Одберете локација на пристап

А у меџу времену во Ресен... pic.twitter.com/zSNRyBgsTl — Ким Јонг-ун (@kim_jong_glaven) February 23, 2019
21.02.2019 ... 19:15 “Е ова го немаше ни во режимот на Груевски. Линч во притвор!“ 21.02.2019 ... 22:07 “Независна комисија да ги истражи двете тепања во затворот Шутка!“ 22.02.2019 ... “Е мои бедни апологети, поарно
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 17 март во Охрид треба да го одржи своето изборно Собрание на кое единствен кандидат е актуелниот вршител на должноста, Мухамед Сејдини, но државата нема да дозволи да се одржи такво Собрание, најави
Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања со четири гласа „за“ и четири гласа „против“ не изгласа да му предложи на Собранието да му се симне пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, за кого судија на претходна
Во моментот на гласањето доцна во сабота навечер не беше приустен пратеникот Агим Шаќири од ДУИ, односно од владејачкото мнозинство - Трајко Вељаноски (архивска фотографија Ѓ. Личовски) Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања
ИЗлатна Бубамара на популарностаназдрави за 95 годиниСКОПСКО. На препознатлив и уникатен начин, организаторот Ranko Petrovik ја честиташе годишнината и потсети зошто#СКОПСКОе неизбежен дел од сите наши значајни моменти. На честитките возврати и
Донацијата се совпадна со 25 годишнината од воспоставување дипломатски односи. Договорите за грант ги потпиша амбасадорката Кеико Ханеда со министрите за здравство, образование и за локална самоуправа - (Фото: СДК.МК) Јапонија додели грант
За жал морам да констатирам дека политичките игри и препукувања помеѓу премиерот Заев и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, влијаат негативно на меѓународниот углед на нашата земја.За време на мојот разговор со ко-претседате
Мактел: Професоре, ваша реакција на именување на екс амбасадорот во Македонија, Филип Рикер за нов помошник државен секретар за Европа и Азија, практично на местото на Вес Мичел кој се повлече од приватни причини: Пендаровски: Филип Рикер е еден о

ЃОРЧЕ ЗАЧЕКОРИ ВО 21-ВИ ВЕК: Eлиминирани се над 7.000 септички јами со што заокружен е проектот за изградба на канализациона мрежа за селата Волково, Волково-Пржина, Кисела Јабука и Стопански Двор!

Повеќе

ТРОЈЦА ВО ТРКАТА ЗА ЛИДЕР НА ЛДП, МЕЃУ НИВ И АКТУЕЛНИОТ ЛИДЕР

Повеќе

БРАВО: Во Аеродром се засадуваат 1.800 високоизраснати дрвја

Во тек е акцијата за засадување 1.800 високоизраснати дрвја на целата територија на Општина Аеродром. Просторот е разубавен околу ООУ „Лазо ...

Повеќе

МОДОМ: Зелена зона во Центарот на Скопје

Повеќе

Телевизија 24 е по четврти пат добитничка на #STUBRAND признанието, оваа година меѓународно доделена од Stubrand Macedonia и од Stubrand Adria, за телевизија со најголема доверба кај студентите!

Телевизија 24е по четврти пат добитничка на#STUBRANDпризнанието, оваа година меѓународно доделена одStubrand Macedoniaи одStubrandAdria, за телевизи...

Повеќе

БОЖЕ БОЖЕ, ЗЛАТО БЛЕШТИ ЌЕ ТЕ ОСЛЕПИ: Министерот Едмонд Адеми го осети раскошот на палатата на забеганиот диктатор Чаушеску каде сега е сместен парламентот и владата на Романија

Edmond Ademi‏Verified account@ademie25m25 minutes ago Денес на средбa со пратеничката на Македонската заедница во Романскиот парламент ...

Повеќе

(ВИДЕО) ВТОРА СЕЗОНА НА ПЕЧАТ НА НЕДЕЛАТА, ЕМИСИЈА НА САШО ОРДАНОВСКИ НА 1 ТВ

Повеќе

ПИШТЕЊЕ И ВРИШТЕЊЕ КАЈ ВМРОВЦИТЕ - ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ ОТКРИ: Деновиве полицијата по налог на ОЈО упаднала во домовите на петнаесет членови на ВМРО ДПМНЕ вмешани во настаните на 27-ми април!!!

Дел од објавата, цитираме: На последниот протест пред владата само споменав, но денес пишувам подетално за работите кои не ги ветија, но ги оства...

Повеќе

АЈДЕ ЖЕНСКИ, ПА ДА ВЕ ПЕЕМЕ ВО ПЕСНИ: СЈО ЌЕ ГО ГОНИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ!!!

Министерството за правда го објави нацртот на предлог-законот за Специјално јавно обвинителство во кој промени во однос на надлежностите за кривич...

Повеќе

(ВИДЕО) МАЈКО МИЛА МАЈЧИЦЕ ЈАКА МУ ДУША НА ПРЕМИЕРОТ: Заев на дебата за судските реформи со адвокатите на мафијата Војо Превара и Караџоски на покана на куртонскиот брачен пар Ристеска и Жидас Даскаловски?!?!

Режиските куртони Жидас Даскаловски и Марија Ристеска поседуваат институт ЦПРМ кој организирал дебата за реформите во судството на која присутни се ...

Повеќе

ИЗГЛЕДА ВАЛЕНТИНА БОЖИНОВСКА Е ВРАБОТЕНА ВО ПАРТИЈА ЗА ПИШУВАЊЕ НА ГОВОРИ НА ЛИДЕРОТ

Повеќе

ИМА ЛИ НЕКОЈ НА КОЈ УШТЕ НЕ МУ Е ЈАСНО КОЈ ЌЕ БИДЕ ИДЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДРЖАВАТА?!

Повеќе

СРАМ ЗА НАЈГОЛЕМИТЕ ПАТРИОТИ, ДОДЕКА ВЛАТЧЕ СЕ СЛИКА СО АМЕРИЧКИ КОНГРЕСМЕНИ: ВМРО ДПМНЕ И КРЕМЉ НА ИСТА БРАНОВА ДОЛЖИНА, КАКО ДА СЕ СИНХРОНИЗИРАНИ ДО НАЈСИТЕН ДЕТАЉ!

Повеќе

ФИЗИБИЛИТИ СТУДИЈА ЗА ИЗГРАДБА НА БУЛЕВАРОТ НИКОЛА КАРЕВ, ОД БУЛЕВАРОТ СЛОВЕНИЈА ДО ОБИКОЛНИЦАТА

Во просториите на Град Скопје денеска беа презентирани физибилити студијата и идејниот проект за изградба на булеварот Никола Карев, на потегот од к...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: ПЛАНОТ НА 27-МИ АПРИЛ БИЛО ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ СТЕПААТ СО ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДСМ И ДУИ, И ПОСЛЕ НАРОДОТ ДА ВЛЕТА ВО СОБРАНИЕ!

Повеќе