Одберете локација на пристап

Од ИРЛ го обвинија министерот Роберт Поповски, задолжен за отчетност дека ја убедувал Радмила да им избегаат на новинарите: Поповски, заедно со Шекеринска и вицепремиерот за евроинтеграцииБујар Османиутрово во Клубот на пратеници, на новинарите им
Никој не вели дека на западните соседи ќе им го земеме Гоце Делчев, ниту пак некој ги тера да се декларираат како Бугари. Ова во емисијата „Слободна зона“ на ТВ Европа го изјави европратеникот од ред
- Зошто не е сменет Кочо Анѓушев кога намеме странски инвестиции во земјава?! Годинава имаме рекордни странски инвестиции од 650 милиона евра и тоа го признаа и од Обединети Нации. Лупевска очигледно во своите настапи се однесува како портпарол н
- Кога некој нема да ви даде фискална сметка, тој ја краде државата 50% од прометот кој го прави, не само ДДВ туку не се плаќа и персонален данок, пензиско и здравствено итн, едноставно тие пари во кеш се надвор од системот... Сметководителот Павл
Лупевска сака од 1000 потрошени денари, државата да врати 500 денари за сите да се опариме! Малку и биле овие 15% или вкупно 50 милиона евра годишно за сите. - Заев може ќе ме нарече мрчатор, ама мали се ова пари, повеќе треба за да се осетат, шт
Голема акција во Охрид на инспекторатот при општина Охрид. Инспектори и полиција запленуваат се што е нелегално поставено во старата охридска чаршија. Се отстранува нелегално поставената урбана опрема на Ул. Гоце Делчев. Со денешната акциј
Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Сојузна Република Германија, денеска во Берлин оствари средба со претседателот на Сојузна Република Германија Франк-Валтер Штајнмајер, на која било
- Само за решенијата за одење во пензија на екс вработени во државна администрација, министерот за финансии мора лично без факсимил туку со своерачен потпис да потпише месечно над 1000 решенија, кај ќе најде Заев време за ова?! Екс министерот за ф
Основното јавно обвинителство Кичево поднесе Обвинителен предлог против лице кое сторило продолжено кривично дело – Неовластено прислушкување и тонско снимање по член 151 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Обвинетиот при крај
Крајната цел на социјалната реформа не е зголемување на финансиската помош. Нудиме поддршка за образование и вработување за трајно да ги извлечеме семејствата од сиромаштија. #СеГрижиме pic.twitter.com/d20YypHGc6 — Mila Carovska (@mila_carov
Основното јавно обвинителство Велес поднесе обвинителен акт против осум лица од Кавадарци за фалсификување и пуштање во промет на лажни американски долари и четворица вработени во експозитура во една банка во Кавадарци за злоупотреба на службена по

Обраќање на ЗМНР Жерновски на 16-тиот Мешовит парламентарен комитет помеѓу ЕУ и Република Северна Македонија во Стразбур

Во рамките на 16-от мешовит парламентарен комитетмеѓуРепублика Северна Македонија и Европскатаунија,којденессе одржа во Стразбур, се усвои докумен...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВОЈ ЧОВЕК Е НЕВЕРОЈАТЕН: РЕЖИМСКИОТ СЛУГА, ШЕФОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ ВЕЛИ ДЕКА ЗА ПРОБЛЕМОТ ВО СУДСТВОТО Е КРИВ МЕНТАЛНИОТ СКЛОП НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) РЕОБЈАВЕН ПРВИОТ РОМАН НА МАКЕДОНАКИ ЈАЗИК - СЕЛО ЗАД СЕДУМТЕ ЈАСЕНИ!

„Село зад седумте јасени“ – 67 години од зборовите испишани на македонски јазик во првиот роман. После 6 децении, Фондација &bdquo...

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА ФОКУС: Мицковски бара амнестија за 100 партиски функционери!!!

Во најновиот број на неделникот Фокус ќе читате: ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИНа њуз-порталите и на социјалните мрежи се истурија коментар...

Повеќе

ВЛАСТА ГИ ГУБИ ТВ ДУЕЛИТЕ ВО ПОСЛЕДНО ВРЕМЕ И ТОА МНОГУ МЕ ЗАГРИЖУВА

Добро Заев го победи Мицковски, ама тоа е само еден тв дуел годишно или на пола година, но што е со другите тв дуели кои ги има по 2-3 дневно? За жал...

Повеќе

ВАНЕ ЦВЕТАНОВ: КРИТИЦИЗМОТ ОД НЕВЛАДИНИТЕ КОН ВЛАДАТА Е ЗЛОУПОТРЕБА СО ДЕМОКРАТИЈАТА, И НЕОСНОВАНО ПЛУКАЊЕ ПО ВЛАДАТА!

1. Овие Организации, си основаат коалиции и мрежи за оценки на правосудните реформи, БЕЗ ДА ПОКАНАТ Граѓански Организации кои се директни репрезенти...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ НЕ СЕ ОТКАЖУВА ОД ЛАГИТЕ ВО ПОЛИТИКАТА, БЕЗ ОКО ДА ИМ ТРЕПНЕ ОБЈАВИЈА ЛАЖНА АНКЕТА СПОРЕД КОЈА СИЉАНОВСКА МУ ВОДЕЛА НА ПЕНДАРОВСКИ ЗА 50 000, И СЕГА ЦЕЛА ДРЖАВА ИМ СЕ СМЕЕ!

Oпозициската ВМРО – ДПМНЕ пред претседателските избори, има причини за задоволство. По барање на партијата на Христијан Мицкоски, биле спровед...

Повеќе

БОМБА НА МАКТЕЛ: МИЦКОВСКИ ЈА ПОЧНАЛ ПОЛИТИЧКАТА КАРИЕРА ВО 1998-МА КАКО КАНДИДАТ ЗА ЛИДЕР НА СТУДЕНТИТЕ ПРЕДЛОЖЕН ОД СОЦИЈАЛИСТИТЕ НА ЅИНГО!

Деновиве сосема случајно во разговор со поранешни студенти на Машински Факултет, дознавме дека Мицковски својата политичка кариера ја почнал како чл...

Повеќе

ГРЦИЈА ЌЕ ИНВЕСТИРА 1 МИЛИЈАРДА ЕВРА ВO НАШАТА ЕКОНОМИЈА И ЌЕ НЕ ВНЕСЕ ВО ЕУ: Ципрас во Скопје доаѓа на 2 април со бизнис делегација од над 70 компании

Во бизнис делегацијата што ќе го придружува грчкиот премиер Алексис Ципрас за време на посетата на Скопје, веројатно на 2 април, ќе бидат вклучени...

Повеќе

АЈДЕ И ОВОЈ НЕКА ИЗБЕГА ПА НАРОДОТ ЌЕ ТРЕБА ДА ИЗЛЕЗЕ НА ПРОТЕСТИ ПРЕС СИТЕ СУДОВИ: Мијалков излегува од Шутка, оди во домашен притвор

Домашен притвор за поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков и за Бедредин Ибраими, а мерка претпазливост за Анета Стефановска, одреди Апелацискиот ...

Повеќе

(ФОТО) ШЕФОТ НА НАТО ДОБИ ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА МАНДАТОТ ДО 2022-РА, ЗАЕВ МУ ЧЕСТИТАШЕ

Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaev55m55 minutes ago Congrats my friend! Happy to hear the mandate of Secretary General of@NATO,@jensstolt...

Повеќе

ЕВЕ КАКО СЕ ОМРСИ СВАРОВСКИ СУДСТВОСТО ОД РЕЖИМОТ: Панчевски има девет стана во Скопје, куќа, градежно земјиште, банкарски сефови...

Од сите станови, Панчевски како што е наведено во анкетниот лист, само еден го стекнал со договор за купопродажба, и тоа овој стан е на име на негов...

Повеќе

ГЕРО ПРОДОЛЖУВА СО ЦРНАТА ПРОПАГАНДА ПРОТИВ СЈО, ГО СПОРЕДИ ОБВИНИТЕЛОТ БУБЕВСКИ СО КУЧЕ, ТРИЧКО МУ РЕПЛИЦИРАШЕ ДЕКА ВЕЌЕ НЕ Е ДОСТОЕН ДА БИДЕ НОВИНАР А НЕ ПАК УРЕДНИК НЕ МЕДИУМ!

Геро продолжува со црната пропаганда и хајка против СЈО, па во колумна на Плусинфо го спореди обвинителот Гаврил Бубевски со куче без педигре. Тричк...

Повеќе

ЧАО ЛАКИ, АКО ИМА ПЕКОЛ ЌЕ ГОРИШ ВО НАЈЖЕШКИОТ КОТЕЛ!

По цели 30 години уредник на најгледаната телевизија денеска отказ си даде Лаки Куртон. По цели 30 години помагање на режими, мафијашката банка Ивано...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЧО АНЃУШЕВ ПО ШАМАРОТ ОД ГЕРМАНЦИТЕ: ТАЗИ НУЛА НЕ Е НУЛА ТУКУ Е 75%!

Економскиот тим на Владата, предводена од вицепремиерот Кочо Анѓушев, на средба со претставникот на германското стопанство Патрик Мертенс - Резултат...

Повеќе