Одберете локација на пристап

А у меџу времену во Ресен... pic.twitter.com/zSNRyBgsTl — Ким Јонг-ун (@kim_jong_glaven) February 23, 2019
21.02.2019 ... 19:15 “Е ова го немаше ни во режимот на Груевски. Линч во притвор!“ 21.02.2019 ... 22:07 “Независна комисија да ги истражи двете тепања во затворот Шутка!“ 22.02.2019 ... “Е мои бедни апологети, поарно
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 17 март во Охрид треба да го одржи своето изборно Собрание на кое единствен кандидат е актуелниот вршител на должноста, Мухамед Сејдини, но државата нема да дозволи да се одржи такво Собрание, најави
Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања со четири гласа „за“ и четири гласа „против“ не изгласа да му предложи на Собранието да му се симне пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, за кого судија на претходна
Во моментот на гласањето доцна во сабота навечер не беше приустен пратеникот Агим Шаќири од ДУИ, односно од владејачкото мнозинство - Трајко Вељаноски (архивска фотографија Ѓ. Личовски) Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања
ИЗлатна Бубамара на популарностаназдрави за 95 годиниСКОПСКО. На препознатлив и уникатен начин, организаторот Ranko Petrovik ја честиташе годишнината и потсети зошто#СКОПСКОе неизбежен дел од сите наши значајни моменти. На честитките возврати и
Донацијата се совпадна со 25 годишнината од воспоставување дипломатски односи. Договорите за грант ги потпиша амбасадорката Кеико Ханеда со министрите за здравство, образование и за локална самоуправа - (Фото: СДК.МК) Јапонија додели грант
За жал морам да констатирам дека политичките игри и препукувања помеѓу премиерот Заев и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, влијаат негативно на меѓународниот углед на нашата земја.За време на мојот разговор со ко-претседате
Мактел: Професоре, ваша реакција на именување на екс амбасадорот во Македонија, Филип Рикер за нов помошник државен секретар за Европа и Азија, практично на местото на Вес Мичел кој се повлече од приватни причини: Пендаровски: Филип Рикер е еден о

Геро маестрално го заврши серијалот за корупција во медиумите, со показна вежба и тоа на своја кожа, хахахаа!!!

Маестрална показна вежба за мега корупција во медиумите. И иронично, баш деновиве одеше таков новинарски серијал на медиумите на Геро Алцхајмер. Што ...

Повеќе

ХАХАХА, ОЧЕКУВАН ДРАМАТИЧЕН ЛУПИНГ НА ГЕРО АЛЦХАЈМЕР: Откако покрена огромна паника за да не се гради до ГТЦ, откако се сретнал со инвестирот, сега е да се гради, ама новата зграда на кровот ќе имала зеленило?!

Откако крена огромна паника во јавноста до ГТЦ да не се гради ништо, туку да има парк, сега Геро откако се сретнал со инвеститорот кој очигледно доб...

Повеќе

По повод Меѓународниот ден на волонтеризмот, Пивара Скопје доби големо признание за корпоративно волонтирање за 2018 година за успешниот едукативен проект – „За безбедни и здрави школски денови“. Наградата ја додели Советот за волонтерство на Општина Битола - официјална страница, во соработка со USAID Macedonia

По повод Меѓународниот ден на волонтеризмот, Пивара Скопје доби големо признание за корпоративно волонтирање за 2018 година за успешниот едукативен ...

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ ВМРОНИТЕ ЌЕ ГО РАСКИНАТ: Влатче Ѓорчев се поклони пред ковчегот на Џорџ Буш Постариот

Vladimir Gjorcev‏@VladimirGjorcev1h1 hour ago Претседателот Џорџ Буш беше добар пријател на Македонија. Нашата земја ја прогласи својата неза...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: Со Орбан успеав само да се поздравам во Загреб, во наредна прилика ќе барам средба за да му објаснам дека треба да го екстрадира Груевски!

- Сега не успеав да остварам средба со Орбљан во Загреб, само кратко се поздравивме, но нареден пат во друга прилика ќе барам да се сретнеме и да му...

Повеќе

(ВИДЕО) МНОГУ СЛАДОК НАРОД СЕ ОВА ЈАПОНЦИВЕ: Направиле македонски клуб, се облекле во македонски носии и пеат македонски народни песни

Преслатки се. Традиционална македонска музика на јапонски начин 🇲🇰🇯🇵 pic.twitter.com/G8dHuLy2HG — Vasilka Dimitrovska (@Arheoblog) Decemb...

Повеќе

КАВАДАРЦИ НЕМА ВЕЌЕ ДА ГО ЗАГАДУВА ВАРДАР: Доизградени 300 метри колекторски систем за отпадните води од Кавадарци

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ГО ИСКЛУЧИ ОД ПАРТИЈА НАЈДОБРИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ЗЕМЈАВА: МИТКО ЈАНЧЕВ ОД СВОЈ ЏЕБ МУ ДОНИРАШЕ ЛИЗГАЛИШТЕ НА КАВАДАРЦИ!

Митко Јанчев - Градоначалник на Општина Кавадарци December 3 at 9:02 AM· Општина Кавадарци на иницијатива на ...

Повеќе

БОЧВАРСКИ: Изградена е пристапна улица, водовод и канализација во месноста Шардаван Баши, инвестиција вредна 1,1 милион денари!

Повеќе

Божиќ во Светата Земја со Аурора: Незабораво патување каде секој вистински верник, барем еднаш во животот треба да отиде да ја почувствува Божјата енергија..

Божиќ во Светата Земја✝️ Незабораво патување каде секој вистински верник, барем еднаш во животот треба да отиде да ја почувствува Божјата енергија....

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) НЕОДОЛИВА ПОНУДА ВО АУРОРА РЕСОРТ И СПА ВО БЕРОВО: Покрај езерото, планината, прекрасниот хотел, базен, нудат и мини зоолошка градина со елени, срни, зајчиња, пауни, овци и коњи!

Повеќе

Поминете незаборавен дочек на Новата година во Aurora Resort & Spa!

Поминете незаборавен дочек на Новата година воAurora Resort & Spa! За забавата и дочекот ќе се погрижи познатото#Show#Band#DuoТРИ ШЕШИРА, а Ве о...

Повеќе

ДОБИТНИЦИ ОД НАГРАДНAТА ИГРА ПО ПОВОД 13-ТИОТ РОДЕНДЕН НА РАМСТОРЕ МАКЕДОНИЈА

На 03.12.2018 во 12 часот голем број потрошувачи, заинтересирани граѓани и учесници присуствуваа во трговскиот центарRamstore Mall - Skopjeна извлек...

Повеќе

ГОЛЕМА ИГРА ЗА ГОЛЕМА KIA: Нова наградна игра на Рамстор Мол

Пазари во Рамстор мол и освоj вредни награди! Рамстор Мол започнува уште една голема наградна игра “Голема игра за голема КИА”. Од 16...

Повеќе

КРЦКАВО ПИЛЕШКО И ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ: Светскиот ланец КФЦ отвори ресторан и во Рамстор Мол

Ramstore Mall - Skopje December 2 at 10:00 AM· Вчера во нашиот трговски центар се отвориKFC Macedonia!^_^Кој ...

Повеќе