Одберете локација на пристап

Во последниве денови сме сведоци на можеби уште една катастрофа кога се во прашање реформите во здравството, бидејќи министерот преценил дека оваа реформа му е потребна на нашето здравство а тоа е јавно- приватно партнерство. Ми
Далеку сме ние од сѐ и некако бавно се движиме по скалата нагоре за подобар живот, но сепак постои нешто што најмногу ме вознемирува а верувам и многу други граѓани а тоа е насоката по којашто се движат работите во нашето образо
По 11 годишното игнорирање на проблемот со загадувањето на воздухот, по една деценија непреземање ништо и системско уништување на зеленилото од страна на криминалното ВМРО-ДПМНЕ, денес, низ сеопфатна системска акција се преземаат мерки против сит
Не знам сѐ уште во кој свет одредени луѓе живеат, а така ќе го прашам и претседателот Иванов, коментира премиерот Зоран Заев прашан дали има коментар за претседателот Ѓорге Иванов, кој кога беше прашан дали очекува апсење, неговиот одговор беше &bd
Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергејт претседателот Никсон бил фатен како ги користи ЦИА и ФБИ за добивање на избори преку слушање на шт
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали треба да се прифатат двете иницијативи поднесени од страна на Светскиот македонски
Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гледа како крадецот однесе 38 чоколади „Милка“ од 300 грама. Линк до видеото на порталот
Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Заев на ТВ-дуел. Избери време и медиум, таму ќе дојдам кајшто ти ќе кажеш. Јас и тој очи во очи, па нар
Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, најбитен телефонски повик што го обавил Хорхе бил со шефот на американското воено разузнавање, кој отка
Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, меѓу кои следната недела ќе престојува и во Скопје. Заменикот на шефот на американската дипломатија в

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ ВМРОНИТЕ ЌЕ ГО РАСКИНАТ: Влатче Ѓорчев се поклони пред ковчегот на Џорџ Буш Постариот

Vladimir Gjorcev‏@VladimirGjorcev1h1 hour ago Претседателот Џорџ Буш беше добар пријател на Македонија. Нашата земја ја прогласи својата неза...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: Со Орбан успеав само да се поздравам во Загреб, во наредна прилика ќе барам средба за да му објаснам дека треба да го екстрадира Груевски!

- Сега не успеав да остварам средба со Орбљан во Загреб, само кратко се поздравивме, но нареден пат во друга прилика ќе барам да се сретнеме и да му...

Повеќе

(ВИДЕО) МНОГУ СЛАДОК НАРОД СЕ ОВА ЈАПОНЦИВЕ: Направиле македонски клуб, се облекле во македонски носии и пеат македонски народни песни

Преслатки се. Традиционална македонска музика на јапонски начин 🇲🇰🇯🇵 pic.twitter.com/G8dHuLy2HG — Vasilka Dimitrovska (@Arheoblog) Decemb...

Повеќе

КАВАДАРЦИ НЕМА ВЕЌЕ ДА ГО ЗАГАДУВА ВАРДАР: Доизградени 300 метри колекторски систем за отпадните води од Кавадарци

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ГО ИСКЛУЧИ ОД ПАРТИЈА НАЈДОБРИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ЗЕМЈАВА: МИТКО ЈАНЧЕВ ОД СВОЈ ЏЕБ МУ ДОНИРАШЕ ЛИЗГАЛИШТЕ НА КАВАДАРЦИ!

Митко Јанчев - Градоначалник на Општина Кавадарци December 3 at 9:02 AM· Општина Кавадарци на иницијатива на ...

Повеќе

БОЧВАРСКИ: Изградена е пристапна улица, водовод и канализација во месноста Шардаван Баши, инвестиција вредна 1,1 милион денари!

Повеќе

Божиќ во Светата Земја со Аурора: Незабораво патување каде секој вистински верник, барем еднаш во животот треба да отиде да ја почувствува Божјата енергија..

Божиќ во Светата Земја✝️ Незабораво патување каде секој вистински верник, барем еднаш во животот треба да отиде да ја почувствува Божјата енергија....

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) НЕОДОЛИВА ПОНУДА ВО АУРОРА РЕСОРТ И СПА ВО БЕРОВО: Покрај езерото, планината, прекрасниот хотел, базен, нудат и мини зоолошка градина со елени, срни, зајчиња, пауни, овци и коњи!

Повеќе

Поминете незаборавен дочек на Новата година во Aurora Resort & Spa!

Поминете незаборавен дочек на Новата година воAurora Resort & Spa! За забавата и дочекот ќе се погрижи познатото#Show#Band#DuoТРИ ШЕШИРА, а Ве о...

Повеќе

ДОБИТНИЦИ ОД НАГРАДНAТА ИГРА ПО ПОВОД 13-ТИОТ РОДЕНДЕН НА РАМСТОРЕ МАКЕДОНИЈА

На 03.12.2018 во 12 часот голем број потрошувачи, заинтересирани граѓани и учесници присуствуваа во трговскиот центарRamstore Mall - Skopjeна извлек...

Повеќе

ГОЛЕМА ИГРА ЗА ГОЛЕМА KIA: Нова наградна игра на Рамстор Мол

Пазари во Рамстор мол и освоj вредни награди! Рамстор Мол започнува уште една голема наградна игра “Голема игра за голема КИА”. Од 16...

Повеќе

КРЦКАВО ПИЛЕШКО И ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ: Светскиот ланец КФЦ отвори ресторан и во Рамстор Мол

Ramstore Mall - Skopje December 2 at 10:00 AM· Вчера во нашиот трговски центар се отвориKFC Macedonia!^_^Кој ...

Повеќе

НОВОГОДИШНА ЕЛКА НА ЖЕЛБИ ВО РАМСТОР МОЛ

Најубавото нешто на светот е детската насмевка, а Новата година е вистинко време да подариме насмевки на детските лица. Оваа година по јубилеен 10-...

Повеќе

МОНСТРУМ: Кога ќе ти текне дека си наместил 200 души меѓу кои и твои блиски роднини да скапат по затвори заради тебе, а ти слободен си шеташ по Будимпешта со украдени милиони

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДАТА УДРИ ПО МЕНАЏЕРИТЕ КОИ ЗЕМААТ ПЛАТИ НАД 5000е МЕСЕЧНО, НЕМА ВЕЌЕ ДА СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК КАКО ДОСЕГА!!!

Повеќе