Одберете локација на пристап

Наместо да му го каже ова во лице на премиерот, и да се разделат човечки, овој фатил да го плука на фејсбук, и тамо си ја поднесува оставката?!?! Оставката: Почитуван Претседател на Владата г-дин Зоран Заев, Сакам да Ве известам Вас иј
Немаме процес ако земја го испорача тоа што треба, а доколку ЕУ не го препознае прогресот и не даде дозвола само за да го започнеме патувањето, рече министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на Министерската конференција за Западен Балкан в
Премиерот го презема на свој грб менаџирањето и со државната каса. Потегот е храбар, но тешко нему, коментираат упатените. Што му пресуди на министерот, популарно наречен „Данска“, е нејасно, пишуваДојче веле. Македонија е Се
За ова на никој не му текна. Практично, Заев со ова си обезбеди столче на масата во владата и за време на пржинската влада, и де јуре нема да биде премиер, но де факто тој ќе биде премиер иако ќе има ТЕХНИЧКИ премиер, најверојатно тоа ќе биде се
Францускиот амбасадор Тимоние предизвика шок во Холидеј Ин со својот настап во кој практично како да најави дека нема да добиеме датум нити во октомври: - Што сте запнале со тој датум? Па имате толку многу проблеми. Во Струга градоначалникот се од
Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Орданоски за Цивил Медиа: Кога еден премиер ќе го смени својот министер за финансии и – задржувајќи го како советник околу себе – ќе ги преземе и неговите дотогашни надлежности во Минис
Република Северна Македонија ќе го добие датумот за почеток на преговори во октомври, изразија уверување европретениците Иво Вајгел, Едуард Кукан и Кнут Флекнштајн на вечерашната заедничка прес-конференцијата со претседателот на Собранието Талат Џа
Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, на настан на фирмата Вилиџ глобал каде што присуствува како гостин, откри дека најголемата грешка што некогаш ја направил е кога дозволил Гугл прв да ја отпочне приказната „Андроид“. – Во све
Универзитетскиот професор Бранимир Јовановиќ, кој му беше советник на Драган Тевдовски во Министерството за финансии, застана во одбрана на поранешниот соработник чија министерска функција ќе ја презеде премиерот Зоран Заев. Јовановиќ оценува дека
Ова е изјава на среќа на децата кои си резервираа место за летниот камп на Коузон. Интересот како и секоја година расте и местата за сите смени брзо се пополнуваат.Децата од Македонија и ова лето ќе спортуваат и ќе се забавуваат во изобилството на
Ова е работна понуда за целогодишно вработување .Обезбедено сместување и услови за работа според Заводот за вработување на Република Хрватска Ова е работната понуда: RAD U FABRICI AUTO DIJELOVA U ISTRI ( R. HRVATSKA ) • Opis poslova :
- Македонските бизнисмени во 90-тите се потепаа кој повеќе да донира за соборниот храм во Скопје затоа што дознаа дека ја сум донирал една сума, па да не им падне чаламот донираа поголеми суми, под извговор, кога може овој Ром да донира, ние можеме
Текстот, самите пишавме дека во целост е превземан од порталот Досие.Мк, и колешката Кристина Мачќиќ најверојатно добила или „лажно видео“ или пак некој нешто монтира се со цел да се деградира една установа во случајот Кумановската бо

ОВА Е МОНСТРУМОТ КОЈ СОБИРАЛ ПАРИ ЗА ИЗМИСЛЕНИ БОЛНИ ДЕЦА А ГИ ТРОШЕЛ ЗА СЕБЕ - МИЛЕ ШУЛЕВСКИ!!!

Со Наредба од Судија за претходна постапка од Основен Суд Скопје 1, паричните средства од фондацијата се замрзнати. - Од Фејсбук страницата ...

Повеќе

ЦЕЛА ДРЖАВА Е ШОКИРАНА, ПА ЗАРЕМ Е МОЖНО МЕЃУ НАС ДА ИМА ВАКВИ МОНСТРУМИ: ФОНДАЦИЈАТА ,,ДОПИР,, СОБРАЛА 57.000 ЕВРА ЗА БОЛНИ ДЕЦА, А ГИ ТРОШЕЛЕ ЗА СЕБЕ, КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ОСНОВАЧИТЕ!!!

Со Наредба од Судија за претходна постапка од Основен Суд Скопје 1, паричните средства од фондацијата се замрзнати. - Од Фејсбук страницата на Фон...

Повеќе

Мајката на Пино: Имам пријава од Заев за вознемирување

Мајката на исчезнатото момче Пинета Секондо – Пино, Маја Трпковска, вели дека премиерот, Зоран Заев, ја пријавил за вознемирување. На вчерашни...

Повеќе

Дескоска: Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ ќе го уништат СЈО

Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ имаат намера да го уништат Специјалното јавно обвинителство и да ги запрат сите постапки, вели министерката за правда, Рен...

Повеќе

Телма: Цветанка Ласкова или Едмонд Адеми можни министри за култура

Mинистерот за култура, Асаф Адеми, можно е да ја напушти функцијата, а како причина се споменува неговата здравствена состојба, објави „Телма&...

Повеќе

Ципрас ја предупреди Албанија поради односите кон грчкото малцинство

Премиерот на Грција, Алексис Ципрас употреби остра реторика против албанската влада, порачувајќи дека европската перспектива на Албанија...

Повеќе

БИЉАНА СЕКУЛОВСКА: НЕКСТ ТАЈМ ДА УЧАТ ОД ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ АКО НЕКОГАШ САКААТ ДА БИДАТ ГОЛЕМИ МУЗИЧАРИ И УМЕТНИЦИ

Секоја музика не е уметност, ниту пак може секој да верува дека се станува уметник со добро познати тонови, кои можат старите емоции, веќе со години...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОУ НА АНЃУШЕВ ВО ПРИЛЕП: Никој не сака да вози камиони, сите сакаат у канцеларија да седат под клима, во моментов има безброј камиони кои седат паркирани затоа што компаниите не можат да најдат шофери!

Повеќе

ДОБРО БЕ КАКВА Е ОВАА ХУНТА НА ВЛАСТ: НЕ ЕДЕН, ТУКУ 4 ДУЕЛИ ЌЕ ИМА МЕЃУ СТЕВО И ГОРДАНА, ПРВИОТ Е НА ТЕЛМА ВО ВТОРНИК

Четири ТВ дуели ќе имаат претседателските кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски за време на кампањата за п...

Повеќе

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ потврди дека Мицкоски бил во Будимпешта на само ден пред почетокот на кампањата

Дали транзитно, дали на пропатување до Виена или не, ВМРО-ДПМНЕ призна дека Христијан Мицкоски, на ден пред почетокот на предизборната кампања, бил ...

Повеќе

Пратениците треба да тргнат од себеси и да се запрашаат 'колку храна фрлаат во своите домови', напомена Горан Мисовски, пратеник и потпретседател на Собрание на Република Северна Македонија

Повеќе

ПРЕМИЕРЕ ЗАЕВ ВИЕ МОРА ДА ПОМОГНЕТЕ ЛИЧНО, СО ЛИЧНА ИНТЕРВЕНЦИЈА ДА СЕ ВОВЕДЕ ЕТИКАТА И МОРАЛОТ ВО МАКЕДОНСКАТА ПОЛИТИКА, НЕ СМЕЕТЕ САМО ДА ГЛЕДАТЕ ОД СТРАНА И ДА КРЕВАТЕ РАМЕНИЦИ!

Премиере Заев, вие иако сте обичен човек со малце повеќе живци, голема храброст и моќ за политичка тактика, сепак во политичка смисла вие сте многу по...

Повеќе

БЛАГОДАРЕНИЕ НА АГЕНЦИЈАТА КОУЗОН, ИЗМИНАТИВЕ 22 ГОДИНИ НАД 33 000 МЛАДИ ЛУЃЕ ОД МАКЕДОНИЈА ЗАМИНАА НА ПРИВРЕМЕНА РАБОТА ВО АМЕРИКА И СВЕТОТ

#InAKouzonWorldДАЛИ И ВИЕ СТЕ ДЕЛ ОД НАШЕТО 22 ГОДИШНО РАБОТЕЊЕПочитувани Коузон ПријателиВо рамките на подготовките за одбележување на 22 годишнина...

Повеќе

ВЛАДАТА ЌЕ ГИ ОСЛОБОДИ НЕВЛАДИНИТЕ ОД ПЛАЌАЊЕ НА ПРОПОРЦИОНАЛЕН ДАНОК

Владата на денешната седница даде позитивно мислење на иницијативата на група пратеници за автентично толкување на член 115 од Законот з...

Повеќе

МИЦКОВСКИ АЛА ДИМЕ СПАСОВ У АКЦИЈА, САМО ШТО НАМЕСТО СКОПЈЕ ДЕЈСТВИЕТО Е ВО БУДИМПЕШТА, А АЛБАНЦИТЕ ОД СЕРАВА СЕГА СЕ КЛАНОТ ЗАЕВИ КАЧЕНИ ВО БЕНТЛИ!

Значи овие ВМРО-вците се едни такви бараби и деликвенти што треба бре да им се забрани да се бават со политика. Тоа се един психопати со кравати улет...

Повеќе