќе ги исплашите потенцијалните св...

Повеќе

ВАСКО ПОПЕТРЕСКИ ИЗВЕДЕ ТВ МАСАКАР ВРЗ СИРОТИОТ МИЦКОВСКИ: Во Отчет од 2014-та како партија сте се фалеле со обвинителни процеси кои ги водела Вилма Русковска!

- Во партиски отчет во 2014-та сте се фалеле со обвинителни процеси кои ги водела Вилма Русковска, како на пример ЗМИСКО ОКО, ДЕТОНАТОР... Мицко ос...

Повеќе

ХАХАХА, СЕ ИСПЛАШИ ОД ЌОРКА - МИЦКОВСКИ: Не сум ги детално видел документите кои ни ги даде свиркач за случајот РЕКЕТ!

- Не сум ги видел детално документите кои ни ги даде свиркач за истрагата РЕКЕТ. Мицковски на Алсат М.

Повеќе

ВАСКО ГО ОТЕПА МИЦКОТА: Вилма Русковска е ваш кадар господине Мицковски, ја ставивте на оваа функција 2008-ма година на предлог на Михајло Маневски?!

Васко Попетрески: - Се жалите на Вилма Русковска а таа е ваш кадар, вие ја поставивте во 2008-ма на предлог на Михајло Маневски, господине Мицковски...

Повеќе

(ВИДЕО) ВАСКО И МИЦКО СЕ СКАРАА НА АЛСАТ М: Ама не е вистина тоа што го зборувате господине Мицковски!

Повеќе

Славески со апел до власта: Немојте да продолжите да ја покачувате минималната плата, ќе направите хаос

Поранешниот министер за финансии, Трајко Славески во денешната дебата на телевизија Телма апелираше до соговорниот Кочо Анѓушев власта да не продолж...

Повеќе

Анѓушев: Едно семејство не може да живее со 200 евра плата, минималната плата мора да расте

Ние како држава мораме да покажеме дека сакаме да ги заштитиме и семејствата во пониска класа што земаат помали плати посочи вицепремиерот К...

Повеќе

И во ЕУ ќе можам да правам ајвар

Фондацијата за дебата и едукација ИДЕА Југоисточна Европа и Види Вака во кампања за приближување на пристапниот процес во ЕУ до граѓаните И во ЕУ ќ...

Повеќе

ВИЦ НА ДЕНОТ - АДВОКАТОТ НА БЕГАЛЕЦОТ ЌЕ БИЛ КОНТРОЛOР ЗА ПРАВДА: Мицкоски ќе бил контролор на работењето на Обвинителството со поседување на документи од истрагата „Рекет“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на телевизија Алсат М рече дека тој не смета дека со поседувањето на исказит...

Повеќе

Што мислите зошто Мицковски панично бара предвремени избори а Заев за жива глава не му ги дава?!

ВМРО ДПМНЕ веќе 4 години, од 2015-та јава на хистеријата и паниката дека СДСМ ќе ја уништи земјата. Нивната теза буквално е - ДА, НИЕ СМЕ МАФИЈА, АМА...

Повеќе

Министерот за локална самоуправа Горан Милевски денеска ги потпиша договорите со шеснаесет општини за распределба на средствата од Буџетот на Република Северна Македонија за 2019 година за поддршка за имплементација на Стратегијата за Ромите

Повеќе

Премиере Заев, вице премиере Анѓушев, мислам дека Трајко Славевски е во право, бидете внимателни, ако ја кревате минималната плата превисоко ќе направите штета на многу сектори и на многу луѓе

Значи приказната со минималната плата не е толку едноставна. Не се работи САМО за алчноста на газдите да ги искористат работинците по најниска можна ц...

Повеќе

ТАМАРА ЌЕ ИМА КОНЦЕРТ ВО СТАРА ЧАРШИЈА

Повеќе

Поради пожарите формиран кризен штаб во Прилеп

Повеќе