Одберете локација на пристап

После приказната на ВидиВака за 400 дрвја осудени на смрт реагираа од Град Скопје од каде заедно со Шумарскиот факултет ќе ги ослободат зацементираните стебла pic.twitter.com/AgFTKQ9zjS — Види Вака (@VidiVakaVideo) January 18, 2019
Почитувани Студенти , ИМАМЕ ОТВОРЕНА ПОКАНА ЗА ВАС ДА ДОЈДЕТЕ И ДА ВЕ ИНФОРМИРАМЕ ЗА НАЈНОВИТЕ КРЕДИТНИ МОЖНОСТИ кои во соработка со Стопанска Банка А.Д – Скопје Ви ги ставаме на располагање за ВАШЕ МОЖНО ПАТУВАЊЕ КОН АМЕРИКАНСКИОТ КОНТИНЕНТ
Охрид и Македонија се прататковината, магна карта на европскиот хуманизам, со самиот факт што Свети Климент Охридски, на стотина години пред првиот европски универзитет, во Болоња, овде ја формираа првата хуманистичка школа. Со овие зб
Вицепремиеротза економски прашања Кочо Анѓушев денеска се сретна со деветнаесетгодишниот Христијан Котески, млад автомеханичар од прилепското село Борино, кој со сопствен труд и средства успеал да направи теренско возило за чистење снег. Анѓушев,
Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот затвор Шутка кај лицето Јане Ченто, соопштуваат од Истражниот затвор Скопј
Серијалот на 1ТВ, Македонски инсајдер веќе почна да предизвикува реакции, иако до сега се објавени само најавите за првите четири досиеја. Едниот од нив, кој се однесува на градежната мафија беше причина за низа закани по животот на главниот и одго
Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на од
Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часо
Branko Trickovski 4 hrs· Тежок пораз на нормалноста Онаков величествен, но сепак додворувачки, дури и гротескен пречек, каков што во Србија имаше рускиот претседател Путин, не се приредува повеќе ниту во руските
Почитувани,На 19.01.2019 година (сабота) во ресторанот „Беладона“ со почеток од 18 часот ќе се одржи промоција на локалниот клуб на нашата партија во Куманово. Сите што сакаат да се запознаат со идеите на Граѓанско демократската унија с
За првпат се обезбедени бесплатни ортопедски градници, за жените што се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник. Жени, ве информирам дека во функција е процедурата за добивање бесплатен градник, еднаш годишно во соработка со ФЗОМ. За

КАЈ ОЛИВЕР СПАСОВСКИ СТВАРНО НЕМА МИЛОСТ: Апсење во центарот на Скопје – Вработен во УЈП уапсен за поткуп!

Вработен во Управата за јавни приходи со иницијали Љ.С. попладнево е уапсен во кафуле во центарот на Скопје во трговскиот центар Зебра, дознаваНезав...

Повеќе

СДСМ ЗА ЖАЛ ИМА ЕДЕН ГОЛЕМ СИСТЕМСКИ ПРОБЛЕМ КОЈ ВМРО ДПМНЕ УСПЕШНО ГО КОРИСТИ ВЕЌЕ 30 ГОДИНИ!!!

Ги знаеме фабричките грешки на ВМРО ДПМНЕ - национализам, заостанатост во секој смисол, пред се цивилизациски, склони кон пљачка, диктатура, насилие, ...

Повеќе

ВМРОВСКИТЕ БОТОВИ ПУШТЕНИ ДА ФИЛОЗОФИРААТ

Повеќе

АМАН БЕ ЛУЃЕ, ШТО ВИ Е?! ЗАРЕМ ВРЕДИ ДА СЕ УМРЕ ЗА ЧАНТА ОД ЛУЈ ВИТОН?!

Повеќе

Хелсиншки комитет се налути на „Балисти“, бара казни за сторителите за говор на омраза кој има за цел етнички тензии и немири!

Хелсиншкиот комитет за човекови права на Република Македонија денеска преку соопштение најостро го осуди вчерашниот инцидент во Тетово предизвикан о...

Повеќе

СТОПАНСКИТЕ КОМОРИ АЛАРМИРААТ И АПЕЛИРААТ ДО ВЛАДАТА: Пропорционалниот данок да се одложи за најмалку 5 години, во спротивно ќе нанесе огромни штети врз стопанството!

Почитувани, Во текот на изминатите неколку месеци членовите на Платформата за јавно - приватен дијалог: Стопанска комора на Македонија, Стопанска к...

Повеќе

НАУМ ПЕТРЕВСКИ СЕ ИЗВИНИ: Не требаше така да напишам, во моменти на револт избрзав, жалам за напишаното, ме погоди обвинувањето дека сум убиец на кучиња

По жестоките критики на интернет за вчерашниот коментар во кој многу жестоко нападна една своја критичарка, пејачот Наум Петревски во изјава за Макт...

Повеќе

МАЛ ДЕЛ ОД МАКЕДОНИЈА СЕ РУБЉИРА, БЛАМИРА И ГЛУПИРА: Јанко Бачев тврди дека собрал 85 здруженија и партии, а на собирот присутни само 40 човеци, значи по две партии на еден човек?!?!

Ако фатите да броите колку луѓе седат на масите ќе видите дека не се повеќе од 30, а Јанко Бачев помпезно тврди дека обединил дури 85 партии и здруж...

Повеќе

(ВИДЕО) КАЉОПА ГО ПРЕБОЛИ ПАДОТ НА ВМРО ОД ВЛАСТ, СЕ ВРАЌА СО НОВА ПЕСНА НА СРПСКИ

КАЛИОПИ – НОВ СИНГЛ “ПРЕСУДА” “ПОНЕКОГАШ И ТАЖНИТЕ ЉУБОВИ МОЖАТ ДА БИДАТ УБАВИ” Песната пресуда е комплетно авторско...

Повеќе

Родителството се отежнува нон стоп, затоа веќе никој не чува деца!

Не го тепај детето макар куќа запалило! Не го терај да работи, да помага, да чисти, да носи ќеси, било епсплоатација! Не го терај да биде амбициозно...

Повеќе

СДСМ ГО ВОЗВРАЌА УДАРОТ: Катната гаража „Македонска фаланга“ ќе се вика „26-ти јули“ а „Тодор Александров“ ќе се преименува во „Беко“

Градот Скопје започна со менување на имињата на катните гаражи. На следната седница на Советот на Скопје идната недела, пред советниците ќе се најде...

Повеќе

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: Управата за безбедност и контраразузнавање се обидува да го врати својот углед на професионална и релевантна служба, углед кој беше сериозно нарушен

Владата за десетина дена ќе до одбере најдобриот од трите модела за реформирање на УБК Управата за безбедност и контрараузнавање и Агенцијата за ...

Повеќе

ЗА 50 МИЛИОНА ДОЛАРИ ВО ЊУЈОРК СЕ ПРОДАВА ЛУКСУЗНИОТ АПАРТМАН НА ТИТО КАДЕ ТОЈ ГИ УГОСТУВАШЕ СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ И ШОУМЕНИ

Повеќе

ПОРТАЛОТ МАКТЕЛ.МК ГИ ИСПОЛНИ БАРАЊАТА НА ЗНМ, СЕММ И ССНМ: Објавен е точен импресум и контакт, максимално ќе се придржуваме и до новинарскиот кодекс иако тој е престрог за овие политички околности

Новинарските организации усогласија критериуми за онлајн медиумите Здружението на новинари на Македонија, Самостојниот синдикат на новинари и медиу...

Повеќе

НОВА ИНВЕСТИЦИЈА ОД 3 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ВО ШТИП, БОЧВАРСКИ РЕШАВА ДЕЦЕНИСКИ ПРОБЛЕМИ ВО ШТИП

Повеќе