Одберете локација на пристап

А у меџу времену во Ресен... pic.twitter.com/zSNRyBgsTl — Ким Јонг-ун (@kim_jong_glaven) February 23, 2019
21.02.2019 ... 19:15 “Е ова го немаше ни во режимот на Груевски. Линч во притвор!“ 21.02.2019 ... 22:07 “Независна комисија да ги истражи двете тепања во затворот Шутка!“ 22.02.2019 ... “Е мои бедни апологети, поарно
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 17 март во Охрид треба да го одржи своето изборно Собрание на кое единствен кандидат е актуелниот вршител на должноста, Мухамед Сејдини, но државата нема да дозволи да се одржи такво Собрание, најави
Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања со четири гласа „за“ и четири гласа „против“ не изгласа да му предложи на Собранието да му се симне пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, за кого судија на претходна
Во моментот на гласањето доцна во сабота навечер не беше приустен пратеникот Агим Шаќири од ДУИ, односно од владејачкото мнозинство - Трајко Вељаноски (архивска фотографија Ѓ. Личовски) Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања
ИЗлатна Бубамара на популарностаназдрави за 95 годиниСКОПСКО. На препознатлив и уникатен начин, организаторот Ranko Petrovik ја честиташе годишнината и потсети зошто#СКОПСКОе неизбежен дел од сите наши значајни моменти. На честитките возврати и
Донацијата се совпадна со 25 годишнината од воспоставување дипломатски односи. Договорите за грант ги потпиша амбасадорката Кеико Ханеда со министрите за здравство, образование и за локална самоуправа - (Фото: СДК.МК) Јапонија додели грант
За жал морам да констатирам дека политичките игри и препукувања помеѓу премиерот Заев и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, влијаат негативно на меѓународниот углед на нашата земја.За време на мојот разговор со ко-претседате
Мактел: Професоре, ваша реакција на именување на екс амбасадорот во Македонија, Филип Рикер за нов помошник државен секретар за Европа и Азија, практично на местото на Вес Мичел кој се повлече од приватни причини: Пендаровски: Филип Рикер е еден о

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ДЕНЕСКА ЧЕКАШЕ РЕД ЗА ПОЛИЦИСКО ГРАВЧЕ ВО МЕНЗАТА НА ТРЕНИНГ ЦЕНТАРОТ ЗА ПОЛИЦАЈЦИ

Повеќе

(ВИДЕО) Фондот за иновации ги додели вторите грантови за иновации и технолошки развој

Повеќе

(ВИДЕО) ФИЛИПЧЕ ВИКА ДЕКА СПАС ЗА ЗАГАДУВАЊЕТО Е ДА ЈАДЕМЕ ПОВЕЌЕ ВОЌЕ И ПОВРЌЕ

Повеќе

СО ПОМОШ НА ЕВРОЛИНК ОСИГУРУВАЊЕ СЕ ОДРЖА 22-РАТА ОРАТОРСКА ВЕЧЕР НА ПРАВЕН, ПОБЕДИ СТУДЕНТОТ НИНОСЛАВ НАНКОВ

На Правниот факулет „Јустинијан Први“ при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, се одржа XXII-рата Ораторска вече...

Повеќе

ДЕМАНТ ОД МВР: Мицко трабуња без везе!

Повеќе

Хелсиншкиот комитет ја промовираше интернет платформата prijavikorupcija.mk

Во пресрет на Меѓународниот ден на борбата против корупцијата, 9-ти Декември, Хелсиншкиот комитет за човекови права на Република Македонија денеска ...

Повеќе

(ВИДЕО) ФОРЕСТ ГАМП КОНЕЧНО ДОЗНА ШТО ИМАЛО ВО ПАКЕТОТ ОД ФЕДЕКС: Сателитиски телефони, семе за компири, куки за риболов, упаљач...

Повеќе

(ВИДЕО) ДОСКОРШЕНИОТ ДРЖАВЕН СЕКРЕТАР РЕКС ТИЛЕРСОН ЗА ТРАМП: Нема дисциплина, не сака да чита, не го интересираат детали, делува еуфорично, многу се измачив со него!

WATCH: Former Secretary of State Rex Tillerson is speaking publicly about what led to his firing in March by President Trump.CBS News political cont...

Повеќе

Стадионот на Ф.К. ШКУПИ за брзо време со нова трибина!

Општина Чаир со огромно задоволство ги известува нејзините граѓани дека проектот за изградба на ветената трибина на стадионот на Ф.К. Шкупи изработе...

Повеќе

(ВИДЕО) МИРОСЛАВ ВУЈИЌ: Јас повеќе му верувам на Нинџа отколку на овој претседател!

Повеќе

(ВИДЕО) Храна и Амстел, совршен начин да им покажеш на пријателите колку ти значат. Рецепт проверен и одобрен од Софка Камиловска

Повеќе

(ВИДЕО) ГДУ: Досегашните реформи во администрацијата наликуваат на комична фарса!

Повеќе

ГДУ БАРА ИТНА И СЕРИОЗНА ИСТРАГА ЗА ТОА КОЈ ПРИСЛУШКУВАЛ ВО ОЈО И ОСНОВЕН СУД 1

Повеќе

РЕСТАРТИРАНА ФАБРИКАТА ЗА МАСЛО БРИЉАНТ ВО ШТИП

Bocvarski Blagoj Денеска во посета на Општина Штип беше Градоначалникот на Прилеп Илија Јованоски. Разговаравме за тековните состојби во наши...

Повеќе

ПАЈАКОТ НА ПОЦ НАПРАВИ КЛАНИЦА ВО ЦЕНТАР: ЗА 5 ДЕНА КРЕНАТИ 177 ВОЗИЛА ЗА НЕПРОПИСНО ПАРКИРАЊЕ!

Повеќе