Одберете локација на пристап

А у меџу времену во Ресен... pic.twitter.com/zSNRyBgsTl — Ким Јонг-ун (@kim_jong_glaven) February 23, 2019
21.02.2019 ... 19:15 “Е ова го немаше ни во режимот на Груевски. Линч во притвор!“ 21.02.2019 ... 22:07 “Независна комисија да ги истражи двете тепања во затворот Шутка!“ 22.02.2019 ... “Е мои бедни апологети, поарно
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 17 март во Охрид треба да го одржи своето изборно Собрание на кое единствен кандидат е актуелниот вршител на должноста, Мухамед Сејдини, но државата нема да дозволи да се одржи такво Собрание, најави
Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања со четири гласа „за“ и четири гласа „против“ не изгласа да му предложи на Собранието да му се симне пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, за кого судија на претходна
Во моментот на гласањето доцна во сабота навечер не беше приустен пратеникот Агим Шаќири од ДУИ, односно од владејачкото мнозинство - Трајко Вељаноски (архивска фотографија Ѓ. Личовски) Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања
ИЗлатна Бубамара на популарностаназдрави за 95 годиниСКОПСКО. На препознатлив и уникатен начин, организаторот Ranko Petrovik ја честиташе годишнината и потсети зошто#СКОПСКОе неизбежен дел од сите наши значајни моменти. На честитките возврати и
Донацијата се совпадна со 25 годишнината од воспоставување дипломатски односи. Договорите за грант ги потпиша амбасадорката Кеико Ханеда со министрите за здравство, образование и за локална самоуправа - (Фото: СДК.МК) Јапонија додели грант
За жал морам да констатирам дека политичките игри и препукувања помеѓу премиерот Заев и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, влијаат негативно на меѓународниот углед на нашата земја.За време на мојот разговор со ко-претседате
Мактел: Професоре, ваша реакција на именување на екс амбасадорот во Македонија, Филип Рикер за нов помошник државен секретар за Европа и Азија, практично на местото на Вес Мичел кој се повлече од приватни причини: Пендаровски: Филип Рикер е еден о

ЈАНИ МАКРАДУЛИ СЕ РАСТРЧА НИЗ СКОПЈЕ: Уште едно училиште префрлено од дрва на пелети, овој пат во Ново Лисиче

Златко Марин 3 hrs· ОУ „Гоце Делчев“ во Долно Лисиче премина кон еколошки начин на загревање користејќи пелети наместо ...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ ГОЛЕМ ЧОВЕК Е ЗАЕВ, ПОМИРУВАЊЕТО ГО ПОЧНА СО ТЕЛЕГРАМА СО СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВОТО НА ЉУБИША ГЕОРГИЕВСКИ, ИАКО ТОЈ ДО СКОРО ВО НАСТАПИТЕ ГО ОПСИПУВАШЕ ЗАЕВ СО ПОГРДНИ ЗБОРОВИ, ПРЕДАВНИК, НЕПИСМЕН, ПРОСТАК...

Повеќе

СУДИЈКАТА КАЦАРСКА ФАТИ ДА СЕ КРСТИ КОГА ЕКС ДИРЕКТОРОТ НА ДБК КАЖА ДЕКА НЕ ЗНАЕЛ КАЈ БИЛ НА 27-МИ АПРИЛ!

Судијката Добрила Кацарска го испрашуваше. „На 27 април 2017 година околу 18 часот тргнавме на ракомет. Штом стигнавме пред сала, се случи то...

Повеќе

Нинџа: Бришкоска ја издаде наредбата да се отворат вратите на собрание!

Обвинетиот Александар Василевски Нинџа денеска во судот дава своја одбрана за случајот со настаните од крвавиот четврток. Тој во моментов одговара н...

Повеќе

ШОКАНТНО: И СПИРЕ ЗАЛИЖАНИОТ ДАВАЛ НАРЕДБИ НА 27-МИ АПРИЛ ОД ШТАБОТ НА 8-МИ КАТ ВО СЕДИШТЕТО НА ВМРО ДПМНЕ!!!

Александар Василевски Нинџа во своето шокантно сведочење за настаните на 27 април денеска со име и презиме посочи кој давал наредби за упадот на 2...

Повеќе

АЈДЕЕ, НИНЏА ГО МАСАКРИРА БЕТМЕН ВО СУДНИЦА: Ти едно време беше против ВМРО ДПМНЕ, ама после смени лента и беше богато награден за тоа!

Обвинетиот Александар Василевски Нинџа денеска одговараше во вкрстеното испрашување и на прашања од обвинетиот Богдан Илиевски, или Бетмен Велит. В...

Повеќе

НИНЏА ШОУ ВО СУДНИЦА: Чавков им даваше насоки на началниците од МВР Митко Пешев и Ивица Вучевски пасивно да делуваат во Собранието

Со прашања од судијката Добрила Кацарска, заврши вкрстеното испрашување на обвинетиот Александар Василевски Нинџа, кој претходно даде широк и детале...

Повеќе

МПЦ ЗА ПЛАЦОТ ДО ГТЦ: Со нашиот имот не се нарушени Божјите заповеди

Македонската православна црква е институција со најдолговековна традиција на постоење на овие простори. Тоа придонело Црквата да поседува свој имо...

Повеќе

Нинџа: Базата ни беше во „Мериот“, паравоениот штаб на ВМРО-ДПМНЕ даваше наредби гледајќи ТВ Нова

Обвинетиот Александар Василевски – Нинџа на судењето за организираниот напад во Собранието на 27 април лани во сведочењето дојде до вечерта на...

Повеќе

КОМИЧЕН МОМЕНТ ВО СУДНИЦА, АКТЕРОТ ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ ПРОБА ДА СЕ ВАДИ ДЕКА Е ПАДНАТ ОД МАРС, НИНЏА МУ ВИКА НЕ ГЛУМИ ЛУДИЛО!

Ај кажи дака ме немаш видено во седиштето на ВМРО ДПМНЕ, нели Нинџа? - му се обрати актерот Владо Јовановски на Александар Василевски Нинџа. Не е т...

Повеќе

АЈДЕЕ, НИНЏА ГИ ОТКРИ ТАЈНИТЕ НА ДБК: МУ СТАВИВМЕ КАМЕРИ ДОМА НА АНАЛИТИЧАРОТ АЛБЕРТ МУСЛИУ!

Обвинетиот Александар Василевски-Нинџа, кој во денешното сведочење откри кој во ВМРО-ДПМНЕ и во МВР командувал со организираниот напад на Собранието...

Повеќе

ШОКАНТНИ ДЕТАЛИ ОД 27-МИ АПРИЛ: ЗАМЕНИК НАЧАЛНИКОТ ВО ДБК КОЈ СЕГА Е ВО БЕГСТВО ВО ГРЦИЈА БИЛ ГЛАВНА ЅВЕЗДА, КРШЕЛ СО ЧУК ХАРД ДИСКОВИ ОД СОБРАНИЕ И ГИ ФРЛАЛ ВО ВАРДАР

Во тајна просторија на Петтата управа околу полноќ на 27 април лани, по организираниот напад на Собранието, обвинетиот Александар Василевски-Нинџа п...

Повеќе

ШОКАНТНА БОМБА НА НИНЏА ВО СУДНИЦА: УПАДОТ НА 27-МИ АПРИЛ СЕ УПРАВУВАШЕ ОД 8-МИ СПРАТ ВО СЕДИШТЕТО НА ВМРО ДПМНЕ, ТАМУ БЕА ШЕФОВИТЕ НА ДБК, ВОЕНО РАЗУЗНАВАЊЕ, АГЕНЦИЈА ЗА РАЗУЗНАВАЊЕ, МВР...

„Кај 19 часот пешки тргнав кон Собранието. Го видов началникот на Петтата управа Никола Бошкоски, Борислав Богдановски од управата и други. Ли...

Повеќе

Нинџа: Дамовски, Дурловски и Бетмен беа фиктивни водачи на протестите, често доаѓаа во седиштето на партијата и се гледаа со благајникот, протестите беа контролирани од ВМРО ДПМНЕ

Сведочењето на обвинетиот Александар Василевски – Нинџа на судењето за организираниот напад во Собранието продолжи со протестите пред Државнат...

Повеќе

РОКААТ СПЕКТАКУЛАРНИ БОМБИ ВО СУДНИЦА; Шефот на подземјето, Нинџа откри дека 3 години работел за шефовите на ДБК, му дале пиштоли, радио станици, блиндирани џипови, пари, све!

Александар Василевски - Нинџа последен сведочи од 33-цата обвинети за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста за организиранио...

Повеќе