Одберете локација на пристап

А у меџу времену во Ресен... pic.twitter.com/zSNRyBgsTl — Ким Јонг-ун (@kim_jong_glaven) February 23, 2019
21.02.2019 ... 19:15 “Е ова го немаше ни во режимот на Груевски. Линч во притвор!“ 21.02.2019 ... 22:07 “Независна комисија да ги истражи двете тепања во затворот Шутка!“ 22.02.2019 ... “Е мои бедни апологети, поарно
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 17 март во Охрид треба да го одржи своето изборно Собрание на кое единствен кандидат е актуелниот вршител на должноста, Мухамед Сејдини, но државата нема да дозволи да се одржи такво Собрание, најави
Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања со четири гласа „за“ и четири гласа „против“ не изгласа да му предложи на Собранието да му се симне пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, за кого судија на претходна
Во моментот на гласањето доцна во сабота навечер не беше приустен пратеникот Агим Шаќири од ДУИ, односно од владејачкото мнозинство - Трајко Вељаноски (архивска фотографија Ѓ. Личовски) Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања
ИЗлатна Бубамара на популарностаназдрави за 95 годиниСКОПСКО. На препознатлив и уникатен начин, организаторот Ranko Petrovik ја честиташе годишнината и потсети зошто#СКОПСКОе неизбежен дел од сите наши значајни моменти. На честитките возврати и
Донацијата се совпадна со 25 годишнината од воспоставување дипломатски односи. Договорите за грант ги потпиша амбасадорката Кеико Ханеда со министрите за здравство, образование и за локална самоуправа - (Фото: СДК.МК) Јапонија додели грант
За жал морам да констатирам дека политичките игри и препукувања помеѓу премиерот Заев и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, влијаат негативно на меѓународниот углед на нашата земја.За време на мојот разговор со ко-претседате
Мактел: Професоре, ваша реакција на именување на екс амбасадорот во Македонија, Филип Рикер за нов помошник државен секретар за Европа и Азија, практично на местото на Вес Мичел кој се повлече од приватни причини: Пендаровски: Филип Рикер е еден о

ОВА Е ГОЛЕМИНАТА НА СДСМ: Сопругот на Ребека ги тепаше у собрание, они немаат проблем да помагаат на нејзиното хуманитарно здружение за деца со аутизам!

Stefan Bogoev Нова сензорна соба за ученици со посебни потреби е активирана во ООУ „Димо Хаџи Димов“, во Влае...

Повеќе

СДСМ: Мицкоски не ги виде црнилата кои 11 години ја уништуваа Македонија поради бизнис со хидроцентрали, црнилата завршија, режимот е поразен, сега Македонија чекори кон светла иднина

Повеќе

НОВОГОДИШНА ЕЛКА ВО ИКЕА, ЈА КУПУВАШ ЕДНА ГОДИНА УНАПРЕД И ЦЕЛА ГОДИНА ЈА МЕСТИШ

Повеќе

Почина режисерот и еден од најголемите ВМРО-вци во изминативе 30 години, Љубиша Георгиевски

Утрово на 81 година почина театарскиот и филмски режисер, драмски писател, теоретичар на театарот и професор по театарска режија и актерска игра, по...

Повеќе

(ВИДЕО) Легендарниот тренер на Сан Антонио, Грег Поповиќ се скара со новинар: Како не ти е јасно зошто е тешко да се чува ЛеБрон Џејмс, па затоа што е ЛеБрон Џејмс!

What makes LeBron hard to guard? Pop has a simple answer 🙃 pic.twitter.com/PeRIA1UNlT — SportsCenter (@SportsCenter) December 6, 2018 L...

Повеќе

ВМРО И КУРИР СЕ ЗАФРКАВААТ СО НАС И ТОА ПРИЛИЧНО БРУТАЛНО И ДРСКО, МИГН

Повеќе

НА БАРАЊЕ НА САД, ВО КАНАДА УАПСЕНА ШЕФИЦАТА НА ГИГАНТОТ ЗА МОБИЛНА ТЕЛЕФОНИЈА ОД КИНА, ХУАВЕЈ, ПОРАДИ ПРЕКРШУВАЊЕ НА ЕКОНОМСКИТЕ САНКЦИИ НА САД КОН ИРАН

Америка води кампања против компаниите за мобилна телефонија од Кина, Хуавеј и ЗТЕ. По една година успешна операција за оцрнување на овие производи ...

Повеќе

ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ: АНГЕЛА МЕРКЕЛ НЕ Е ОД ВЧЕРА

Сликано некаде 1990-та... Пред речиси 30 години... Меркел на прием во белата куќа кај тогашниот претседател, Џорџ Буш Постариот.

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: Висок функционер на ВМРО ДПМНЕ најави бомби за Заев, тајната служба на Србија, БИА, го прислушкувала премиерот на Македонија?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) БЛИСКИТЕ ПРИЈАТЕЛИ ОЛИВЕРА И МУХИ СЕ СКАРАА ЗА ПОМИРУВАЊЕТО И АМНЕСТИЈАТА, ПАРТАЛИ ЛЕТАА ВО СТУДИОТО НА ТЕЛМА!

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДАТА ЌЕ ГО ВРАЌА СТРУЧНОТО ОБРАЗОВАНИЕ ВО ЗЕМЈАВА ЗА МЛАДИТЕ ДА ИМААТ ИЗВОР ЗА ЕГЗИСТЕНЦИЈА АКО НЕ УСПЕАТ ДА ЗАВРШАТ ФАКУЛТЕТ

Повеќе

(ВИДЕО) ИМА РАЗЛИКА: Голем јубилеј, 70 години Музеј на Македонија прославен мултиетнички, баш по политичката филозофија на Заев која го донесе на власт - ЕДНО ОПШТЕСТВО ЗА СИТЕ!

Повеќе

ЛУДА ФОТКА ОД ЗАПАДНО СКОПЈЕ, АВТОР ЖАРКО ТРАЈАНОВСКИ

Повеќе

КУМАНОВЦИ ЗАКОН: Вчера, во Европскиот парламент во Брисел, ја примиja наградата – Град на спортот за 2019 година!

Maksim Dimitrievski Вчера, во Европскиот парламент во Брисел, ја примив наградата за Куманово – Град на спортот за ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ГИ ОБЗНАНИ СИТЕ ПРЕДЛОЗИ И ЗАМЕРКИ ЗА АМАНДМАНИТЕ ШТО МУ ГИ ДАЛЕ ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО ДПМНЕ И АЛБАНСКИТЕ ПАРТИИ

Повеќе