Одберете локација на пристап

А у меџу времену во Ресен... pic.twitter.com/zSNRyBgsTl — Ким Јонг-ун (@kim_jong_glaven) February 23, 2019
21.02.2019 ... 19:15 “Е ова го немаше ни во режимот на Груевски. Линч во притвор!“ 21.02.2019 ... 22:07 “Независна комисија да ги истражи двете тепања во затворот Шутка!“ 22.02.2019 ... “Е мои бедни апологети, поарно
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 17 март во Охрид треба да го одржи своето изборно Собрание на кое единствен кандидат е актуелниот вршител на должноста, Мухамед Сејдини, но државата нема да дозволи да се одржи такво Собрание, најави
Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања со четири гласа „за“ и четири гласа „против“ не изгласа да му предложи на Собранието да му се симне пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, за кого судија на претходна
Во моментот на гласањето доцна во сабота навечер не беше приустен пратеникот Агим Шаќири од ДУИ, односно од владејачкото мнозинство - Трајко Вељаноски (архивска фотографија Ѓ. Личовски) Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања
ИЗлатна Бубамара на популарностаназдрави за 95 годиниСКОПСКО. На препознатлив и уникатен начин, организаторот Ranko Petrovik ја честиташе годишнината и потсети зошто#СКОПСКОе неизбежен дел од сите наши значајни моменти. На честитките возврати и
Донацијата се совпадна со 25 годишнината од воспоставување дипломатски односи. Договорите за грант ги потпиша амбасадорката Кеико Ханеда со министрите за здравство, образование и за локална самоуправа - (Фото: СДК.МК) Јапонија додели грант
За жал морам да констатирам дека политичките игри и препукувања помеѓу премиерот Заев и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, влијаат негативно на меѓународниот углед на нашата земја.За време на мојот разговор со ко-претседате
Мактел: Професоре, ваша реакција на именување на екс амбасадорот во Македонија, Филип Рикер за нов помошник државен секретар за Европа и Азија, практично на местото на Вес Мичел кој се повлече од приватни причини: Пендаровски: Филип Рикер е еден о

(ВИДЕО) ПОЛИТИЧАРИТЕ ВО САД СЕ ГОЛЕМИ ЛУЃЕ: Пред 40 години беа големи политички противници, денеска поранешниот сенатор Боб Дол со помош стана од инвалидска количка за да се поклони пред ковчегот на Џорџ Буш Постариот

WATCH: Former Sen. Bob Dole is helped out of his wheelchair to salute the casket of George H.W. Bush in the U.S. Capitol. pic.twitter.com/BeIz3USr...

Повеќе

ПАРТИЈАТА ПОЕН ПРИМЕНА ВО ЕВРОПСКАТА СЛОБОДНА АЛИЈАНСА КОЈА ИМА 7 ЕВРО ПРАТЕНИЦИ

Партијата за Општествен и Економски Напредок - ПОЕН денеска стана членка на Европската Слободна Алијанса која има 7 евро пратеници. Лидерот на па...

Повеќе

ЗАЕВ ГЛАВНА ЅВЕЗДА НА САМИТОТ ВО ЗАГРЕБ

Повеќе

Од 106-та седница на Владата на РМ: Времено згрижените добиваат можност за трајно домување и вработување; Со подобри услови за велосипедскиот сообраќај за намалување на аерозагаденоста

На денешната 106-та редовна седница на Владата на Република Македонија, беа разгледани заклучоците на Собранието на Република Македонија, донесени н...

Повеќе

ФРЧКО, КАМБО, ШКАРИЌ, НАНО, ВЛАДО ПОПОВСКИ, БОЧВАРСКИ, СПАСОВ И РЕДИЦА ИНТЕЛЕКТУАЛЦИ ЌЕ ЗЕМАТ УЧЕСТВО: Владата на Република Македонија организира серија јавни дискусии со експертската јавност и со граѓаните во врска со нацрт-амандманите за измени на Уставот на Република Македонија

Почитувани, Ве известуваме дека почнувајќи од утре, Владата на Република Македонија организира серија јавни дискусии со експертската јавност и со г...

Повеќе

ГОСПОДЕ БОЖЕ: Симовски призна на суд - Директорот на УБК Атанасовски наредил да се запалат домовите на Шилегов и Шеќеринска

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за настаните од 27 април во Собранието, обвинетиот Захарие Симовски ја изнесуваше неговата одбрана. Според не...

Повеќе

НОВ УСПЕХ НА МАКЕДОНСКОТО ЗДРАВСТВО: ЧЕТВОРИЦА ВИСОКОРИЗИЧНИ ПАЦИЕНТИ ДОБИЈА ВЕШТАЧКИ АОРТНИ ЗАЛИСТОЦИ НА КЛИНИКАТА ЗА КАРДИОЛОГИЈА СО МИНИМАЛНО ИНВАЗИВНА ПРОЦЕДУРА!

„Процедурите се изведоа успешно кај сите пациенти, и тие се веќе пуштени дома и целосно активни. Ехото на срце по процедурата покажа одлична...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ ГИ ПРЕЗЕНТИРАШЕ СВОИТЕ ИДНИ ПРОЕКТИ НА ИТАЛИЈАНСКО–МАКЕДОНСКИ БИЗНИС ФОРУМ

Советникот за стратегија и развој во Секторот за поддршка на градоначалникот на Град Скопје, Тони Масевски, денеска учествуваше на италијанско &ndas...

Повеќе

ЧЕЛНИЦИТЕ НА ГРАД СКОПЈЕ ЗЕМАА УЧЕСТВО ВО ДЕБАТАТА „ПРИВРЕМЕНИ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО – ДОБРИ ПРАКТИКИ И ПРЕДИЗВИЦИ“

Претседателката на Советот на Град Скопје, Љубица Јанчева, денеска учествуваше на дебатата „Привремени мерки за заштита од семејно насилство &...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО ГРАД СКОПЈЕ: ЦЕЛОСНО ОБНОВЕН ДРВОРЕДОТ НА РУЗВЕЛТОВА

Градот Скопје ја продолжува акцијата за обновување на дрворедите низ Скопје, дел од големата есенска акција за зазеленување на градот. - Денеска го...

Повеќе

МЕЃУНАРОДНА СТУДЕНТСКА КОНФЕРЕНЦИЈА „ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ И ОДРЖЛИВ РАЗВОЈ“ – СКЕЕОР 2018

Претседателката на Советот на Град Скопје, Љубица Јанчева, денеска присуствуваше на отворањето на шестата студентска конференција „Енергетска ...

Повеќе

Партијата ДОМ остро реагира на најавените измени на Законот за безбедност на храна, од страна на Агенцијата за храна и ветеринарство, со цел овозможување на производство, ставање во промет и увоз во Република Македонија на ГМО храна

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО И ЗА ДВАЈЦАТА, ЕПСКИ ДУЕЛ НА СУГАРЕВСКИ СО НОВИНАР ОД ТВ 24 ЗА ПЛАЦОТ ДО ГТЦ: Го праша преку 10 пати зошто не ја сменил уредбата, Сугаревски упорен, уредбата па уредбата...

Повеќе

(ВИДЕО) АСОЦИЈАЦИЈА НА АРХИТЕКТИ: На Скопје му треба Рокфелер Центар, ако решиме веќе да не градиме во Скопје, ај тогаш да го затвориме градежен, архитектонски, машински и технолошки факултет!

Повеќе

Рамсторе на денот на извлекувањето на големата нарадна игра го одбележа и Меѓународниот ден на лицата со посебни потреби

Вчера(03.12.2018), со почеток во 12 часот голем број потрошувачи, заинтересирани граѓани и учесници присуствуваа во трговскиот центар Рамсторе на из...

Повеќе