Одберете локација на пристап

После приказната на ВидиВака за 400 дрвја осудени на смрт реагираа од Град Скопје од каде заедно со Шумарскиот факултет ќе ги ослободат зацементираните стебла pic.twitter.com/AgFTKQ9zjS — Види Вака (@VidiVakaVideo) January 18, 2019
Почитувани Студенти , ИМАМЕ ОТВОРЕНА ПОКАНА ЗА ВАС ДА ДОЈДЕТЕ И ДА ВЕ ИНФОРМИРАМЕ ЗА НАЈНОВИТЕ КРЕДИТНИ МОЖНОСТИ кои во соработка со Стопанска Банка А.Д – Скопје Ви ги ставаме на располагање за ВАШЕ МОЖНО ПАТУВАЊЕ КОН АМЕРИКАНСКИОТ КОНТИНЕНТ
Охрид и Македонија се прататковината, магна карта на европскиот хуманизам, со самиот факт што Свети Климент Охридски, на стотина години пред првиот европски универзитет, во Болоња, овде ја формираа првата хуманистичка школа. Со овие зб
Вицепремиеротза економски прашања Кочо Анѓушев денеска се сретна со деветнаесетгодишниот Христијан Котески, млад автомеханичар од прилепското село Борино, кој со сопствен труд и средства успеал да направи теренско возило за чистење снег. Анѓушев,
Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот затвор Шутка кај лицето Јане Ченто, соопштуваат од Истражниот затвор Скопј
Серијалот на 1ТВ, Македонски инсајдер веќе почна да предизвикува реакции, иако до сега се објавени само најавите за првите четири досиеја. Едниот од нив, кој се однесува на градежната мафија беше причина за низа закани по животот на главниот и одго
Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на од
Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часо
Branko Trickovski 4 hrs· Тежок пораз на нормалноста Онаков величествен, но сепак додворувачки, дури и гротескен пречек, каков што во Србија имаше рускиот претседател Путин, не се приредува повеќе ниту во руските
Почитувани,На 19.01.2019 година (сабота) во ресторанот „Беладона“ со почеток од 18 часот ќе се одржи промоција на локалниот клуб на нашата партија во Куманово. Сите што сакаат да се запознаат со идеите на Граѓанско демократската унија с
За првпат се обезбедени бесплатни ортопедски градници, за жените што се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник. Жени, ве информирам дека во функција е процедурата за добивање бесплатен градник, еднаш годишно во соработка со ФЗОМ. За

НАУМОВСКИ: Ја реконструираме улицата "Јосиф Ковачев" која ја затекнавме во лоша состојба. Ниту еден дел од Ѓорче Петров нема да биде запоставен

Повеќе

ГА-МА АД Скопје беше организатор и домаќин на меѓународното советување за планирани ремонтни и дијагностички работи на транзитните гасоводи за 2019 година. Чест, но и одговорност беше да се работи со главните гасни компании на Русија, Украина, Молдавија, Романија, Бугарија, Турција и Грција. Целта е непречено снабдување со гас на Република Македонија.

ГА-МА АД Скопје беше организатор и домаќин на меѓународното советување за планирани ремонтни и дијагностички работи на транзитните гасоводи за 2019 ...

Повеќе

(ВИДЕО) СВЕТСКАТА ТРКА ПО ПАРИТЕ ВО МИНАТИТЕ 60 ГОДИНИ, КИНА И САД БИЈАТ МРТВА ТРКА

Impresivno kako se svetski rast GDP-a menja #business pic.twitter.com/phIr3Wb24K — Dragan Karadžić (@dragankaradzic) November 2, 2018

Повеќе

ОКОЛУ АФТЕРВОРК ЗАБАВИТЕ: Запомнете дека не сте изморени, не сте ни блиску до потенцијалите на вашето тело па да биде изморено, не ви треба викендот за одмор, туку за бегство од останатите денови, бегство од отупените, банални и бесцелни животи!

Повеќе

(ВИДЕО) СТРАШО АНГЕЛОВСКИ ШОУ НА КАНАЛ 5: Груевски е жртва на заговорот на муслиманите, масоните и католиците против православците кој почна уште во 1979-та со нападот на Русија на Авганистан

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Што претставува значењето на терапевтските медицински кловнови?

Медицински кловнови се специјално обучени медицински лица вработени во јавните здравствени установи, кои посебно внимание ќе посветуваат на психосоц...

Повеќе

(ВИДЕО) САВА ОСИГУРУВАЊЕ: Избери го првото здравствено осигурување во Македонија со сопствен асистентски центар и добиј најдобра грижа за тебе и твоето семејство во најдобрите приватни здравствени установи во земјава, за цена од 999 денари месечно

Повеќе

(ФОТО) Заменик министерот за надворешни работи на Република Македонија, Андреј Жерновски, учествуваше на “2018 ОБСЕ Медитеранска Конференција” во Малага, Шпанија

Заменик министерот за надворешни работи, Жерновски имаше свое обраќање на панелот на тема:„Енергијата како предуслов за економски равој и сора...

Повеќе

Морачанин од ДОМ: Да започне комисиската расправа за Законот за спречување и заштита од дискриминација

Повеќе

МИЦ ПО МИЦ КОМУЊАРИТЕ ИДАТ НАПРЕД: Отпочна постапката за донесување на Законот за спречување на корупција и судир на интереси

Повеќе

(ВИДЕО) ОДГОВОРИ НА НОВИНАРСКИ ПРАШАЊА ОПШТИНА ГАЗИ БАБА: Место за паника нема, нова фабрика за тешка индустрија во склоп на Железара нема да се гради

Градоначалникот Борче Георгиевски се пофали со постигнатото за една година мандат:

Повеќе

(ВИДЕО) СЈО ЌЕ ГО ПРЕВРТИ БРОЈЧАНИКОТ НА ЗАЕВ: Замрзнат имотот на „Европа 92“ и на „Ноел“ во истрагата за „Поштенска банка“

Повеќе

(ВИДЕО) И антизападното ВМРО-ДПМНЕ призна дека подобар договор не е можен, сите пратеници да се вклучат, да ги поддржиме амандманите

Повеќе

НОВИ УСПЕСИ НА ВЛАДАТА: Царовска и Филипче со одлични резултати на Конвенцијата за елиминација на сите форми на дискриминација на жената (Истанбулска Конвенција) во Женева

Делегација на Владата на Република Македонија, предводена од Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска присуствуваше на одбрана на VI...

Повеќе

СДСМ СО ЖЕСТОКА ЗАКАНА ЗА ХИДРО ЛОПОВОТ: Судбината на Груевски е иднината на Мицкоски, антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ не можат да ги одбранат криминалите, правда ќе има!

Повеќе