Одберете локација на пристап

Наместо да му го каже ова во лице на премиерот, и да се разделат човечки, овој фатил да го плука на фејсбук, и тамо си ја поднесува оставката?!?! Оставката: Почитуван Претседател на Владата г-дин Зоран Заев, Сакам да Ве известам Вас иј
Немаме процес ако земја го испорача тоа што треба, а доколку ЕУ не го препознае прогресот и не даде дозвола само за да го започнеме патувањето, рече министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на Министерската конференција за Западен Балкан в
Премиерот го презема на свој грб менаџирањето и со државната каса. Потегот е храбар, но тешко нему, коментираат упатените. Што му пресуди на министерот, популарно наречен „Данска“, е нејасно, пишуваДојче веле. Македонија е Се
За ова на никој не му текна. Практично, Заев со ова си обезбеди столче на масата во владата и за време на пржинската влада, и де јуре нема да биде премиер, но де факто тој ќе биде премиер иако ќе има ТЕХНИЧКИ премиер, најверојатно тоа ќе биде се
Францускиот амбасадор Тимоние предизвика шок во Холидеј Ин со својот настап во кој практично како да најави дека нема да добиеме датум нити во октомври: - Што сте запнале со тој датум? Па имате толку многу проблеми. Во Струга градоначалникот се од
Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Орданоски за Цивил Медиа: Кога еден премиер ќе го смени својот министер за финансии и – задржувајќи го како советник околу себе – ќе ги преземе и неговите дотогашни надлежности во Минис
Република Северна Македонија ќе го добие датумот за почеток на преговори во октомври, изразија уверување европретениците Иво Вајгел, Едуард Кукан и Кнут Флекнштајн на вечерашната заедничка прес-конференцијата со претседателот на Собранието Талат Џа
Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, на настан на фирмата Вилиџ глобал каде што присуствува како гостин, откри дека најголемата грешка што некогаш ја направил е кога дозволил Гугл прв да ја отпочне приказната „Андроид“. – Во све
Универзитетскиот професор Бранимир Јовановиќ, кој му беше советник на Драган Тевдовски во Министерството за финансии, застана во одбрана на поранешниот соработник чија министерска функција ќе ја презеде премиерот Зоран Заев. Јовановиќ оценува дека
Ова е изјава на среќа на децата кои си резервираа место за летниот камп на Коузон. Интересот како и секоја година расте и местата за сите смени брзо се пополнуваат.Децата од Македонија и ова лето ќе спортуваат и ќе се забавуваат во изобилството на
Ова е работна понуда за целогодишно вработување .Обезбедено сместување и услови за работа според Заводот за вработување на Република Хрватска Ова е работната понуда: RAD U FABRICI AUTO DIJELOVA U ISTRI ( R. HRVATSKA ) • Opis poslova :
- Македонските бизнисмени во 90-тите се потепаа кој повеќе да донира за соборниот храм во Скопје затоа што дознаа дека ја сум донирал една сума, па да не им падне чаламот донираа поголеми суми, под извговор, кога може овој Ром да донира, ние можеме
Текстот, самите пишавме дека во целост е превземан од порталот Досие.Мк, и колешката Кристина Мачќиќ најверојатно добила или „лажно видео“ или пак некој нешто монтира се со цел да се деградира една установа во случајот Кумановската бо

ЈАВНОСТА Е ВО ШОК, ПА КАКО БЕ НЕ ИМ Е СРАМ НА ОВИЕ МАФИЈАШКИ КОПИЛИЊА: Мицкоски бара да запрат 19 истраги и амнестија за стотина осомничени на СЈО

ВМРО-ДПМНЕ нема ништо против СЈО да постои, но под услов да ги запре истрагите против нивните довчерашни функционери, и отсега натаму да расчистува ...

Повеќе

О БОЖЕ ГОСПОДЕ, НЕКОЈ НЕКА ПРАТИ ПСИХИЈАТАР ВО РЕДАКЦИЈАТА НА ПЛУСИНФО: ГЕРО ВО ОТВОРЕНО ПИСМО ДО КАТИЦА ЈАНЕВА И СЕ ЗАКАНУВА И БАРА ТАА ДА МУ ДАЛА ОТКАЗ НА НЕЈЗИН ВРАБОТЕН КОЈ СЕ ДРЗНАЛ НА ФЕЈСБУК ДА ГО КРИТИКУВА?!?!

Некој вработен во СЈО и тоа поранешен колумнист на Плусинфо, Боки Бургија, се дрзнал на фејсбук да го критикува уредникот на Плусинфо и овој сега со...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА СОПРУГАТА И АДВОКАТКА НА ФРЧКОВСКИ: Андов толку забегал во книгата што Фрчковски е обвинет не само што се обидел да го убие Глигоров туку и дека убивал сведоци, киднапирал деца на политичари итн итн...

- Фрчковски во книгата на Андов е обвинет не само што го организирал и реализирал атентатот врз Глигоров туку и дека убивал сведоци, киднапирал деца...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) СКОПЈЕ ИЗГЛЕДА ОЧАЈНО!

Скопје изгледа навистина очајно!!!

Повеќе

(ВИДЕО) КОЧО АНЃУШЕВ НА 1 ТВ: Критиките од германските инвеститори се издржани и ќе ги поправиме забелешките, јас не сум загрижен, не се работи за толку страшна ситуација

Повеќе

ИЗВИНУВАЊЕ ДО ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ КОЧО АНЃУШЕВ!

Вчера откако дознав за оценката НУЛА од германските странски инвеститори, бев бесен и веднаш побарав оставка од вице премиерот задолжен за економски п...

Повеќе

БОМБА НА САШО ОРДАНОВСКИ: Германските инвеститори и дале НУЛА на владата затоа што се дрзнала да ја зголеми минималната плата без да ги праша за тоа!!!

Неопходен услов за успех на странските вложувања е на секоја средба надлежните домашни министри, како и самиот премиер доколку присуствува на такви ...

Повеќе

ШОКАНТНО: Порталот Призма открива дека со мораториумот во Центар се кочат над 500 милиона евра инвестиции во Скопје!!!

Над 300 згради треба да никнат во Центар според новите ДУП-оци кои се закочени од новата локална власт, тоа се над 500 милиона евра инвестиции!!! О...

Повеќе

ЕКОЛОЗИТЕ ПАК КРЕВААТ ПАНИКА ВО ОХРИД - ДАЛИ ИМА СОВЕ(С)Т ВО ОХРИД? Општина Охрид повторно матно ќе легализиција дивоградбина атрактивни локации покрај езеро и на Галичица!

Граѓанска иницијатива Охрид ЅОЅ - Соопштение за јавност 28 март, 2019 ДАЛИ ИМА СОВЕ(С)Т ВО ОХРИД? Општина Охрид повторно матно ќе легализиција д...

Повеќе

ФЕИТ стана официјален центар за сертификација на Microsoft програми

28.03.2019, Скопје - Microsoft академија и тестинг центар, денеска, беа промовирани пред студентите на Факултетот за електротехника и информациски т...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО ЗАБЕГАНО ИНТЕРВЈУ НА ШЕФОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ: НЕ НЕГИРАМ ДЕКА СВАРОВСКИ СУДИИ МУ СЛУЖЕЛЕ НА ВМРО ДПМНЕ, САМО НЕМАМ ЗАКОНСКИ АЛАТКИ КАКО ДА ГИ СМЕНАМ, ИЗМИНАЛО ДЕЈСТВИЕТО?!?!

Повеќе

Обраќање на ЗМНР Жерновски на 16-тиот Мешовит парламентарен комитет помеѓу ЕУ и Република Северна Македонија во Стразбур

Во рамките на 16-от мешовит парламентарен комитетмеѓуРепублика Северна Македонија и Европскатаунија,којденессе одржа во Стразбур, се усвои докумен...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВОЈ ЧОВЕК Е НЕВЕРОЈАТЕН: РЕЖИМСКИОТ СЛУГА, ШЕФОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ ВЕЛИ ДЕКА ЗА ПРОБЛЕМОТ ВО СУДСТВОТО Е КРИВ МЕНТАЛНИОТ СКЛОП НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) РЕОБЈАВЕН ПРВИОТ РОМАН НА МАКЕДОНАКИ ЈАЗИК - СЕЛО ЗАД СЕДУМТЕ ЈАСЕНИ!

„Село зад седумте јасени“ – 67 години од зборовите испишани на македонски јазик во првиот роман. После 6 децении, Фондација &bdquo...

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА ФОКУС: Мицковски бара амнестија за 100 партиски функционери!!!

Во најновиот број на неделникот Фокус ќе читате: ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИНа њуз-порталите и на социјалните мрежи се истурија коментар...

Повеќе