Одберете локација на пристап

Во последниве денови сме сведоци на можеби уште една катастрофа кога се во прашање реформите во здравството, бидејќи министерот преценил дека оваа реформа му е потребна на нашето здравство а тоа е јавно- приватно партнерство. Ми
Далеку сме ние од сѐ и некако бавно се движиме по скалата нагоре за подобар живот, но сепак постои нешто што најмногу ме вознемирува а верувам и многу други граѓани а тоа е насоката по којашто се движат работите во нашето образо
По 11 годишното игнорирање на проблемот со загадувањето на воздухот, по една деценија непреземање ништо и системско уништување на зеленилото од страна на криминалното ВМРО-ДПМНЕ, денес, низ сеопфатна системска акција се преземаат мерки против сит
Не знам сѐ уште во кој свет одредени луѓе живеат, а така ќе го прашам и претседателот Иванов, коментира премиерот Зоран Заев прашан дали има коментар за претседателот Ѓорге Иванов, кој кога беше прашан дали очекува апсење, неговиот одговор беше &bd
Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергејт претседателот Никсон бил фатен како ги користи ЦИА и ФБИ за добивање на избори преку слушање на шт
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали треба да се прифатат двете иницијативи поднесени од страна на Светскиот македонски
Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гледа како крадецот однесе 38 чоколади „Милка“ од 300 грама. Линк до видеото на порталот
Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Заев на ТВ-дуел. Избери време и медиум, таму ќе дојдам кајшто ти ќе кажеш. Јас и тој очи во очи, па нар
Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, најбитен телефонски повик што го обавил Хорхе бил со шефот на американското воено разузнавање, кој отка
Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, меѓу кои следната недела ќе престојува и во Скопје. Заменикот на шефот на американската дипломатија в

ЦЕЛ ДЕН РОКААТ БОМБИ ВО СУД: Луѓето од Пустец се плаќале дебело за да идат и гласаат, лудаците Миле и Гоца толку биле откачени што барале од луѓето во Центар кои се во куќен притвор да гласаат за ВМРО ДПМНЕ!!!

„Земи список од Агенција и сите што работат во Центар, мотивирајте ги да гласаат. Вработен пута пет”, ги засилува обвинетиот Миле Јанаки...

Повеќе

ИМА РАЗЛИКА: ПО ЦЕЛИ 15 ГОДИНИ МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА ПОБАРАЛА ОД СРБИЈА ДА ГО ЕКСТРАДИРА ДРАГАН ДАРАВЕЛСКИ ОСУДЕН НА 8 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА КРИМИНАЛ ВО ЦАРИНА!

Министерството за правда нема одговор на барањата за екстрадиција ниту едно од барањата за екстрадиција на лицата кои се засолнети во соседните држа...

Повеќе

(ВИДЕО) Радмила во Свети Николе: Одлуката на 30 септември ќе ја донесат граѓаните што ќе излезат на гласање. Македонија ќе стане побогата земја, земја која што ќе создава шанси за своите млади.#ИзлезиЗа

Министерката Радмила Шекеринска денеска во Свети Николе разговараше со Светиниколчани за претстојниот референдум, а се сретна и со градоначалникот...

Повеќе

(ВИДЕО) ВАКА СЕ ГРАДИ СКОПЈЕ БЕ ВМРОНИ: Скопје го добива првиот тунел, долг 200 метра, широк 20 метра, плус мост долг 173 метра, центарот преку мост на Вардар па преку тунел под Кале ќе се поврзе со пластичарска

Повеќе

(ВИДЕО) АЈ НЕКА СЕ УГОДЕ: Конечно почнува реформата на системот за борба против корупција, денеска се одржа дебата за новиот закон

Повеќе

СДСМ: Иванов е срам за демократијата и срам за земјата!

Во клучната недела за иднината на државата и нејзините граѓани, Ѓорге Иванов одлучи да не ја напушта својата идеја за изолација на Македон...

Повеќе

(ВИДЕО) РЕДОК ФЕНОМЕН ВО СКОПЈЕ: ПЕСОЧНА БУРА, НАЈВЕРОЈАТНО ОД АФРИКА

Што е ова што стигна у градов ???? pic.twitter.com/ubrcGkyHbC — Професор Цветковиќ (@tome_corner) September 24, 2018

Повеќе

СЕ Е ВПРЕГНАТО ЗА ДА УСПЕЕ РЕФЕРЕНДУМОТ, ДУРИ И НОВИТЕ СЛОНОВИ ЌЕ УЧЕСТВУВААТ ВО КАМПАЊАТА: За Европска зоолошка! Дуња и Даела пристигнуваат во Скопје на 29-ти септември

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје жи...

Повеќе

(ВИДЕО) И ЛЕГЕНДАРНАТА ШЕНКА КОЛОЗОВА Е СО НАС: Можам да бидам против секоја влада, ама против својата земја не можам, не сакам и не смеам да бидам! Затоа ќе излезам и ќе гласам ЗА. Зошто? За подобра иднина на сите нас!!!

„Можам да бидам против секоја влада, ама против својата земја не можам, не сакам и не смеам да бидам! Затоа ќе излезам и ќе гласам ЗА. Зошто? ...

Повеќе

JETHRO TULL ВО СКОПЈЕ НА 16- ти ОКТОМВРИ ВО СРЦ КАЛЕ! КОНЦЕРТИТЕ ВО БЕЛГРАД, ЗАГРЕБ И СОФИЈА ПРЕД РАСПРОДАВАЊЕ!!

Драги пријатели,Како што веќе и претходно ви најавивме, Авалон Продукција ја работи цела балканска турнеја на легендарните JETHRO TULL во рамки на н...

Повеќе

(ВИДЕО) РЕДИЦА ЗА КАРТИ ЗА ЛЕНИ КРАВИЦ ВО ЈУГОТОН ВО ГТЦ

Повеќе

(ВИДЕО) ОНОJ КУРТОНСКИ ЛЕШПЕР ЈАНИ БОЈАЏИ НЕКА УЧИ ОД ВЕЛИКАНОТ: Милчо Манчевски: Затоа што имам став. Го искажувам на право место. Во гласачката кутија!!!

Милчо Манчевски: Затоа што имам став. Го искажувам на право место. Во гласачката кутија. pic.twitter.com/7o6I7Qv1PN — #ИзлезиЗА европска Маке...

Повеќе

ГРАЃАНИТЕ НА ТЕТОВО СЕ ЖАЛАТ ДЕКА ГРАДОТ НЕ Е ЧИСТ

Повеќе

(ВИДЕО) БРИТАНСКОТО МИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ, ПОЗНАТО КАКО ФОРИН ОФИС ГИ ОТВОРИ ВРАТИТЕ НА СВОИТЕ АМБАСАДИ ЗА ДА СЕ ВИДИ РАСКОШОТ И УМЕТНИЧКИТЕ ДЕЛА ВО НИВ

Еве како изгледаат амбасадите на едно кралство кое со векови владеело на 4 континенти. Навистина невиден луксуз и раскош. If you couldn't make it...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНА БОМБА: Груевски не можел ни да сонува ваков договор - во кој се признава македонски идентитет, македонски јазик, со кодови мкд и мк!!!

Дали и Груевски можел да постигне ваков договор со Грција?Груевски не можел ни да сонува ваков договор - во кој се признава македонски идентитет, ма...

Повеќе