Одберете локација на пристап

Во последниве денови сме сведоци на можеби уште една катастрофа кога се во прашање реформите во здравството, бидејќи министерот преценил дека оваа реформа му е потребна на нашето здравство а тоа е јавно- приватно партнерство. Ми
Далеку сме ние од сѐ и некако бавно се движиме по скалата нагоре за подобар живот, но сепак постои нешто што најмногу ме вознемирува а верувам и многу други граѓани а тоа е насоката по којашто се движат работите во нашето образо
По 11 годишното игнорирање на проблемот со загадувањето на воздухот, по една деценија непреземање ништо и системско уништување на зеленилото од страна на криминалното ВМРО-ДПМНЕ, денес, низ сеопфатна системска акција се преземаат мерки против сит
Не знам сѐ уште во кој свет одредени луѓе живеат, а така ќе го прашам и претседателот Иванов, коментира премиерот Зоран Заев прашан дали има коментар за претседателот Ѓорге Иванов, кој кога беше прашан дали очекува апсење, неговиот одговор беше &bd
Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергејт претседателот Никсон бил фатен како ги користи ЦИА и ФБИ за добивање на избори преку слушање на шт
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали треба да се прифатат двете иницијативи поднесени од страна на Светскиот македонски
Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гледа како крадецот однесе 38 чоколади „Милка“ од 300 грама. Линк до видеото на порталот
Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Заев на ТВ-дуел. Избери време и медиум, таму ќе дојдам кајшто ти ќе кажеш. Јас и тој очи во очи, па нар
Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, најбитен телефонски повик што го обавил Хорхе бил со шефот на американското воено разузнавање, кој отка
Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, меѓу кои следната недела ќе престојува и во Скопје. Заменикот на шефот на американската дипломатија в

МИТКО ЈАНЧЕВ ГИ ИЗВАДИ ОД ПАМЕТ ВМРОНИТЕ: Јас ќе излезам и ќе гласам ПРОТИВ на референдумот!

- Јас го послушав ставот на лидерот Мицковски и одлучив сам, ќе излезам и ќе гласам ПРОТИВ на референдумот. Ова е лично мој став, и не му кажувам на...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА АНДОВ: Иванов 10 години упорно се труди да ја отцепи Македонија од западот, како да е на некоја тајна мисија да ја уништи земјата, Грујо тргна по неговиот ум и ете кај заврши

Повеќе

БОМБА НА МИТКО ЈАНЧЕВ ВО ОТВОРЕНО НА ТВ 24: Договорот со Грција не е добар, но никогаш нема да добиеме подобар, ако влеземе во НАТО и ЕУ, придобивките се огромни!!!

Јанчев за Отворено: Договорот со Грција не е добар, но никогаш нема да добиеме подобар! Иако смета дока договорот со Грција не оди во прилог ...

Повеќе

Актерот Џим Кери излезе голем уметник и сатиричар, неговите карикатури за Трамп се хит на социјалните мрежи

Повеќе

(ВИДЕО) Кратко и јасно: Референдум не е избори и не гласаш за партија, туку за себе и за државата!

Повеќе

ТРАМП ДОБИВА НОВА ЛИМУЗИНА ВРЕДНА НЕКОЛКУ МИЛИОНИ ДОЛАРИ: ЅВЕРОТ, како што го нарекуваат, добива нов лик, изработен од Кадилак, дел од Џенерал Моторс

ЅВЕРОТ, како што го нарекуваат, добива нов редизајн и нови модерни опции и команди. Џенерал Моторс во чии рамки е брендот Кадилак доби тендер од 18...

Повеќе

КАКО СУДСКИ ПРОЦЕС ПРОТИВ КОКА КОЛА ПРЕД 100 ГОДИНИ ЈА НАТЕРА АМЕРИКА ДА ПИЕ КАФЕ?!

Пред 100 години многу денеска забранети супстанци биле легални и се пиеле многу нормални, такви биле и Кокаинот и Хероинот, кои дури се и рекламирал...

Повеќе

МАКТЕЛ ПРОГНОЗА: НЕ САМО ШТО ЌЕ УСПЕЕ, ТУКУ РЕФЕРЕНДУМОТ ЌЕ БИДЕ НЕВИДЕН ТРИУМФ, ЌЕ ИЗЛЕЗАТ НАД 1 МИЛИОН ГРАЃАНИ, РЕЧИСИ СИТЕ ЌЕ БИДАТ ЗА!!!

На последните избори кои беа историски, во 2016-та, излегоа 1,2 милиона гласачи на избори. На тие судбоносни историски избори, ВМРО ДПМНЕ освои 450 0...

Повеќе

СДСМ: Наместо да шират лажни вести за Договорот, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да го кажат ставот за референдумот!

Повеќе

(ВИДЕО) Спасовски во Крива Паланка: Да ја прифатиме подадената рака за влез во ЕУ и НАТО, секој глас ЗА носи повеќе странски инвестиции

Повеќе

БОМБА НА ДИМИТРОВ: Aко нема цензус одлучува Собранието, доколку пак има само еден глас повеќе кој е против референдумското прашање тогаш процедурата завршува!

Ако мнозинството граѓани на рефеенумот се изјаснат за договорот со Грција ивлез во ЕУ и НАТО а притоа го нема потебниот цензус тоа ќе биде земено пр...

Повеќе

НАЈГОЛЕМА ЕЛЕМЕНТАРНА НЕПОГОДА ВО МАКЕДОНСКАТА ПОЛИТИКА, ПО ГРУЕВСКИ: Сите свињарии на Ѓорге Иванов!

Претседателот Ѓорге Иванов во клучните моменти за Македонија аболицирал или поништувал или непотпишувал или не бил тука, па се враќал или требало да...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОУ НА ВАНЕ ЦВЕТАНОВ НА КУРТОН АЛФА: Се соблече по маица со ликот на Грујо зад решетки - ОВА ВИЕ САКАТЕ ДА ГО СПРЕЧИТЕ СО БОЈКОТОТ, ПРАВДАТА НИКОГАШ ДА НЕ ДОЈДЕ ВО МАКЕДОНИЈА!!!

Повеќе

(ФОТО) СТРАШНА СООБРАЌАЈКА КАЈ ПОДВОЗНИКОТ ПРЕД МАВРОВКА, НЕМА ПОВРЕДЕНИ!

Тешка сообраќајна несреќа кај Скендер бег тунелот во Скопје. По кажувањата на очевидци највероватно има и жртви во моментов полицијата врши увид на...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА ВО АМЕРИКА: АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА БИЛ КОЗБИ ОСУДЕН НА 3 ДО 10 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА СИЛУВАЊЕ!

JUST IN: Bill Cosby led out of courtroom in handcuffs after being sentenced to 3-10 years in prison. https://t.co/wqq3YyiSf6 pic.twitter.com/drHx3Xp...

Повеќе